با اجازه دادن به اشتیاق خود، شغلی را که دوست دارید پیدا کنید


آیا تا به حال این جمله را شنیده‌اید که «شغلی را که دوست دارید بیابید و هرگز مجبور نخواهید شد یک روز در زندگی خود کار کنید»؟ برخی آن را به کنفوسیوس یا مارک تواین نسبت می دهند، در حالی که من اولین بار احساس مشابهی را شنیدم که توسط کارآفرین شیکاگو، لری لوی بیان شد.

در حالی که ممکن است آرزوی دنبال کردن شغل رویایی خود را داشته باشید، دقیقاً چگونه چیزی را که آتشی در شکم شما روشن می کند به یک شغل خوب با حقوق و مزایا تبدیل می کنید؟ در اینجا چند نکته در مورد چگونگی ازدواج با علاقه و هدف خود آورده شده است.

چگونه شغلی را که دوست دارید پیدا کنید

آنچه را که دنبال می کنید سوال کنید

امروز، نیل استانگلین به عنوان مدیر بین المللی توسعه برای Delta Zeta Sorority خدمت می کند. اما او همیشه این حرفه را تصور نمی کرد. از کلاس ششم می‌دانست که می‌خواهد گزارشگر تلویزیون یا مجری خبر شود. او در دانشکده روزنامه نگاری دانشگاه میسوری-کلمبیا (Mizzou) تحصیل کرد و در رادیو/تلویزیون تحصیل کرد. در سراسر کالج، Stanglein به برنامه ریزی برخی از رویدادهای امضای دانشگاه، از جمله بازگشت به خانه و هفته یونان کمک کرد، و همچنین به عنوان یک رهبر جهت یابی، راهنمای تور و سردبیر خدمت کرد.

در دوران نوجوانی، او شروع به این سوال کرد که آیا اخبار تلویزیون مسیر شغلی است که او هنوز می‌خواهد دنبال کند. یک دوره کارآموزی تابستانی برای یک سناتور در واشنگتن، چشمان او را بیشتر به استفاده از مدرک روزنامه نگاری خود در خارج از یک ایستگاه تلویزیونی باز کرد. پس از درخواست برای 19 شغل گزارش دهی و لنگر انداختن و عدم دریافت یک مصاحبه، Stanglein شروع به بررسی فرصت های شغلی دیگر کرد.

او می‌گوید: «اینها شامل مدیر خانه برای یک انجمن محلی، و همچنین مصاحبه برای کار با انجمن فارغ‌التحصیلان Mizzou بود». «آن مصاحبه به من کمک کرد تا متوجه شوم که علاقه زیادی به روزنامه‌نگاری ندارم، بلکه علاقه زیادی به مشارکت در دانشگاه و فارغ‌التحصیلان دارم. این باعث شد که برای مشاغل در کالج‌ها و دانشگاه‌ها درخواست بدهم.»

از طریق تحقیقات خود، استنگلین دریافت که ورود به آن رشته معمولاً به معنای اخذ مدرک کارشناسی ارشد آموزش در مدیریت کالج است – مسیر شغلی که او هنوز در نظر نگرفته بود. اولین شغل او پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه به عنوان مدیر مشارکت دانشجویی بود.

Stanglein به یاد می آورد: «پس از یک سال در آن شغل، من به Mizzou بازگشتم تا مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته تحصیلی شروع کنم و در عین حال به کار تمام وقت ادامه دهم. “این کار من را در آموزش عالی، به ویژه زندگی برادری و همسری، به مدت هشت سال آغاز کرد.”

گزینه های خود را برای یافتن شغلی که دوست دارید باز نگه دارید

Stanglein در سال 2013 متوجه شد که حرفه او در آموزش عالی ماندگاری خواهد داشت و شروع به بررسی تغییر کرد.

“پس از صحبت با دوستان و مربیان، متوجه شدم که روابط با فارغ التحصیلان یا جمع آوری کمک مالی یک قدم منطقی بعدی است – من مردم و ایجاد روابط را دوست دارم!” او می گوید.

او به جمع‌آوری کمک‌های مالی برای برادری/همسری تبدیل شد، که او را به سمت نقش فعلی‌اش سوق داد.

علاوه بر تغییر اهداف و علایق، دنبال کردن علاقه خود به عنوان یک حرفه به طور بالقوه می تواند منجر به مشکلاتی شود. این مقاله زندگی بی‌بی‌سی شرح می‌دهد که چگونه کارفرمایان می‌توانند کارمندان پرشور را کم ارزش بدانند و بیش از حد کار کنند، و همچنین اینکه چگونه آن کارمندان به دلیل عشق و/یا تعهدشان به کاری که انجام می‌دهند، تمایل به نادیده گرفتن نکات منفی یا سمی دارند. Stanglein همچنین به تأثیر مالی بالقوه حرکت به سمت شغلی که به آن علاقه دارید، مانند دریافت مدرک دیگر اشاره کرد.

او می گوید: «این به هیچ وجه یک سناریوی سریع ثروتمند شدن نیست. با این حال، اگر کار صورت‌حساب‌ها را می‌پردازد و سقفی بالای سر شما نگه می‌دارد، فکر می‌کنم کارتان خوب است. ممکن است ب ام و فقط باید منتظر بماند، و شما ممکن است فقط کمی بیشتر برای تعطیلات عجیب و غریب پس انداز کنید.

روشن فکر بودن

Stanglein دوستان مادام العمر خود را از تحصیلات عالی و حرفه جمع آوری کمک جمع آوری کرده است. او همچنین می‌تواند اشتیاق خود را با نامزدش، فارغ‌التحصیل انجمنی از دانشگاه باتلر، به اشتراک بگذارد و ایده‌های خود را از آن منصرف کند.

Stanglein در این راه چه آموخته است؟

“برای گوش دادن به قلبم (نه لزوماً ذهنم) و پرسیدن سوالات و جستجوی منابعی که به آنها کمک می کند توضیح دهید “این کاری است که من دوست دارم انجام دهم، و چگونه می توانم آن را به یک شغل تبدیل کنم؟” من همچنین با نگرش «خب، بیایید این را امتحان کنیم!» وارد مسائل شدم.

در نظر بگیرید که هیستل جانبی خود را به یک کنسرت تمام وقت افزایش دهید

بر اساس نظرسنجی Insuranks در سال 2022، 93 درصد از پاسخ دهندگانی که به صورت پاره وقت یا تمام وقت کار می کنند، دارای مشکلات جانبی هستند. از میان افرادی که دارای مزاحمت‌های جانبی هستند، «۹۰ درصد می‌گویند که از شلوغی کناری خود لذت می‌برند، و ۴۹ درصد اگر به اندازه کافی از مزاحمت‌های جانبی خود درآمد کسب کنند، کار تمام وقت خود را ترک می‌کنند. بر اساس این نظرسنجی، در واقع، 41 درصد از آنها بیشتر از شغل تمام‌وقت خود، مزاحمت‌های جانبی را دوست دارند. بنابراین اگر می‌خواهید این کنسرت را به حرفه تمام وقت خود تبدیل کنید، در اینجا سه ​​نکته وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

  1. تعیین کنید که آیا علاقه پاره وقت شما به عنوان یک تجارت تمام وقت کار می کند یا خیر. دوست دارید هر آخر هفته چند ساعت نقاشی کنید؟ در نظر بگیرید که وقتی 40 ساعت در هفته برای پر کردن وقت دارید و با معیشت کلی شما مرتبط است، چقدر الهام بخش خواهید بود.
  2. رقابت را تحلیل کنید. محصول یا نام تجاری شما چه چیزی را بهتر از آنچه در بازار فعلی وجود دارد ارائه می دهد یا انجام می دهد؟ شما می توانید این اطلاعات را در توسعه کلی محصول و بازاریابی ایجاد کنید.
  3. یک طرح تجاری ایجاد کنید. «خزیدن، راه رفتن، دویدن، دوی سرعت» می‌تواند یک رویکرد مفید برای تعیین چگونگی ساختار زمان و تلاش خود به منظور ایجاد و حفظ رشد باشد.

جیل مک دانل یک نویسنده محتوا و متخصص ارتباطات اهل شیکاگو است. او دارای مدرک لیسانس در روزنامه نگاری مجلات از دانشگاه میسوری-کلمبیا و مدرک کارشناسی ارشد در روابط عمومی و تبلیغات از دانشگاه دی پاول است. او در حال حاضر مشغول کار بر روی یک رمان هیجان انگیز روانشناختی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالعه مطالب بیشتر