بهترین کتب درسی و غیر درسی روانشناسی


امروزه کتاب های زیادی وارد بازار شده است که بیشتر آنها جزو کتاب های زرد روانشناسی محسوب می شوند و مطالعه آنها به جای اینکه به خواننده کمک کند او را گمراه می کند و توقعات غیرواقعی از زندگی در ذهن او ایجاد می کند. به همان اندازه که چه غذایی می خوریم و چه موادی وارد بدن ما می شود، کتاب هایی که می خوانیم اهمیت دارد. ممکن است تأثیر غذاهایی که می خوریم را به سرعت بر بدن خود ببینیم و مسموم شویم یا با بیماری های مختلف درگیر شویم، اما تأثیر کتاب هایی که می خوانیم بلافاصله مشخص نیست، اما به مرور زمان ذهن و روح افراد را مسموم می کند و شادی و شادی را از زندگی آنها دور می کند. به همین دلیل انتخاب کتاب های مورد تایید و مفید بسیار مهم است. در ادامه به بررسی برخی از این کتاب ها می پردازیم. برخی از بهترین کتاب های روانشناسی غیر درسی عبارتند از:

کتاب زنان مردان را از دست می دهند. چرا؟

نویسنده این کتاب جس مک می است. این یک کتاب بسیار مفید در زمینه مهارت های ارتباطی است که می تواند به زنان و مردان کمک کند. البته توجه داشته باشید که فقط باید جلد اول این کتاب را خریداری کنید. در گذشته ازدواج یک نتیجه قطعی بود و خود افراد در 99 درصد مواقع نقشی در انتخاب شریک زندگی خود نداشتند. البته امروزه این وضعیت کاملاً تغییر کرده است و همه باید شریک عاطفی خود را پیدا کنند. البته این برای برخی آسان و برای برخی دیگر بسیار دشوار است. این کتاب به درک فرآیند انتخاب و انتخاب و اینکه نقش ما در این فرآیند چیست کمک می کند.

کتاب آنچه زنان باید درباره مردان بدانند و مردان باید درباره زنان بدانند

هر دو کتاب توسط باربارا دی آنجلس نوشته شده اند و به نوعی مکمل یکدیگر هستند. دو کتاب اسرار زنان و مردان را آشکار می کند که می تواند به افزایش شناخت افراد از یکدیگر و خود کمک کند. این کتاب ها به صورت ترجمه شده و چاپی موجود است که می توانید تهیه کنید. در واقع در این کتاب ها خواسته ها و خواسته های درونی افراد آشکار می شود و نشان می دهد که چگونه هر فردی می تواند یک همسر ایده آل باشد. مطالعه این کتاب به زوجین بسیار توصیه می شود زیرا روش صحیح ارتباط و رفتار با یکدیگر در این کتاب ذکر شده است.

کتاب زنان ونوسی و مردان مریخی

این کتاب نوشته جان گری یکی از پرفروش ترین کتاب ها در زمینه روانشناسی ارتباطات است. این کتاب در مورد تفاوت های زن و مرد صحبت می کند و همچنین می آموزد که چگونه افراد می توانند با وجود این تفاوت ها ارتباط عاطفی و صمیمی ایجاد کنند. این کتاب راه حل های مختلفی را ارائه می دهد که زوج ها می توانند از آنها برای رسیدن به سطح عمیق تری در رابطه و کاهش مشکلات خود استفاده کنند. خواندن این کتاب برای زوج ها بسیار توصیه می شود زیرا به شکل گیری یک رابطه سالم کمک زیادی می کند.

کتاب شجاعت متفاوت بودن

این کتاب توسط الساندرو فورته نوشته شده است و او تجربه خود را ثبت می کند. در این کتاب مفهوم موفقیت به شیوه ای جدید شرح داده شده و در بستر زندگی شخصی و حرفه ای مورد بررسی قرار گرفته است. او تجربیات شخصی خود را در زمینه های مختلف ذکر می کند و به خواننده می آموزد که چگونه می تواند در شرایط خود از آنها استفاده کند و در تمام جنبه های زندگی و شغلی خود به موفقیت دست یابد. علاوه بر این، این کتاب دارای تمرین های عملی مختلفی است که خواننده می تواند برای موفقیت بهتر در حرفه و زندگی خود انجام دهد.

کتاب تئوری انتخاب (یکی از بهترین کتاب های روانشناسی)

کتاب نظریه انتخاب نوشته ویلیام گلاسر کتابی که افراد زیادی را مجذوب خود کرده است. به طور خلاصه، این کتاب بیان می کند که همه رفتارها و واکنش های هر فرد، با توجه به انتخاب هایی که انجام می دهد، به واقعیت تبدیل می شود. بیشترین تأکید دکتر گلاسر بر قدرتی است که هر فرد بر احساسات و واکنش های خود دارد. در این کتاب به شما نشان داده می‌شود که مسئولیت تمام رفتارها و واکنش‌های هر فرد بر عهده اوست و هیچ کس به تنهایی. این کتاب استدلال می کند که مردم فقط می توانند خود را کنترل کنند و هیچ کنترلی بر دیگران ندارند. خواندن این کتاب می تواند آرامش درونی را برای افراد به ارمغان بیاورد.

کتاب اثر مرکب (یکی از بهترین کتاب های روانشناسی)

کتاب اثر مرکب نوشته دارن هاردی که در نسخه های الکترونیکی و چاپی موجود است یکی از بهترین کتاب های روانشناسی برای علاقه مندان است. این کتاب یکی از پرفروش ترین کتاب های آمریکاست. اثر ترکیبی حاصل تجربه شخصی نویسنده است که در آن همه راه های خودش را خلاصه کرده و موثرترین ها را در این کتاب به دیگران ارائه می دهد. این کتاب به شما کمک می کند به مرور زمان و با کمک راهکارهای ذکر شده مسیر موفقیت را طی کنید و همیشه یک راهنمای خوب در کنار خود داشته باشید. البته در نظر داشته باشید که رسیدن به موفقیت یک مسیر یک شبه نیست و نیازمند تلاش و پشتکار مستمر و مستمر فرد است، اما این کتاب می تواند راهنمای خوب و عالی برای هر فردی باشد که می خواهد موفق شود.

کتاب چهار اثر فلورانس اسکاول شین (یکی از بهترین کتاب های روانشناسی)

این کتاب مجموعه ای از چهار کتاب برتر این نویسنده است که همگی در یک کتاب قرار گرفته اند. پیام اصلی این کتاب این است که تمام محدودیت‌ها و نارسایی‌هایی که افراد در زندگی با آن‌ها مواجه می‌شوند، حصارهایی هستند که در ذهن خود کشیده‌اند و با برداشتن آن حصارها، می‌توانند از آن محدودیت‌ها بگذرند و آزاد شوند. فلورانس بر این باور است که هر چیزی را که بتوان در ذهن انسان تصور کرد قابل دستیابی است. این کتاب به خواننده نشان می دهد که چگونه این محدودیت ها را از بین ببرد و به او کمک کند تا به خواسته های قلبی خود برسد.

به کتاب فکر کنید و ثروتمند شوید

این کتاب نوشته ناپلئون هیل است که به صورت ترجمه در داخل کشور قابل تهیه است. این کتاب با مصاحبه با بیش از پانصد فرد ثروتمند نوشته شده است و رازهای ثروتمند شدن را فاش می کند. نظریه کلی که در این کتاب مورد بررسی قرار می گیرد این است که اگر بتوانیم مانند ثروتمندان فکر کنیم و به مشکلات مختلف فکر کنیم، می توانیم شبیه آنها شویم. خواندن این کتاب می تواند سبک زندگی افراد را برای ثروتمند شدن تغییر دهد و معیارهای مختلفی را برای تعریف کار آنها تعیین کند.

لطفا کتاب گوسفند نباشید

یکی از کتاب های معروف در زمینه روانشناسی همین کتاب است. در کتاب لطفا گوسفند نباشید سعی بر این است که خواننده را به خودشناسی برساند. این کتاب حکایات و داستان های مختلفی را ذکر می کند و از هر کدام نتیجه گیری مناسب می کند و به خواننده توصیه می کند. این کتاب برای افراد عادی بسیار مناسب است زیرا سعی شده همه چیز به ساده ترین شکل ممکن توضیح داده شود تا به راحتی قابل درک باشد. این کتاب می تواند راهنمای مناسبی برای کسانی باشد که در ابتدای راه خودشناسی هستند. اگر به این موضوع علاقه دارید، مطالعه این کتاب به شدت توصیه می شود. ضمناً این کتاب شامل تست های خودشناسی است که پاسخ و تحلیل آن نیز در کتاب آمده است.

کتاب مهارت های بین فردی

این کتاب نوشته یک نویسنده ایرانی توسط انتشارات یار مانا منتشر شده است. این کتاب به بحث روانشناسی شناختی می پردازد. یکی از مهمترین مراحل برای استفاده از پتانسیل نهفته خود، رسیدن به سطح قابل توجهی از آگاهی است. این کتاب به افراد کمک می کند تا خود را بهتر بشناسند و مفهوم هوش هیجانی را بشناسند. اگر هر فردی هوش هیجانی خود را بشناسد و از آن استفاده کند، می تواند نتایج آن را در تمام سطوح زندگی خود ببیند. هوش هیجانی حتی می تواند موفقیت تحصیلی را تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین به هیچ وجه نباید آن را دست کم گرفت.

کتاب خانواده درمانی و زوج درمانی

نویسندگان این کتاب جوزف وهلر و لورنا هکر هستند و این کتاب به صورت ترجمه شده در کتابفروشی ها موجود است. چنین کتابی از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا خانواده اولین، مهم‌ترین و تأثیرگذارترین نقشی است که کودکان به عنوان مثال می‌گیرند. البته امروزه فرهنگ مراجعه به روانشناس برای جلسات زوج درمانی نسبت به گذشته جا افتاده است، اما این کتاب به شما کمک می کند تا با روش کلی این کار آشنا شوید و روند جلساتی که با روانشناس پشت سر می گذارید آسان تر شود. این کتاب به صورت نظری و عملی نوشته شده و به بررسی انواع روش های زوج درمانی می پردازد. بیشترین فایده این کتاب برای روانشناسان و دانشجویان است، اما افراد عادی نیز می توانند از اطلاعات این کتاب نهایت استفاده را ببرند.

بهترین کتاب های درسی و تخصصی روانشناسی

تکمیل…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالعه مطالب بیشتر