بیوگرافی ناپلئون هیل ناپلئون هیل


بیوگرافی ناپلئون هیل

ناپلئون هیل (ناپلئون هیل) نویسنده پرفروش ترین کتاب پولساز جهان، بیندیشید و ثروتمند شوید. او در 26 اکتبر 1883 در ویرجینیا، ایالات متحده آمریکا به دنیا آمد. خانه ای که او در آن متولد شد، اتاقی کنار رودخانه در ویرجینیا بیچ است. زمانی که او 10 سال بیشتر نداشت، مادرش به دلیل بیماری و تغذیه ناسالم فوت کرد. ناپلئون هیل او همیشه به کودکان هم سن و سال خود که لباس های زیبا می پوشیدند و غذاهای مختلف می خوردند، با ترحم نگاه می کرد.

پس از مرگ مادر ناپلئون، زندگی ناپلئون بسیار دشوارتر شد زیرا پدرش 2 سال پس از مرگ مادرش بدون توجه به وضعیت مالی او با زن دیگری ازدواج کرد. از آنجایی که ناپلئون هیل جوانی بسیار سرکش و پرخاشگر بود، نامادری او توانست روحیه سرکش او را مهار کند و به دلیل علاقه ای که به خواندن و نوشتن داشت، به مطالعه کتاب های قصه و داستان پرداخت. بنابراین در 13 سالگی خبرنگار روزنامه در ویرجینیا شد و نام ریپورتر کوهستان را برای خود انتخاب کرد. ناپلئون هیل از پولی که از این راه به دست آورده بود برای هزینه تحصیلش استفاده کرد.

دوران کودکی

ناپلئون از کودکی به خواندن کتاب های داستان و همچنین خلاصه نویسی و نوشتن داستان علاقه نشان داد. در سیزده سالگی در روستای «ویرجینیا» خبرنگار شد و نام «خبرنگار کوهستان» را برای خود انتخاب کرد. هیل با پولی که به دست می آورد هزینه تحصیلش را می پردازد. او برای ادامه تحصیل وارد دانشکده حقوق شد، اما توان پرداخت مخارج را نداشت، بنابراین وقت بیشتری را صرف روزنامه و کسب درآمد کرد.

جوانان

ناپلئون جوانی بسیار سرکش، شرور و پرخاشگر بود و در ده سالگی مادرش به دلیل بیماری و تغذیه نامناسب درگذشت. او همیشه با ترحم به کودکان هم سن و سال خود که لباس های زیبا می پوشیدند و غذاهای متنوعی می خوردند نگاه می کرد.

پس از مرگ مادر، زندگی ناپلئون دشوارتر شد زیرا پدرش بدون توجه به وضعیت مالی، دو سال پس از مرگ همسرش ازدواج کرد و ناپلئون را تنها گذاشت. او با پدری که چیز زیادی از تربیت پسر نمی فهمید تنها ماند. ناپلئون دوست داشت همسایگانش را قلدری کند. او آنقدر نترس بود که با خود اسلحه حمل می کرد. او جسی جیمز، قانون شکن معروف آن زمان را بت کرد. او وحشی ترین پسر منطقه به حساب می آمد و به خودش افتخار می کرد.

من مقاله را پیشنهاد می کنم بیوگرافی استیو جابز ادامه مطلب

ناپلئون هیل کیست؟

ناپلئون هیل در سن 18 سالگی به این نتیجه رسید که به قانون علاقه مند است و می خواهد یک فعال حقوق بشر شود. بنابراین تصمیم گرفت وارد دانشکده حقوق دانشگاه جورج تاون شود، اما چون توانایی مالی نداشت، تحصیل را رها کرد.

ناپلئون هیل تجارت روزنامه خود را افزایش می دهد تا درآمد بیشتری داشته باشد. استعداد نویسندگی او بسیار عالی است و سردبیر از نوشته ها و مقالات او استقبال می کند و کار مصاحبه با افراد برجسته و سرشناس را به او محول می کند. ناپلئون پسری باهوش و سخت کوش بود و وقتی با افراد مشهور مصاحبه می کرد، از تجربیات آنها درس می گرفت و آنها را در زندگی خود به کار می برد.

مصاحبه ناپلئون هیل با دانشمندان و ثروتمندان

ناپلئون با افرادی مانند توماس ادیسون، الکساندر گراهام بل، هنری فورد و ویلیام جنینگز برایان مصاحبه کرد.

گفته می شود که ادیسون در مصاحبه ای با او به شوخی به هیل گفته است: “اگر تا به حال لامپ رشته ای را درست نکرده بودم، به جای اینکه وقتم را با شما تلف کنم، به آزمایشگاه می رفتم و دست به کار می شدم.”

کتاب های ناپلئون هیل

ناپلئون هیل او با دقت و ظرافت سعی می کند راه هایی برای موفقیت چنین افرادی بیابد. بنابراین در سال 1928 کتابی به نام قوانین موفقیت نوشت که مورد استقبال قرار گرفت. با انتشار این کتاب ستاره بخت او شروع به درخشش کرد و درآمد ماهانه او به 2500 دلار رسید و این مقدار سال ها ثابت ماند. او سپس کتاب دینامیت مغز را در سال 1941 نوشت.

از سال 1919 تا 1920 سردبیر مجله قوانین طلایی هیلز بود و در سال 1930 کتابی در مسیر موفقیت نوشت. «ناپلئون هیل» در زمینه موفقیت و ثروت به درجه استادی رسیده بود و از سال 1933 تا 1935 مشاور فرانکلین روزولت رئیس جمهور آمریکا شد و درآمد خوبی به دست آورد. او در سال 1937 در کتاب «رشد فکری و ثروت» تمامی فرمول های رسیدن به موفقیت را ذکر کرد.

فروش 30 میلیون جلد کتاب

کتاب های هیل هر روز بیشتر به فروش می رسد و توجه همگان را به خود جلب می کند، از این رو کتاب «علم موفقیت» که او در سال 1960 نوشته، بیش از 30 میلیون نسخه فروخته است.

او در سال 1970 در کارولینای جنوبی هنگام نوشتن کتاب “شما می توانید کار کنید و معجزه ببینید” در سن 87 سالگی درگذشت.

قانون موفقیت ناپلئون هیل

می گویند در سال 1969 وقتی خبرنگار نیوزویک از او خواست در مصاحبه ای در مورد رویاهایش صحبت کند، او پاسخ داد: وقتی جوان بودم آرزو داشتم نویسنده شوم و برای رسیدن به آن آرزو می دانستم که باید. در استفاده از کلمات متخصص شوم، اما به عنوان یک پسر فقیر بودم و نمی توانستم در دانشگاه درس بخوانم، از تحصیل محروم شدم.

دوستانم به من توصیه کردند که رویاهایم را رها کنم و در معدن کار کنم، اما من عاشق نوشتن بودم. بالاخره با تلاش شبانه روزی توانستم به آرزوی خود برسم و در حین کار بنویسم. الان هیچ آرزویی ندارم چون به اهدافم رسیده ام.

ناپلئون چگونه به اهداف خود رسید

وقتی خبرنگار نیوزویک از او پرسید که چگونه به اهداف خود دست یافته است، گفت: یک ویژگی وجود دارد که یک فرد برای موفقیت باید داشته باشد و آن شفافیت هدف است. آدم باید بداند چه می خواهد و برای رسیدن به خواسته اش پافشاری کند.

از طرف دیگر، یک راه عالی برای موفقیت در کار این است که افکار خود را روی کاغذ بیاورید. فقط 3 درصد از مردم اهداف مشخصی دارند و آنها را روی کاغذ می آورند. این افراد 5 تا 10 برابر بیشتر از افرادی که از نظر تحصیلات و توانایی با آنها برابر یا بهتر هستند، مؤثر هستند، اما به هر دلیلی هرگز برای به تصویر کشیدن اهداف خود وقت نگرفته اند. برای رسیدن به اهدافم تنبلی را کنار گذاشتم و با اعتماد به نفس جلو رفتم و به آرزویم رسیدم و توصیه من به همه مردم این است که اعتماد به نفس خود را در خود تقویت کنند، به رویاها و اهداف خود ایمان داشته باشند و آنها را گرامی بدارند.

من مقاله را پیشنهاد می کنم بیوگرافی برایان تریسی ادامه مطلب

چگونه ثروتمند شویم

ناپلئون هیل در کتاب خود بیندیشید و ثروتمند شوید می گوید: هر جا اراده ای باشد راهی هست. اگر مردم برای عقیده خود بایستند و استقامت کنند، آرزوی آنها به یک وسواس دائمی تبدیل می شود و پیروز می شود. یک فرصت در حیاط خلوت شما کمین کرده است، اما گاهی اوقات شکست می خورید و گاهی موقتاً شکست می خورید، بنابراین بسیاری از اوقات شما فرصت خوب را تشخیص نمی دهید. ناخودآگاه به طور مساوی برای موفقیت و شکست کار می کند. اگر فکر به دست آوردن ثروت با یک هدف مشخص و اشتیاق زیاد همراه شود، راه ثروتمند شدن را به شما نشان می دهد.

به گفته هیل، یکی از دلایل شکست این است که ما با مشکلات دست و پنجه نرم می کنیم و تلاش نمی کنیم. ثروت با یک وضعیت ذهنی شروع می شود و موفقیت متعلق به کسانی است که وضعیت ذهنی موفقی دارند. آنچه مغز انسان تصور می کند و باور دارد به آن می رسد. شما نمی توانید به ثروت بزرگ برسید مگر اینکه اشتیاق زیادی داشته باشید.

مرگ او

او در 8 نوامبر 1970 در کارولینای جنوبی هنگام نوشتن کتاب “شما می توانید کار کنید و معجزه ببینید” درگذشت.

جملات انگیزشی ناپلئون هیل

ادیسون 10000 بار هنگام ساخت چراغ برق شکست خورد. از چند شکست ناامید نشوید.


قدرت و رشد تنها با تلاش و مبارزه مستمر به دست می آید.


ترس ها چیزی بیش از یک تصویر ذهنی نیستند.


ما تمایلی به باور آنچه نمی فهمیم نداریم.


هیچ کس نمی تواند در فعالیتی که از آن لذت نمی برد موفق شود.


نقطه شروع همه موفقیت ها اشتیاق است.


کسی که بیشتر از چیزی که دستمزدش را می گیرد کار می کند، به زودی بیشتر از چیزی که می گیرد، دستمزد دریافت می کند.

من مقاله را پیشنهاد می کنم نقل قول های انگیزشی موفقیت ادامه مطلب

به به خرید کتاب فکر کنید و ثروتمند شوید از ناپلئون هیل، لطفا روی عکس زیر کلیک کنید!

4.9/5 – (11 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالعه مطالب بیشتر