تعهد باب پارسونز، بنیانگذار GoDaddy به جامعه


هنگامی که باب پارسونز، بنیانگذار GoDaddy در اواخر دهه 1960 در بالتیمور دبیرستان را ترک می کرد، هیچ کس حدس نمی زد که او در نهایت یک میلیاردر فناوری شود.

پارسونز به راحتی اعتراف می کند که در کودکی در مسیر اشتباهی قرار گرفته است. «وقتی در مدرسه بودم، وحشتناک بودم. وحشتناک“او با خنده می گوید. من در کلاس پنجم مردود شدم! و هر سال بعد از آن برای من، چه قبول شدم چه شکست خوردم، یک پایان عکس بود.»

پارسونز در توصیف سفر خود از شرق بالتیمور می‌گوید محله‌اش کمی خشن بود: «اگر ماشینتان را جک می‌دادند، احتمالاً به آنجا می‌رسید». و با این حال، او به عنوان بنیانگذار GoDaddy، بزرگترین ثبت کننده نام دامنه در جهان، به ثروت زیادی دست یافت. این یک داستان کاملاً نابخردانه است، با دوران کودکی پدری که به گفته پارسونز «پسر خوبی بود اما قمارباز اجباری بود».

با بزرگتر شدن پارسونز هم اوضاع برای پارسونز بهتر نشد. وقتی دبیرستان بودم، مشروبات الکلی و جنس مخالف را کشف کردم. هرگز به عنوان ترکیبی شناخته نشده است که نمرات خوب را تشویق کند.» او می گوید. من در تعدادی از موضوعات شکست خوردم. فکر نمی کردم فارغ التحصیل شوم. بنابراین، من و دو دوستم به استخدام نیروی تفنگداران دریایی رفتیم و به آن ملحق شدم. من 17 سالم بود.» آن در سال 1968 بود.

تفنگداران دریایی مرد را می سازند

اگرچه کمتر از شش ماه بعد به جنگ ویتنام فرستاده شد و نتیجه آن مجروح شدن در نبرد بود، پارسونز دوره دو ساله خود را در تفنگداران دریایی به این دلیل می داند که او را به مرد 72 ساله امروزی تبدیل کرده است. سپاه تفنگداران دریایی به پارسونز مدال قلب بنفش را به خاطر خدماتش اعطا کرد و این تجربه بسیار عمیق تر از آموختن او به سربازی بود.

پارسونز می گوید: «چیزی که در زندگی ام به آن افتخار می کنم این است که من یک تفنگدار دریایی ایالات متحده هستم. من تمام آنچه را که تا به حال به دست آورده ام مدیون آنها هستم. آنها به من نظم و انضباط را آموختند. آنها به من مسئولیت پذیری را یاد دادند. و سپس آنها به من گفتند که می توانم بسیار بیشتر از آنچه فکر می کردم انجام دهم. و اینکه من حق داشتم افتخار کنم. وقتی از تفنگداران دریایی بیرون آمدم، همه آن چیزها باعث شد که من یک مرد کاملاً متفاوت با مردی که وارد شد باشم.”

تا آنجا که دانشجوی سابق “D” از دانشگاه بالتیمور فارغ التحصیل شد (با استفاده از لایحه GI) و سفر خود را به سمت سطحی از موفقیت های تجاری که قبلا تصور نمی شد آغاز کرد. در آنجا در دهه 1970 با یک کلاس کالج به نام «مقدمه ای بر پردازش داده» شروع شد و به پارسونز تبدیل شد که به خودش یاد می دهد چگونه کد بنویسد «به عنوان یک سرگرمی»، که معلوم شد او در انجام آن مهارت زیادی دارد. در سال 1984، زمانی که او “کد اولین فناوری شریک تجاری من را نوشت، که به یک نرم افزار کامپیوتری برنامه مدیریت پول خانگی تبدیل شد”، این کد او را قادر ساخت اولین کسب و کار خود، Parsons Technology را راه اندازی کند.

ده سال بعد، او آن شرکت را به قیمت 64 میلیون دلار فروخت و بلافاصله پس از آن Jomax Technologies را راه اندازی کرد که به GoDaddy تبدیل شد. این فروش صعود پارسونز را به باشگاه کارآفرینان میلیاردر در سال 2011 تثبیت کرد، زمانی که پارسونز اکثریت سهام خود را در این شرکت فروخت – به ارزش 2.3 میلیارد دلار. این آزادی مالی به او اجازه داد تا عشق واقعی خود – گلف و موتور سیکلت – را دنبال کند تا یک تجارت دیگر به نام YAM Worldwide که در حال حاضر شامل PXG (Parsons Xtreme Golf)، باشگاه ملی گلف اسکاتسدیل، هارلی-دیویدسون از اسکاتسدیل، GO AZ Motorcycles است را دنبال کند. و بیشتر.

درس های آموخته شده

پارسونز آنچه را که کلید درک موفقیت، هم در تجارت و هم در زندگی می‌داند، مشخص می‌کند.

“من فکر می کنم مهم ترین چیز این است که ابتدا در مورد نگرانی یاد بگیریم. من فکر می کنم نگرانی یک جانور است. و بیشتر اوقات، ما نگران چیزهایی هستیم که ممکن است امروز مهم به نظر برسند، اما فردا، یک هفته بعد یا یک سال بعد بسیار بی اهمیت هستند – یا هرگز اتفاق نیفتاده اند. و مطمئناً هیچ کاری انجام نمی دهد. تنها کاری که می کند این است که شما را بدبخت می کند و شما را عقب نگه می دارد. بنابراین، من هرگز نگران نیستم، هرگز. کاری که من انجام می‌دهم این است که کاری را که در مقابلم است انجام می‌دهم و سپس خواهیم دید که چه اتفاقی می‌افتد. فکر می‌کنم این یکی از چیزهایی است که واقعاً به من کمک کرده است.»

16 قانون باب پارسونز برای موفقیت

این، همراه با فهرست زیر، شامل “16 قانون موفقیت” پارسونز است که او در وب سایت خود به اشتراک می گذارد.

 1. از منطقه راحتی خود خارج شوید و از آن دور بمانید.
 2. هرگز تسلیم نشوید.
 3. وقتی آماده ترک سیگار هستید، بیشتر از آنچه فکر می کنید به آن نزدیک هستید.
 4. وقتی نگران هستید، از خود بپرسید که بدترین چیزی که ممکن است اتفاق بیفتد چیست و آن را در آغوش بگیرید.
 5. روی چیزی که می خواهید اتفاق بیفتد تمرکز کنید.
 6. همه چیز را یک روز در یک زمان بگیرید.
 7. همیشه به جلو حرکت کنید.
 8. زود تصمیم بگیرید
 9. هر چیزی را که می خواهید بهبود ببخشید اندازه گیری کنید.
 10. به مناطقی که مدتی است بررسی نکرده اید با دقت نگاه کنید.
 11. به رقبای خود توجه کنید، اما به کاری که انجام می دهید بیشتر توجه کنید.
 12. هرگز اجازه نده کسی شما را به اطراف هل دهد.
 13. هرگز انتظار نداشته باشید که زندگی منصفانه باشد.
 14. مشکلات خود را حل کنید.
 15. خودتان را خیلی جدی نگیرید.
 16. همیشه دلیلی برای لبخند زدن وجود دارد.

تعهد جامعه

پیروی از 16 قانون او برای موفقیت، پارسونز را به یک میلیاردر تبدیل کرده است که چیزهای زیادی برای دادن دارد. او و همسرش، رنه، بنیاد باب و رنی پارسونز را در سال 2012 با هدف صریح «دستیابی به جمعیت های کم درآمد و محروم، جوامع به حاشیه رانده شده و اهدافی که اغلب توسط جریان اصلی بشردوستانه نادیده گرفته می شوند، تأسیس کردند».

در سال 2013، آنها علناً متعهد شدند که حداقل نیمی از دارایی خود را اهدا کنند و تعهد اهدایی را امضا کردند، کمپینی که توسط بیل گیتس، ملیندا فرنچ گیتس و وارن بافت برای تشویق ثروتمندترین افراد و خانواده های جهان به وقف اکثر ثروت خود به امور خیریه راه اندازی شد. علل بنا به گفته این بنیاد، پارسونز در راه است، با ارائه 190 میلیون دلار به دلایل مختلف، با تمرکز بر “بی خانمان، مراقبت های پزشکی، جوانان در معرض خطر، آموزش و حمایت از جانبازان”. و با توجه به عشقی که به جامعه خود دارند، هر 14 روز یک میلیون دلار به سازمان ها در منطقه بزرگتر فونیکس اهدا می کنند.

«وقتی پول می‌دهید، می‌خواهید آن را به دلایلی بدهید که در آن تفاوت ایجاد می‌کند. پارسونز توضیح می دهد که باید آن را به اندازه کافی باریک متمرکز کنید تا زمانی که انجام می دهید، تفاوت ایجاد کند. ما از جامعه خود آگاه هستیم و آن را دوست داریم، و فقط می‌خواهیم آن را به مکانی بهتر تبدیل کنیم.»

در همین حال، پارسونز قصد ندارد تجارت را کنار بگذارد. او آخرین نکته را برای رسیدن به اوج ارائه می دهد: کاری را که دوست دارید انجام دهید و بقیه را به دیگران با استعداد وابسته کنید.

او به شوخی می گوید: «تقریباً مطمئن هستم که بلافاصله پس از سوزانده شدن بازنشسته خواهم شد. من عاشق تجارت PXG خود هستم، آن را دوست دارم. این کسب و کاری است که بیشترین وعده را دارد و من را بیشتر روزها در آن خواهید یافت. بقیه مشاغلم را یاد گرفته ام که واگذار کنم. اما نظارت را نیز یاد گرفته ام، بنابراین درگیر همه آنها هستم. من هر ماه چند بار با مدیران ارشد هر کسب و کاری صحبت می کنم. اکثر آنها فوق العاده صلاحیت دارند و احتمالاً کارشان را بهتر از من انجام می دهند.”

این مقاله در ابتدا در ژوئیه / آگوست 2023 ظاهر شد موضوع از موفقیت مجله. عکس از PXG.

جنی پیترز یک روزنامه‌نگار آزاد با تجربه و کودک موزه است – پدرش متصدی موزه اسمیتسونیان بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالعه مطالب بیشتر