در اینجا دلیلی است که شما باید در محل کار خود برای ناهار استراحت کنید


در حالی که وقت ناهار فرصتی برای استراحت برای غذا خوردن است، بخشی از جذابیت ناهار مدرسه این است که به دانش‌آموزان اجازه می‌دهد نیم ساعت یا بیشتر با دوستانشان آشنا شوند، برای امتحان بعدازظهر آماده شوند، یک کالای پخت و پز بخرند یا در یک مسابقه چیزهای بی اهمیت برنده شوند.

و در حالی که گزینه های غذایی شما ممکن است با افزایش سن زیادتر باشد، وعده غذایی ظهر ممکن است منبعی از احساس گناه یا استراحتی به ظاهر غیر ضروری برای بسیاری از بزرگسالان باشد، حداقل در طول هفته کاری. و با ادامه حضور مدل‌های ترکیبی یا کاملاً از راه دور کار، بسیاری ممکن است تصمیم بگیرند که برای غذا خوردن استراحت نکنند. بنابراین اگر تمایل به خوردن سالاد پشت میزتان با سرتان پایین دارید، در اینجا دلایلی وجود دارد که وقتتان را صرف ناهار می‌کنید که می‌تواند واقعاً برای شغلتان مفید باشد.

بر اساس یک نظرسنجی در سال 2022 که توسط ezCater انجام شد، 78٪ از کارگران احساس می کنند که صرف ناهار باعث افزایش بهره وری آنها در محل کار می شود. با این حال، «از هر 10 کارمند، 1 نفر هرگز از میز خود استراحت نمی‌کند و 70 درصد در حالی که حداقل یک بار در هفته کار می‌کنند غذا می‌خورند» و 43 درصد از کارگرانی که حداقل سه بار در هفته پشت میز خود غذا می‌خورند. جردن مک دانل، هماهنگ کننده تراکنش های مستقر در سنت لوئیس، از جمله کسانی است که گاهی اوقات در وعده ناهار کار می کند.

او می گوید: «خوب است که بتوانیم کارهای بیشتری انجام دهیم. او سه روز در هفته را در دفتر می گذراند و دو روز را در خانه کار می کند.

او می‌افزاید: «دفتر من آشپزخانه‌ای دارد که حاوی تنقلات است، بنابراین قدردانی می‌کنم که در صورت نیاز می‌توانم به سرعت چیزی را بدون نیاز به ترک ساختمان بگیرم».

این نظرسنجی همچنین نتایج را بر اساس نسل، با برخی یافته‌های به‌ویژه جالب برای نسل Z منتشر کرد. «۲۱ درصد (از کارگران جوان‌تر) گفتند که در صورت استراحت، زمان کافی در روز برای انجام کار خود ندارند. طبق این مطالعه، از هر 4 کارگر Gen Z، 1 نفر نگران است که اگر ناهار بخورند، کارفرمایشان به آنها نگاه مثبتی نداشته باشد.

دقیقاً چرا ممکن است ترس یا احساس گناه ناشی از استراحت برای ناهار وجود داشته باشد؟ نظرسنجی ezCater گزارش می دهد که “56٪ از مدیران و 51٪ از معاونان (و بالاتر) پشت میزهای خود کار می کنند در حالی که حداقل سه بار در هفته ناهار می خورند.” با این اقدام، مدیریت سطح بالا مثال می‌زند – نادیده گرفتن وقفه‌ها و کار کردن در وعده ناهار – ممکن است همکاران ارشد بیشتری فکر کنند که باید از آن پیروی کنند.

فواید استراحت ناهار

بنابراین چه ترجیح می‌دهید هنگام ناهار غذا بخورید یا به دلیل اینکه دیگران در شرکت شما این کار را انجام می‌دهند احساس فشار می‌کنید، درک این نکته مفید است که کنار رفتن از میز مزایای زیادی دارد.

آ نظرسنجی Tork در سال 2021 نشان داد که کارمندانی که برای ناهار استراحت می‌کنند، گزارش می‌دهند که استراحت‌هایشان شادی را افزایش می‌دهد (94%) و به آنها فرصت می‌دهد تا دیدگاهی تازه داشته باشند (94%)، تمرکز ذهنی خود را حفظ کنند (91%) و “با احساس شادابی و سرحال به کار بازگردند. دوباره انرژی گرفت» (88%). علاوه بر این، این نظرسنجی نشان داد که “بیش از 9 نفر از هر 10 کارمند می گویند که احتمال بیشتری دارد در شرکتی بمانند که روسای آن کارمندان خود را تشویق به استراحت می کنند.”

علاوه بر این، طبق نظرسنجی ezCater، یک استراحت ناهار ممکن است نه تنها عملکرد را افزایش دهد، بلکه ابزاری برای کاهش استرس (40٪) و فرسودگی شغلی (37٪) و در عین حال بهبود شادی (46٪) و افزایش خلاقیت در نیمه دوم سال ارائه دهد. روز (25%)، در میان سایر مزایا، که همه آنها فقط می توانند یک امتیاز بیشتر برای حرفه شما باشند.

برای کسانی که در دفتر کار می کنند، انتخاب غذا خوردن در کافه تریا، بیرون رفتن برای صرف غذا با همکاران یا صرفاً راه رفتن با هم برای برداشتن ناهار و آوردن آن به دفتر می تواند به شما زمان برای معاشرت و بهبود روابطتان بدهد. شاید چیز جدیدی در مورد یک همکار یاد بگیرید یا به رئیس خود فرصت دهید تا شما را در محیطی خارج از محدودیت های سخت یک محیط اداری ببیند.

کوین نایفین، استادیار دانشگاه کرنل و نویسنده مطالعه‌ای که نشان می‌دهد گروه‌هایی که با هم غذا می‌خورند عملکرد بهتری دارند، ارزش‌های با هم غذا خوردن را به روزنامه بیزینس نیوز دیلی نشان می‌دهد.

نایفین می‌گوید: «از دیدگاه انسان‌شناسی تکاملی، غذا خوردن با هم یک سنت طولانی و اولیه به عنوان نوعی چسب اجتماعی دارد. “به نظر می رسد که در محیط های کاری امروزی نیز ادامه دارد.”

کارفرمایان، آنچه را که موعظه می کنید عمل کنید

علیرغم مزایای آشکار کوتاه مدت (شارژ مجدد) و مزایای بلند مدت (شبکه سازی، اثربخشی تیم و افزایش عملکرد) استراحت های ناهار، کارکنان جوان ممکن است هنوز از استراحت اجتناب کنند. رهبران می توانند به تنظیم لحن کمک کنند:

  • محدود کردن جلسات ناهار با محافظت از ساعت ناهار در برابر خزش جلسات، کارمندان را تشویق می کنید که این زمان را برای خود اختصاص دهند.
  • ناهارهای گروهی کوچک ارائه دهید یا رویدادهای شبکه را میزبانی کنید. این کار کارکنان را از روی میز خود می کشاند تا در رویدادهای حضوری یا Zoom شرکت کنند که در آن می توانند غذا بخورند و در عین حال با شرکت یا همکاران خود بیشتر آشنا شوند.
  • تغییر باش به کارمندان بگویید که در حال خوردن ناهار هستید، تقویم خود را مسدود کنید و سپس… ناهار خود را بردارید. مثال شما ممکن است باعث شود دیگران احساس کنند که می توانند همین کار را انجام دهند.

جیل مک دانل یک نویسنده محتوا و متخصص ارتباطات اهل شیکاگو است. او دارای مدرک لیسانس در روزنامه نگاری مجلات از دانشگاه میسوری-کلمبیا و مدرک کارشناسی ارشد در روابط عمومی و تبلیغات از دانشگاه دی پاول است. او در حال حاضر مشغول کار بر روی یک رمان هیجان انگیز روانشناختی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالعه مطالب بیشتر