راهنمای 0 تا 100 خرید بهترین لباس های یوگا + 10 ویژگی مهم این لباس ها


تمرینات یوگا نوعی ورزش ذهن- بدن است و شامل حرکاتی است که ذهن و بدن را آرام می کند. اما انتخاب بهترین لباس یوگا این یک موضوع چالش برانگیز برای مبتدیان است. زیرا اکثر حرکاتی که در یوگا انجام می شود علاوه بر تنفس و کنترل آن، حرکاتی نیز محسوب می شود. بسیاری از حرکات یوگا شبیه به هنرهای رزمی یا تای چی هستند.

با گذشت زمان، مربیان این ورزش را به صورت ترکیبی توسعه دادند و بسیاری حتی یوگای خود را در مدارس آموزش دادند. یوگا به معنای اتحاد است. زیرا بین بدن، ذهن و نیروهای مثبت و منفی وارد شده به بدن نوعی وحدت ایجاد می شود. هدف نهایی یوگا دستیابی به رهایی و آزادی است.

چه لباس هایی برای زنان و مردان در یوگا مناسب است؟

انتخاب بهترین لباس برای تمرین یوگا انتخاب لباس هایی که در آن احساس راحتی می کنند و می توانند تمام حرکات را به درستی انجام دهند برای خانم ها و آقایان مهم است.

لباس یوگا مناسب خانم ها

برای انجام تمام حرکات یوگا توصیه می شود از یک تاپ رکاب دار با بند استفاده کنید. باید تاپی را انتخاب کنید که نه خیلی گشاد باشد و نه خیلی تنگ و با یقه لباستان تداخل نداشته باشد. شلوارهای فاق بلند نیز می توانند برای استفاده در کلاس یوگا مناسب باشند. زیرا خنک و سبک است و هنگام انجام حرکات یوگا برای شما مشکلی ایجاد نمی کند.

لباس های زیبایی برای دختران نوجوانی که در کلاس های یوگا شرکت می کنند وجود دارد و می توانید با توجه به سلیقه هرکسی انتخاب کنید. بهترین لباس یوگا انتخاب کنید. ست های تولید شده برای دخترانه شامل تاپ و شورت، ساق ورزشی یا شلوار یوگا می باشد که به دلیل خاصیت کشسانی برای دختران جوان بسیار مناسب است.

لباس یوگا مناسب برای آقایان

بهترین لباس یوگا برای مردان، این تی شرت های راحت و نسبتا گشاد هستند. بهتر است تی شرتی بخرید که به بدن شما اجازه تنفس بدهد که مواد پنبه ای، لایکرا و نایلونی آن برای یوگا مناسب به نظر می رسد. اکثر افراد هنگام انجام حرکات این ورزش زیاد عرق می کنند بنابراین استفاده از تی شرت تیره را به آنها توصیه می کنیم.

بهترین لباس برای تمرین یوگا برای مردان، شورت دوچرخه سواری و شلوار نخی گشاد. با این نوع شلوارها می توانید به راحتی حرکات را انجام دهید; زیرا شلوار نخی خاصیت ارتجاعی خوبی دارد. خوب است بدانید که شلوار نخی معمولی برای یوگا مناسب نیست و به راحتی پاره می شود.

ویژگی های لباس ورزشی یوگا

ویژگی های لباس های یوگا بسته به نوع و طرح متفاوت است، به طوری که بسیاری از لباس های تولید شده مناسب برای این نوع ورزش از پلی استر، نایلون و اسپندکس ساخته شده اند. پارچه هایی که برای تولید لباس های یوگا استفاده می شوند، انتخاب خوبی هستند. زیرا انعطاف پذیری خوبی دارند. در زیر مهمترین ویژگی های لباس یوگا آورده شده است.

  • تنفس در لباس یوگا

از جانب ویژگی های لباس یوگا قابلیت تنفس آن برای بدن مفید است و بسته به نوع یوگای که برای تمرین انتخاب می کنید، احتمال تعریق زیاد وجود دارد. استفاده از لباس هایی که قابلیت رطوبت زدایی دارند بسیار مناسب به نظر می رسد. همچنین خنک و راحت بودن می تواند یکی از ویژگی های این لباس باشد.

  • راحتی لباس یوگا

بهترین لباس یوگا آنها دسته ای در نظر گرفته می شوند که بر اساس راحتی تولید می شوند. بنابراین اگر فردی در حین انجام یوگا لباس مناسب نپوشد، در انجام تمرینات شدید با مشکل مواجه می شود. برای مثال می توان به چسبندگی، خارش، تعریق و … اشاره کرد; بنابراین انتخاب لباس برای یوگا بسیار مهم است.

  • انعطاف پذیری لباس های یوگا

از سوی دیگر ویژگی های لباس یوگا آنچه می توان به آن اشاره کرد انعطاف پذیری لباس است که باید در حین ورزش قابلیت خم شدن، کشش و حرکت را داشته باشد. در نتیجه جنس این نوع لباس ها باید 15 درصد پارچه اسپندکس بوده و قابلیت جابجایی حرکات را داشته باشد.

  • لباس های یوگا را از باشگاه های معتبر بخرید

برای خرید لباس مناسب جدا از خرید از فروشگاه های معتبر ورزشی می توانید از بین کلاسی که در آن ثبت نام کرده اید انتخاب کنید. راهنمای خرید بهترین لباس های یوگا استفاده کنید. کلاس های بین المللی و پرستیژ معمولا به اعضا در خرید لباس کمک می کند.

  • استفاده از لباس هایی با رنگ های شاد

رنگ های روشن باعث می شوند احساس بهتری داشته باشید و شما را از بقیه متمایز کنید. انواع لباس با طرح های چاپی نیز به عنوان لباس ورزشی برای یوگا انتخاب خوبی است. اگر یبوست دارید به شما مقاله ای پیشنهاد می کنیم رفع یبوست با یوگا ادامه مطلب

  • پارچه لباس های یوگا باید سبک باشد

برای انجام تمرینات سنگین یوگا باید لباس هایی انتخاب کنید که بسیار سبک باشند. زیرا اکثر مردم دوست ندارند لباسی که می پوشند آنها را سنگین کند. بهترین لباس یوگا از پنبه ساخته شده است که بسیار مناسب به نظر می رسد.

  • کمر شلوار یوگا باید مناسب باشد

در طول آماده سازی بهترین لباس برای تمرین یوگا دور کمر او را بررسی کنید؛ زیرا شلوارهای گشاد بیشتر برای یوگا مناسب هستند.

  • انتخاب مناسب شلوار یوگا

شلوار زنانه و شلوارک مردانه بهترین انتخاب هستند; زیرا از انعطاف لازم برخوردار است. بهتر است بدانید که شلوارهای خیلی گشاد برای این ورزش مناسب نیستند. مقاله توصیه می شود یوگای داغ چیست؟ ادامه مطلب

  • لباس یوگا متناسب با مکان و زمان

قبل از انتخاب لباس یوگای مورد نظر خود، باید محل تمرین را بررسی کنید. لباس ورزشی ممکن است برای محل تمرین شما مناسب نباشد. زیرا دمای محیط ممکن است گرمتر یا سردتر باشد. سرما یا گرما می تواند تاثیر مثبت یا منفی بر شیوه تمرین یوگا داشته باشد.

نتیجه

یوگا نوعی ورزش فیزیکی و ذهنی است. انتخاب بهترین لباس یوگا مهم است که چه نوع تمرینی انجام می دهید. یکی از بهترین افراد دوست دارد راهنمای خرید بهترین لباس های یوگا این مربی و متخصصی است که با آن تمرین می کنید. لباسی که برای یوگا انتخاب می کنید باید بسیار سبک، انعطاف پذیر و راحت باشد. علاوه بر این پارچه انتخابی به بدن شما قابلیت تنفس نیز می دهد. لباس هایی که زنان و مردان برای یوگا انتخاب می کنند با یکدیگر متفاوت است. معمولا مردان با تی شرت و شلوارک احساس راحتی بیشتری می کنند. مقاله توصیه می شود یوگای مغز ادامه مطلب

خانم ها نیز بیشتر از تاپ و ساق بلند استفاده می کنند. بهترین افرادی که شما را در خرید لباس یوگا راهنمایی می کنند می توانند مربیان تناسب اندام باشند زیرا تجربه کافی در این زمینه دارند. مهم ترین ویژگی لباس یوگا راحتی آن است، در هنگام خرید باید به راحتی و کشسانی آن توجه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالعه مطالب بیشتر