روانشناس ایرانی برای شما که خارج از ایران هستید


توجه به سلامت روان یکی از مواردی است که بیشتر افراد از آن غفلت می کنند. ناآگاهی از این که اگر سلامت روانی افراد آسیب ببیند، می تواند سلامت جسمانی آنها را نیز بدتر کند. بسیاری از اوقات افراد به دلایل مختلف از مراجعه به روانشناس اجتناب می کنند. یکی از بهانه‌هایی که بیشتر مردم می‌آورند این است که نمی‌توانند روان‌شناس خوب پیدا کنند یا احساس می‌کنند که روان‌شناسانی که در ایران کار می‌کنند توانایی کافی برای مقابله با مشکلاتشان را ندارند. چنین افکار و تصوراتی برای افرادی که هرگز به دنبال آن نبوده اند کاملاً طبیعی است. اگر کمی در زمینه روانشناسان ایرانی تحقیق کنند، متوجه می شوند که مراجعه به روانشناس ایرانی می تواند بسیار مفیدتر از مراجعه به روانشناسان خارجی باشد. تمامی افرادی که قصد انجام مشاوره حضوری یا آنلاین را دارند باید قبل از انتخاب مشاور خود تحقیقات خود را انجام دهند و همچنین نظرات سایر مراجعین را مطالعه کرده و سپس روانشناس خود را انتخاب کنند.

مشاوره آنلاین یا مشاوره حضوری؟

سوالی که بارها به روش های مختلف مطرح می شود این است که آیا مشاوره حضوری بهتر است یا مشاوره آنلاین؟ در پاسخ به این سوال باید بدانید که پاسخ کاملا به شرایط و شخصیت افراد بستگی دارد. بسیاری از مردم باید در محیط امن خود (مثلاً در خانه خود) باشند تا در مورد مشکلات خود صحبت کنند. برای چنین افرادی توصیه می شود مشاوره آنلاین را امتحان کنند. افرادی هستند که در ایران زندگی نمی کنند و می خواهند مشاوره خود را به زبان مادری خود انجام دهند، همچنین می توانند از مزایای فراوان مشاوره آنلاین بهره مند شوند. البته بدون توجه به شرایط افراد، بسیاری از افراد نیز می خواهند بدانند که آیا اثربخشی مشاوره حضوری و مشاوره تلفنی یکسان است؟ این امر به تجربه و توانایی های روانشناس انتخاب شده و همچنین به همکاری و تلاش مراجع بستگی دارد. زمانی که روانشناس شما تجربه و تسلط بالایی داشته باشد، می تواند تمام راه حل های ممکن را حتی از طریق تلفن برای مراجعان توضیح دهد. روشی که روانشناس اطلاعات را منتقل می کند بسیار مهم است. همانطور که یک مشاور می تواند مطالب را بهتر و ساده تر برای مشتریان توضیح دهد و توضیح دهد، مشتریان نیز می توانند موارد ذکر شده را بهتر درک کنند و به آن عمل کنند. البته نکته قابل توجه در مشاوره این است که همه چیز به میل و تلاش مشتری بستگی دارد. روانشناسان ایرانی که تجربه و تخصص فراوانی دارند می توانند با شیوایی تمام مطالب را به مشتریان خود منتقل کنند و مشکلات را برای آنها حل کنند.

قیمت جلسات با روانشناس ایرانی

به طور کلی قیمت جلسات روان درمانی در ایران طیف وسیعی دارد که با توجه به آموزش و توانایی های روانشناس تعیین می شود. البته این بدان معنا نیست که هر چه پول بیشتری بپردازید نتیجه بهتری خواهید داشت. بسیاری از روانشناسان در ایران هستند که با وجود تجربه طولانی و توانایی های فراوان، هزینه عادلانه ای را برای جلسات خود تعیین می کنند تا همه افراد بتوانند از سلامت روان بهره مند شوند. این هزینه ها برای ایرانیان خارج از کشور بسیار کمتر است، زیرا جلسات روانشناسی در کشورهای اروپایی و آمریکایی بسیار بالاست و اگر فردی بیمه نداشته باشد، توان پرداخت این هزینه را ندارد. برای این افراد استفاده از روانشناسان توانمند ایرانی یکی از بهترین گزینه هاست. البته به خاطر داشته باشید که هرگز کیفیت را فدای قیمت کمتر نکنید.

سازگاری فرهنگی با روانشناس ایرانی

هر کشور و منطقه ای با توجه به تاریخ و خاستگاه خود، آداب و رسوم و فرهنگ متفاوتی دارد که فقط برای مردم آن منطقه قابل درک است. کشور ما ایران نیز جزو این کشورهاست. ایران فرهنگ متفاوتی با کشورهای اروپایی و آمریکایی دارد و حتی روش های آموزشی، معیارهای رفتاری و اخلاقی با کشورهای دیگر متفاوت است. مشکلات زیادی در ایران وجود دارد که ممکن است برای مردم ساکن اروپا تعجب آور و حتی غیر قابل باور باشد. بارها مشکلات مربوط به این آداب و رسوم در زوج های ایرانی مقیم خارج از کشور به وجود آمده است و روانشناسان خارجی قادر به حل این مشکلات نیستند. صحبت و مشاوره از یک روانشناس ایرانی می تواند این مشکلات را به درستی حل کند. سازگاری فرهنگی یکی از مواردی است که اکثر مراجعین به آن توجهی ندارند، هرچند که یکی از مهم ترین و حیاتی ترین مسائل است و می تواند نتیجه جلسات روان درمانی را به کلی تغییر دهد.

چگونه یک روانشناس ایرانی خوب پیدا کنیم؟

خوشبختانه با گسترش دسترسی مردم به اینترنت و فضای مجازی، یافتن روانشناسان واجد شرایط و توانمند ایرانی بسیار آسان شده است. امروزه حتی با یک جستجوی ساده در گوگل، مشتریان می توانند روانشناسان زیادی را پیدا کرده و آنها را با یکدیگر مقایسه کنند. البته هنگام انتخاب و مقایسه روانشناس باید به نکاتی توجه کرد. بعضی از آنها … هستند:

  • روانشناس منتخب چندین سال سابقه کار دارد.
  • در چه زمینه هایی کار می کند؟
  • آیا قبلا مشاوره آنلاین انجام داده اید؟
  • در چه دانشگاهی درس خوانده است؟
  • مدرکش چیه؟
  • آیا تا به حال با ایرانیان خارج از کشور مشورت کرده است؟
  • آیا او نسبت به مشتریان خود پیگیر و همدل است؟
  • مشتریان قبلی در مورد این شخص چه فکر می کنند؟
  • چگونه برای قرار ملاقات پرداخت کنم؟

علاوه بر گوگل، افراد می توانند در اینستاگرام نیز جستجو کنند تا روانشناسان بزرگ ایرانی را پیدا کنند که نظرات و عقاید مشابهی دارند. قبل از رزرو نوبت تحقیق خود را انجام دهید و پس از اطمینان از انتخاب خود با کلینیک تماس بگیرید. افرادی که قصد مشاوره آنلاین یا حضوری از ایران یا خارج از ایران را دارند می توانند با ارسال پیام واتساپ به شماره 09177001120 و با توجه به اوقات فراغت خود از جلسات روان درمانی جلسات مشاوره خود را رزرو کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالعه مطالب بیشتر