زندگی خوب واقعی استرس شام را از بشقاب شما دور می کند


در کلاس هفتم، مگی اسکاریچ جوس آرزوی داشتن یک رستوران را داشت. اما سال ها بعد، پس از تحصیل در مدیریت مهمانداری و کار در چندین رستوران، اسکاریچ جوس متوجه شد که شب های طولانی برای او مناسب نیست. او تصمیم گرفت اشتیاق خود به غذا را به سمت ایجاد The Real Good Life، یک تجارت تحویل غذا در منطقه میلواکی هدایت کند. چیزی که به عنوان یک عملیات آشپزی یک نفره در زیرزمین کلیسا آغاز شد، از آن زمان به یک سازمان بزرگتر با آشپزخانه اختصاصی خود، بیش از 30 کارمند و یک منوی هفتگی چرخشی شامل سوپ، سالاد، غذای ورودی و – به عنوان اشاره ای به عشق بنیانگذارش به شکلات – یک دسر مقرون به صرفه گسترش یافت. ما با اسکاریچ جوس در مورد اینکه او چگونه شروع کرد، با چه چالش هایی روبرو بود و چگونه کار، خانواده و مراقبت از خود را متعادل می کند صحبت کردیم.

این مصاحبه برای طولانی بودن و وضوح ویرایش شده است.

چگونه تصمیم گرفتید The Real Good Life را شروع کنید؟

مگی اسکاریچ جوس: من با دختر اولم در خانه می ماندم و بازاریابی غذا انجام می دادم. با زنی آشنا شدم که روز ناهار خانم بود. شب‌ها برای همکارانش غذا می‌پخت و روز بعد می‌آورد و پولش را به او می‌دادند. و من فکر کردم، خوب، من می توانستم این کار را انجام دهم!

وقتی کسب و کار خود را راه اندازی کردید، بچه های شما واقعاً جوان بودند. این چه شکلی بود؟

MSJ: من در خانه حمایت بزرگی دارم. شوهر من قطعا یک شریک برابر است. در آغاز، بسیار طاقت فرسا بود. دومین فرزند ما در می 2016 به دنیا آمد و اولین وعده غذایی ما در همان سپتامبر بود. یادم می آید که در زیرزمین کلیسا بودم و فکر می کردم، این همه دیوانه است. این خیلی زیاده احتمالاً دو سال بود که تصمیم داشتم سال نو را هر هفته حداقل یک روز مرخصی بگیرم. من درجات مختلفی از موفقیت با آن داشتم.

چه عواملی به رشد کسب و کارتان کمک کرد؟

MSJ: من تک فرزند هستم و فکر می کردم می خواهم برای همیشه تنها کار کنم، اما می دانستم که نمی توانم اینطور رشد کنم. با اولین نفری که استخدام کردم، آنقدر خوب کلیک کردیم که متوجه شدم واگذاری کار درست و ایمن است. من همچنین در موقعیت بسیار خوش شانسی قرار داشتم، زیرا استرس نداشتم پول بیاورم تا مطمئن شوم چراغ خانه ما روشن است یا غذا برای خوردن داریم. شوهرم توانست در آن زمان از ما حمایت کند.

داشتن یک کسب و کار چه تاثیری بر شما به عنوان والدین داشته است؟

MSJ: لحظه ای که به آشپزخانه جدید نقل مکان کردیم را هرگز فراموش نمی کنم. شوهرم و دخترها را آوردم و دختر بزرگم نگاهی به من کرد و گفت: مامان این آشپزخانه توست؟ متوجه شدم که مادرش صاحب کسب و کار است. برای اینکه بچه‌های من ببینند می‌توانند هر چیزی که می‌خواهند باشند، و ببینند که در زندگی واقعی اتفاق می‌افتد، خیلی مهم است.

کسب و کار شما بخشی از فروش خود را به Hunger Task Force، بانک غذایی محلی میلواکی اهدا می کند. در مورد اینکه چرا می خواستی پس بدهی بیشتر به ما بگو.

MSJ: هر کاری که بتوانیم برای کمک به خانواده های دیگر انجام دهیم تا راحت تر به سر میز سفر بروند، هدف ماست. چشم انداز ما شکم های پر و قلب های شاد در سراسر جنوب شرقی ویسکانسین است، خواه مشتری ما باشند یا نباشند. وقت شام زمانی است که مردم باید با کسانی که دوستشان دارند باشند یا کارهایی را که دوست دارند انجام دهند.

باید بپرسیم: خوراکی و دسر مورد علاقه شما در چرخش The Real Good Life چیست؟

MSJ: ما یک تیکا ماسالا مرغ خیلی خوبی داریم، اما تصمیم گرفتیم یک هفته یک نسخه گیاهی را امتحان کنیم. فقط سطح ادویه آن و گرفتن سبزیجات با نخود … طعم شگفت انگیزی دارد! و سپس دسر – که مانند انتخاب یک بچه مورد علاقه است، اما باید بگویم که میله های The Real Good Life است که برداشت ما از میله های Twix است، با نان کوتاه، کارامل و شکلات در بالا.

چگونه با عدم اطمینان در مورد آینده کنار می آیید؟

MSJ: ما بسیار در آن نقطه قیمتی هستیم که اگر کسی نیاز داشت شروع به کاهش کند، خدمات ما واقعاً آسان خواهد بود، متأسفانه. من همیشه آن را در پشت سرم دارم. اما در بیشتر موارد، ما سیستم‌ها و افراد کافی را در اختیار داریم که اگر لحظه‌ای دچار وحشت شدم، همیشه کسی وجود دارد که می‌تواند بگوید: «ما راه‌حلی برای آن مشکل داریم». و به نوبه خود من آن شخص برای افراد تیممان هستم.

مراقبت از خود برای شما چگونه است؟

MSJ: یکی از چیزهایی که من از کووید یاد گرفتم این است که باید حداقل هر روز صبح هر هفته به شکلی تمرین کنم. نیازی به چیزهای سخت و احمقانه نیست، اما باید روزم را با حرکت دادن بدنم و داشتن آن زمان تنهایی شروع کنم. همچنین، فقط کندتر بودن و بیشتر بودن در لحظه، گاهی اوقات مهم‌ترین کاری است که باید انجام داد… و خوردن شکلات در پایان روز!

این مقاله در ابتدا در ژوئیه / آگوست 2023 ظاهر شد موضوع از موفقیت مجله. عکس از ©Lindsay Stayton Photography; عکاسی لیزا ماتیوسون/از فیلم The Real Good Life

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالعه مطالب بیشتر