شرایط استخدام تکنسین کاشت مو در کانادا در سال 1402


از آن جایی که کشور کانادا کشوری بزرگ و پیشرفته می‌باشد؛ شرایطی برای کسانی که می‌خواهند تکنسین کاشت مو در کانادا باشند مهیا کرده اند. با توجه به پیشرفت روز افزونی که در صنعت مد و زیبایی وجود دارد؛ افراد زیادی هستند که به زیبایی و ظاهر خود اهمیت بسیاری قائل هستند. در چند سال گذشته تنها بیشتر زنان، رسیدگی به ظاهر منجمله پوست و مو اهمیت زیادی می‌دادند. اما شرایط فرق کرده است و با توجه به آمار می‌شود گفت مردان و زنان بیشتر به زیبایی ظاهر خود رسیدگی می‌کنند.

از این سو جهت رفع کمبود نیرو در حوزه زیبایی به خصوص کاشت مو، افراد زیادی با توجه به علاقه مندی که در این زمینه دارند، وارد شده اند. در نظر داشته باشید برای آموزش و یادگیری کاشت مو باید دوره کاشت مو را گذرانده باشید. در ادامه به مباحث شرایط استخدام تکنسین کاشت مو در کانادا، هزینه و مزایای کاشت مو در کانادا می‌پردازیم.

مهاجرت تکنسین کاشت مو به کانادا

تکنسین کاشت مو به کانادا

همانطور که می‌دانید راه‌های مختلفی برای مهاجرت به کشور کانادا وجود دارد. برای مثال برخی از طریق ثبت شرکت و برخی نیز با توجه به دعوت نامه‌ای که از یک شرکت کانادایی دریافت کرده‌اند؛ می‌توانند به این کشور مهاجرت کنند. کشور کانادا برای توسعه بیشتر صنعت خود در زیبایی در حال جذب نیرو در زمینه کاشت مو و غیره می‌باشد. باتوجه به بازار کار مناسبی که برای یک تکنسین کاشت مو در کانادا وجود دارد. بهترین فرصت برای کسانی است که قصد دارند تا مدرک بین المللی در زمینه کاشت مو داشته باشند. به طور کلی امروزه افراد زیادی در زمینه پیراپزشکی به کشور کانادا مهاجرت کرده اند. در حال حاضر بیش از 400 موقعیت شغلی وجود دارد که نزدیک به 120 مورد از آن در استان کِبِک کانادا وجود دارد.

شرایط استخدام تکنسین کاشت مو در کانادا

به عنوان کسی که به کشور کانادا مهاجرت کرده است؛ قصد دارد تا یک تکنسین کاشت مو در کانادا باشد باید یک سری شرایط و ضوابطی که دولت کانادا برای این اشخاص تعیین کرده است را رعایت کنند. شرایط استخدام تکنسین کاشت مو در کانادا با 8 مورد تمام می‌شود. که شامل:

 1. یک تکنسین کاشت مو باید دوره‌هایی که در کالج، دبیرستان و یا موسسات آموزش زیبایی الزامی می‌باشد را بگذراند.
 2. تکنسین کاشت مو می‌تواند آموزش در حین کار را نیز انجام دهد.
 3. داشتن گواهینامه در زمینه الکترولز الزامی می‌باشد.
 4. عضو انجمن الکترولیز استانی بودن، یک امتیاز مثبت می‌باشد.
 5. گذراندن یک برنامه درمانی پوستی ممکن است برای ارائه دادن یک لیزر الکترولوژی و درمان‌های عروقی لازم باشد.
 6. داشتن گواهینامه از موسسه آموزش زیبایی الزامی می‌باشد.
 7. برای کسانی که قصد دارند تا کسب وکار خود را راه اندازی‌کنند، داشتن جواز کسب و کار الزامی می‌باشد.
 8. تکنسین یا پزشکانی که در حال انجام فعالیت‌های زیبایی من جمله کاشت مو هستند؛ ملزم به رعایت روش‌های کنترل عفونت هستند.

ویژگی‌های یک تکنسین کاشت مو خوب در کانادا

ویژگی‌هایی یک تکنسین کاشت مو باید داشته باشد؛ شامل مواردی هستند که هنگام استخدام شدن، کارفرما بر این موارد مانور بسیاری می‌دهد. به عنوان مثال حتی جنسیت تکنسین کاشت مو از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشند. شاید شما هم دقت کرده باشید، اکثر کسانی که در کلینیک‌های زیبایی فعالیت دارند بیشتر خانم‌ها هستند. در ادامه شما را از فرایند استخدام شدن به عنوان تکنسین کاشت مو در کانادا مطلع خواهیم ساخت. ویزگی‌هایی که باید یک تکنسین کاشت مو داشته باشد عبارتند از:

 1. سابقه کاری تکنسین: هنگام استخدام شدن کارفرما کانادایی داشتن سابقه کاری شما را ملاک اول قرار می‌دهد. هرچقدر سابقه کاری شما بیشتر باشد مورد اعتمادتر واقع خواهید شد. اگر یک تازه‌کار هستید هیچ جای نگرانی نیست؛ منتها باید ساعت‌ها آموزش دوره کاشت مو را بگذرانید. اما کسی که سابقه کاری بالایی دارد می تواند به راحتی فرایند کاشت مو را با کیفیتی بالا انجام دهد.
 2. مراقبت مستقیم از بیمار: تکنسین کاشت مو وظیفه دارد تا صفر تا صد فرایند انجام کاشت مو، از بیمار مراقبت کند و توصیه‌های پزشکی را که باید رعایت کند؛ اطلاع دهد. به عنوان مثال تکنسین باید ابتدا از افرادی که مراجعه می‌کنند تست حساسیت گرفته شود؛ تا مطمئن شود حساسیتی برای افراد وجود ندارد. همچنین تکنسین هنگام عمل کاشت مو ممکن است مقداری خون ریزی جزئی از پوست سر وجود داشته باشد، این خون ریزی باید سریعا توسط تکنسین متوقف شود.
 3. آماده سازی بانک مو: تکنسین موظف است برای آماده کردن بانک مو، سر متقالضی را کاملا ضد عفونی کند و به آن ناحیه بی حسی تزریق کند.
 4. انجام کارها به صورت تیمی: تکنسین کاشت مو باید قابلیت انجام کار تیمی را داشته باشد. زیرا فرایند کاشت مو بسیار زمانبر و پیچیده می‌باشد.
 5. داشتن روابط عمومی بالا: داشتن روابط عمومی بالا به تکنسین کمک می‌کند تا روابط خوبی با متقاضیان ایجاد کند و در بسیاری از موارد می‌تواند روند بهبود و انجام عمل کاشت مو را افزایش دهد.
 6. مهارت در متدهای کاشت مو: تکنسین کاشت مو باید حداقل دو الی سه روش کاشت مو را بلد باشد. همچنین دانستن یک روش قدیمی و یک روش جدید می‌تواند یک امتیاز مثبت برای تکنسین و آن مجموعه ای که فعالیت می‌کند، باشد.

هزینه کاشت مو در کانادا

افرادی که قصد دارد تا به عنوان یک تکنسین کاشت مو در کانادا مهاجرت کنند؛ بهتر است قبل از مهاجرت از هزینه کاشت مو و مقدار درآمدی که می‌توانند در کانادا داشته باشند اطلاعات کافی را بدست بیاورند. د در ادامه برخی از عوامل هزینه کاشت مو در کانادا را بیان می‌کنیم:

 • نوع روش کاشت
 • تعداد گرافت‌های مورد نیاز
 • شهرت کلینیک
 • تجربه جراح

هزینه‌ای که کاشت مو در کانادا وجود دارد بین 5.000 هزار تا 20.000 دلار حتی بیشتر می‌باشد. هزینه کاشت مو با روش FUE عموما گران‌تر از روش FUT می‌باشد. به طور کلی هرچه پیوند‌های بیشتری مورد نیاز باشد، هزینه عمل بیشتر خواهد بود.

سخن آخر

همانطور که در این مطلب مطالع کردید، یک تکنسین کاشت مو در کانادا باید قبل از مهاجرت دوره‌هایی را در کشور خود بگذراند تا بتواند با داشتن پایه‌ای قوی در زمینه کاشت مو مهاجرت کند. همچنین اگر قصد دارید آینده‌ای درخشان برای خود را بسازید، کشور کانادا می‌تواند، یک موقعیت بسیار عالی برای شما عزیزان باشد.

جواب به سوالات شما

 1.  آیا داشتن مدرک زبان به عنوان تکنسین کاشت مو در کانادا الزامی است؟
  بله برای برقراری ارتباط با مشتریان و همچنین داشتن یک ارتباط عمومی قوی داشتن مدرک زبان کمک بسیاری به شما می‌کند.
 2. آیا باید برای استخدام شدن به عنوان تکنسین کاشت مو داشتن سابقه کار نیاز است؟
  خیر داشتن سابقه کار نیازی نیست. بسیاری از کلینیک‌ها وجود دارند که بیشتر کارآموز استخدام می‌کنند.
 3. آیا تکنسین کاشت مو در کانادا می تواند به تنهایی کار کند؟
  بله می‌تواند اما بسیاری از تکنسین‌ها چنین کاری را نجام نمی‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالعه مطالب بیشتر