عوارض تزریق بوتاکس پیشانی در دراز مدت چیست؟ 7 عوارض بوتاکس در دراز مدت


در حال حاضر تزریق بوتاکس در همه سنین انجام می شود و اکثر افراد بیشترین تزریق را در ناحیه پیشانی انجام می دهند به همین خاطر ما امروز تصمیم گرفتیم درباره عوارض بوتاکس پیشانی صحبت کنیم تا کسانی که می خواهند این تزریق را انجام دهند از عوارض آن مطلع شوند و با آگاهی کامل نسبت به آن اقدام کنند.

اگر علاقه مند به تزریق ژل و بوتاکس هستید و به دنبال دوره ای معتبر و تخصصی هستید می توانید به صفحه دوره آموزش تزریق ژل و بوتاکس سر بزنید و اطلاعات مربوط به این دوره را مطالعه کنید و در صورت داشتن سوال با مشاورین ما تماس بگیرید.

همه چیز درباره بوتاکس پیشانی

عمل بوتاکس یک نوع درمان کوتاه مدت برای خطوط و چین و چروک صورت است که امروزه برای زیبایی و جوانسازی پوست استفاده می شود.در بوتاکس از سمی به نام بوتولینم استفاده می شود که موجب فلج کردن آن عضله از صورت می شود. تزریق بوتاکس روی پیشانی از متداول ترین تزریق های بوتاکس است که افراد در هر سنی که هستند آن را برای رفع خطوط اخم روی پیشانی انجام می دهند.

عمل بوتاکس به صورت کلی یک نوع عمل موقتی است و تاثیر آن بر روی پوست شما نهایتا تا 6 ماه ماندگاری دارد و بعد از آن تاثیرش از بین می رود و شما باید دوباره برای ترمیم آن اقدام کنید. اکثرا کسانی تزریق بوتاکس روی پیشانی انجام می دهند که خطوط عمیقی روی پیشانی شان شکل گرفته و چهره شان را پیرتر و گرفته تر کرده به همین خاطر سن در انجام بوتاکس و بلفاروپلاستی اهمیت زیادی ندارد میزان عمق خطوط روی پوست است که تعیین می کند شما به بوتاکس نیاز دارید یا خیر.

انواع عوارض بوتاکس پنجه کلاغی

تزریق کردن بوتاکس به پیشانی

هر عملی عوارضی را کم و بیش با خود به همراه دارد که این عوارض ها در افراد مختلف باهم متفاوت اند. عوارض بوتاکس پیشانی معمولا برای کسانی اتفاق می افتد که برای اولین بار بوتاکس انجام می دهند و احتمال بروز همین عوارض هم خیلی پایین است و کم اتفاق می افتد. بوتاکس پیشانی عوارض مختلفی را می تواند با خود به همراه داشته باشد که عمده ترینشان موارد زیر است:

 • سر درد و تهوع
 • درد
 • کبودی
 • تورم چشم و پلک
 • خواب آلودگی و بی حالی

اینها عوارضی است که معمولا برای کسانی که تزریق بوتاکس انجام می دهند اتفاق می افتد و جای نگرانی ندارد و این عوارض کم خطر و موقت است و بعد از گذشت چند روز از بین می رود. احتمال بروز عوارض برای کسانی که مشکل فشار خون، آسم و بیماری های مغزی یا کلیوی دارند بیشتر است به همین خاطر باید قبل از انجام آن در صورت داشتن بیماری خاص آن را به پزشک خود اطلاع دهند تا از بروز خطرات احتمالی جلوگیری شود.

مهمترین عوارض بوتاکس پیشانی چیست؟

عوارض بوتاکس پیشانی معمولا به دلیل محل تزریق اشتباه یا میزان دوز تزریقی اتفاق می افتد که این عوارض در موارد بسیار نادری وخیم می شود و نیاز به پزشک پیدا می کند در اکثر مواقع با گذشت چند روز فروکش می کند و به حالت عادی برمی گردد ولی اگر تا یک هفته عوارض ناپدید نشد حتما با پزشک خود تماس بگیرید. مهمترین عوارضی که ممکن است در تزریق بوتاکس پیشانی اتفاق بیفتد موارد زیر است:

 1. افتادگی پلک
 2. سر درد های شدید
 3. اختلال در بینایی
 4. خونریزی در محل تزریق
 5. بی حسی هر دو چشم
 6. ایجاد تورم و درد در محل تزریق
 7. اشکی شدن چشم ها
عوارض بوتاکس پیشانی چیست؟

هر کدام از موارد بالا اگر بعد از تزریق بوتاکس اتفاق افتاد لازم است که با پزشک خود تماس بگیرید و موضوع را با او مطرح کنید و در صورت الزامی بودن مراجعه به اورژانس حتما این کار را انجام دهید. موارد بالا احتمال وقوعشان خیلی کم است و از هر 1000 نفر یک نفر وجود دارد که به این عوارض مبتلا شود پس جای نگرانی نیست و تزریق بوتاکس خود را در یک جای مطمعن و پزشکی متخصص انجام دهید تا بخاطر زیبایی سلامتتان به خطر نیفتد.

عوارض بوتاکس در دراز مدت

با توجه به اینکه بوتاکس یک عمل کوتاه مدت است و بعد از گذشت نهایتا 6 ماه اثر آن ناپدید می شود اغلب افراد بعد از تمام شدن اثرات بوتاکس بلافاصله نسبت به ترمیم آن اقدام می کنند و این کار را در سالیان متمادی تکرار می کنند که این می تواند در دراز مدت تاثیرات بدی روی اعصاب صورت شما بگذارد که مهمترین آنها اعم از:

 1. ضعیف شدن بینایی
 2. افتادگی عضله تزریق شده
 3. ضعف عضله گردن
 4. ضعیف شدن بدن
تزریق بوتاکس

و در بعضی موارد تپش قلب شدید که هر کدام از این ها می تواند برای شما مشکل ساز باشد بنابراین اگر می خواهید تزریق بوتاکس انجام دهید حتما بین دوره های خود فاصله بیندازید تا عضله فعال شود و از تنبلی خارج شود و سم به طور کامل از بدنتان خارج شود و بعد از آن نسبت به انجام دوباره آن اقدام کنید.

عوارض بوتاکس پیشانی در طب سنتی

در طب سنتی، بوتاکس پیشانی به عنوان یک روش درمانی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. بنابراین، عوارض آن در طب سنتی نیز مورد بررسی قرار نمی‌گیرد. با این حال، برخی از عوارض ممکن برای بوتاکس پیشانی شامل درد، خارش، قرمزی و تورم در منطقه تزریق و همچنین کبودی و عفونت محل تزریق می‌شود. همچنین، در صورت استفاده نادرست از بوتاکس پیشانی، ممکن است عوارض جدی‌تری مانند ضعف عضلات، افتادگی صورت و چشم، تشنج و حتی نارسایی تنفسی رخ دهد. بنابراین، قبل از استفاده از بوتاکس پیشانی، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید و راهنمایی‌های لازم را در این زمینه دریافت کنید.

اثرات تزریق بوتاکس پیشانی چقدر طول می‌کشد؟

تزریق بوتاکس پیشانی به طور معمول تا 6 ماه ماندگاری دارد اما اگر برای اولین بار است که تزریق می کنید باید بعد از 14 روز نسبت به تمدید آن اقدام کنید تا تزریقتان تثبیت شود. لازم به ذکر است که تزریق بوتاکس پیشانی معمولا زودتر از بقیه تزریق ها از بین می رود و عمر آن نهایتا تا 4 ماه است و بعد از آن با اخم ها و حرکات پیشانی تان دوباره سر و کله شان پیدا می شود.

سخن پایانی

اگر از طرفداران تزریق بوتاکس هستید می دانید که عوارض بوتاکس پیشانی نسبت به دیگر نواحی صورت کمتر است و عمر کمتری هم نسبت به بقیه دارد و در صورتی عوارض آن ظاهر می شود که برای تزریق به کلینیک معتبر و مطمعنی مراجعه کنید و حتما از پزشک بودن تزریق کننده بوتاکس اطمینان حاصل کنید.

سوالات متداول عوارض بوتاکس پیشانی

 1. عوارض تزریق بوتاکس پیشانی چیست؟
  تزریق بوتاکس در پیشانی می تواند با افتادگی پلک ها یا تورم و قرمزی پیشانی همراه باشد که در مواردی نادر اتفاق می افتد.
 2. عوارض تزریق بوتاکس در طولانی مدت چیست؟
  تزریق بوتاکس در طولانی مدت می تواند باعث ضعیف شدن و افتادگی عضلات صورت شود و به اعصاب صورتتان آسیب وارد کند و حتی می تواند باعث ضعف عضلات گردن هم بشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالعه مطالب بیشتر