عوارض خودارضایی – با تمام عوارض خودارضایی آشنا شوید


در اینجا می خواهیم در مورد عوارض خودارضایی صحبت کنیم – برای دانستن تمام عوارض خودارضایی و تاثیر آن بر چهره، بدن و ذهن فرد. پس با ما همراه باشید تا این مشکل بزرگ جوانان را بشناسیم و بدانیم چگونه با آن مقابله کنیم.

امروزه با در دسترس بودن فیلم های صحنه دار، خودارضایی به یکی از رایج ترین مشکلات جوانان تبدیل شده است. اگر شما نیز مانند میلیون ها نفر دیگر از خودارضایی رنج برده اید، در اینجا با ما همراه باشید تا این مشکل را به طور اساسی حل کنیم.

خودارضایی چیست؟

خودارضایی همانطور که از نامش پیداست عبارت است از ارضای جنسی شخص به تنهایی. این رضایت جنسی به تنهایی و بدون شریک جنسی اتفاق می افتد. متاسفانه امروزه خودارضایی در بین جوانان بسیار رایج شده است. خودارضایی به صورت تماس دست و اندام تناسلی صورت می گیرد. این تماس برای فرد بسیار خوشایند است و باعث رضایت جنسی می شود. بر اساس تحقیقات انجام شده توسط تیم همفکر، میزان رضایت از خود در مردان بسیار بیشتر از زنان است.

دلایل لذت

دلایل زیادی وجود دارد که باعث ایجاد خودارضایی در بین افراد می شود.

در اینجا به مهم ترین دلایل خودارضایی اشاره می کنیم. برخی از مهمترین دلایل خودارضایی عبارتند از:

 1. در بسیاری از موارد، افراد برای رهایی از تنش جنسی خودارضایی می کنند.
 2. فقدان شریک جنسی برای ارضای نیاز جنسی، افراد را به خودارضایی سوق داده است.
 3. بسیاری از افراد نمی توانند با شریک جنسی خود به ارگاسم برسند، بنابراین خودارضایی می کنند.
 4. ترس از بارداری را می توان به عنوان یکی دیگر از دلایل خودارضایی مطرح کرد.

آشنایی با تمام عوارض خودارضایی و تاثیر آن بر چهره، جسم و روح انسان

در قسمت بالا می خوانید که خودارضایی چیست و چگونه انجام می شود. حال در اینجا می خواهیم شما را دعوت کنیم تا با تمام عوارض خودارضایی و تاثیر آن بر چهره، جسم و روح یک فرد آشنا شوید.

برخی از مهمترین و عمده ترین عوارض این بیماری عبارتند از:

 1. خودارضایی یک عمل اعتیاد آور است که با چند بار تکرار به آن معتاد می شوید. وقتی مردی به خودارضایی معتاد می شود، نمی تواند از انجام آن دست بکشد.
 2. یکی از عوارض خودارضایی در بین مردان پیرونی. این بیماری که در زمان خودارضایی ایجاد می شود باعث خم شدن آلت تناسلی می شود. علاوه بر این، نعوظ های منحنی و دردناک را در مردان نیز به همراه دارد.
 3. یکی دیگر از عوارض خودارضایی درد استخوان است. وقتی انسان سیر شود کلسیم زیادی در بدنش ترشح می شود. میزان دفع کلسیم در روابط زناشویی طبیعی است و هیچ آسیبی به بدن وارد نمی کند. اما زمانی که فرد خودارضایی می کند مقدار زیادی کلسیم در بدنش ترشح می شود که باعث ایجاد درد در استخوان های بدن او خواهد شد.
 4. بسیاری از افرادی که خودارضایی می کنند مشکل بی اختیاری ادرار دارند.
 5. در هنگام خودارضایی پوست اندام تناسلی به تدریج نازک شده و سپس زخمی می شود. این اسکار باعث سوزش و خارش اندام تناسلی شما می شود.
 6. افرادی که خودارضایی می کنند پس از مدت کوتاهی آکنه و جوش بر روی پوست آنها ظاهر می شود.
 7. از دیگر عوارض خودارضایی می توان به لاغری صورت و باریک شدن گونه ها اشاره کرد.
 8. از خود راضی بودن در بین جوانان باعث می شود آنها خجالتی باشند و نتوانند به خوبی در جامعه شرکت کنند.
 9. افرادی که خودارضایی می کنند؛ حجم یادگیری آنها به شدت کاهش می یابد و نمی توانند مطالب آموزشی را به خوبی جذب کنند.
 10. زیاده روی در خود باعث افزایش فشار و استرس بر افراد می شود. بنابراین فرد خاموش می شود و نمی خواهد با دیگران صحبت کند.
 11. وقتی سیستم بدن فرد به خودارضایی عادت می کند و خود به خود به ارگاسم می رسد. او در زندگی خانوادگی خود با مشکل جدی مواجه است که منجر به جدایی طرفین می شود.
 12. از نظر روحی، خودارضایی و رسیدن به ارگاسم گناه محسوب می شود.
 13. عمل خودارضایی باعث آسیب به هیپوتالاموس می شود. آسیب به هیپوتالاموس باعث پرخاشگری و عصبی شدن افراد می شود.
 14. خودپسندی افراد منجر به کاهش قدرت بدنی آنها تا حد زیادی می شود. به طوری که نمی توانند کارهای ساده روزمره خود را انجام دهند.
 15. افرادی که درگیر لذت از خود هستند، عزت نفس خود را تغییر می دهند.

خودارضایی درمانی

اگر شما نیز مانند سایر افراد از خودسرایی خسته شده اید و می خواهید برای همیشه جلوی این اقدام ناشایست را بگیرید، در این قسمت با ما همراه باشید.

 1. معمولا افراد زمانی که تنها هستند خودارضایی می کنند. زیرا در محیط شلوغ امکان خودارضایی وجود ندارد. بنابراین، اگر می خواهید از ارضای خود دست بکشید، هرگز تنها نباشید و تمام وقت خود را با دوستان و خانواده بگذرانید.
 2. بسیاری از جوانان با تماشای پورن جذب خودارضایی می شوند. بنابراین، اگر می خواهید برای همیشه این عمل را متوقف کنید، بهتر است به هیچ وجه پورن تماشا نکنید.
 3. در طول درمان لذت بیکار نباشید و تمام روز و شب را مشغول باشید. می توانید پیاده روی کنید، کتاب بخوانید، نقاشی بکشید و…
 4. به گفته کارشناسان مشاوره خانواده همفکر، رضایت از خود تأثیر مستقیمی بر روان افراد دارد. بنابراین هنگام ترک این عمل بهتر است از یک مشاور کمک بخواهید.

آخرین کلمه

در اینجا شما را با یکی از رایج ترین مشکلات در بین جوانان آشنا کرده ایم که به آن ارضای خود می گویند. همچنین گفتیم که این عمل چه ضرری برای بدن دارد و چگونه از آن اجتناب کنیم.

اگر اطلاعات بالا برای شما کافی نیست و نمی تواند به شما در حل مشکل خودارضایی کمک کند، می توانید با شماره تلفن ما تماس بگیرید. 02191023933 برای کمک به کارشناسان مشاوره خانواده همفکر شما تماس گرفته شده است.

سوالات متداول

آیا کودکان می توانند خودارضایی کنند؟

برخی از کودکان از روی کنجکاوی جذب خودارضایی می شوند.

آیا خودارضایی باعث ضعف بینایی می شود؟

در برخی افراد، بله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالعه مطالب بیشتر