فیلر بینی برای چه افرادی مناسب است؟


فیلر بینی برای چه افرادی مناسب است؟ این سوالی است که بسیاری از افرادی که تمایلی به جراحی پلاستیک ندارند از خود می پرسند. تزریق ژل بینی می تواند به بینی شما حجم دهد، اما نمی تواند آن را کاهش دهد. بنابراین، این اولین پاسخی است که می توان به این سوال داد، اما در ادامه مقاله موارد بیشتری بررسی خواهد شد.

در صورت تمایل به انجام فیلر بینی می توانید از وام 50 میلیونی اقساط بخش جراحی بینی بدون نگرانی از پرداخت هزینه های آن استفاده کنید و در کمتر از 2 روز این وام را دریافت کنید. بعد از پرکننده بینی هزینه آن را به صورت اقساطی پرداخت خواهید کرد.

انجام فیلر بینی در نتیجه

فیلر بینی به چه معناست؟

قبل از اینکه ببینیم فیلر بینی برای چه افرادی مناسب است، باید در مورد آن بیشتر بدانید. فیلر بینی مجموعه ای از تزریق های ژل کوچک است که برای اصلاح فرم بینی بر روی بافت های نرم بینی اعمال می شود. پرکننده بینی یک روش غیر تهاجمی و غیر جراحی است که با هدف تغییر شکل بینی به منظور اصلاح ناهنجاری های قبلی انجام می شود و معمولا به عنوان «رینوپلاستی مایع» یا «جراحی بینی مایع» شناخته می شود. تزریق فیلر بینی کمتر از نیم ساعت طول می کشد و نتایج نه تنها فوری خواهد بود بلکه تا حدود 12 ماه ماندگار خواهد بود.

پرکننده بینی خوبه؟

پرکننده های بینی جایگزینی برای افرادی است که مایل به انجام جراحی پلاستیک نیستند. متخصص گوش و حلق و بینی آنلاین بهترین راه را برای تصمیم گیری در مورد تزریق یا عدم تزریق فیلر به شما نشان می دهد.

انواع فیلرهای بینی

فیلرهای بینی که با نام‌های رینوپلاستی غیر جراحی یا رینوپلاستی مایع نیز شناخته می‌شوند، روش‌های زیبایی هستند که شامل تزریق فیلرهای پوستی به داخل بینی برای تغییر شکل و ظاهر آن می‌شوند. انواع مختلفی از فیلرهای بزرگ کننده بینی وجود دارد که عبارتند از:

پرکننده های اسید هیالورونیک (HA).

پرکننده های HA رایج ترین پرکننده هایی هستند که برای بزرگ کردن بینی استفاده می شوند. آنها از ماده ای که به طور طبیعی در بدن یافت می شود ساخته شده اند و نتایج موقتی را ارائه می دهند. پرکننده‌های HA را می‌توان به راحتی در طول عمل شکل داده و تنظیم کرد و اجازه می‌دهد خطوط دقیق بینی را ایجاد کند. مارک های محبوب پرکننده های HA شامل Juvederm و Restylane می باشد.

هیدروکسی لاپاتیت کلسیم (CaHA)

پرکننده های CaHA، مانند Rse، از میکروسفرهای کوچک تشکیل شده اند که در محلول ژل مانند معلق هستند. این پرکننده ها تولید کلاژن را تحریک کرده و نتایج فوری و طولانی مدت را ارائه می دهند. CaHA ها ضخیم تر از پرکننده های HA هستند و اغلب برای شکل دادن به بینی اهمیت بیشتری دارند.

پرکننده های پلی ال-لاکتیک اسید (PLLA).

پرکننده های PLLA، مانند Sculptra، مواد مصنوعی زیست سازگار هستند که تولید کلاژن را در طول زمان تحریک می کنند. معمولا برای افزایش حجم و بهبود فرم کلی بینی استفاده می شود. پرکننده های PLLA برای دستیابی به نتایج مطلوب به چندین جلسه نیاز دارند.


پرکننده های پلی متیل متاکریلات (PMMA).

پرکننده‌های PMMA، مانند Bellafill، حاوی میکروکره‌های کوچکی هستند که حجم و ساختار آنی را برای بدن فراهم می‌کنند. این پرکننده ها همچنین تولید کلاژن را برای نتایج طولانی مدت تحریک می کنند. پرکننده های PMMA نیمه دائمی در نظر گرفته می شوند زیرا توسط بدن جذب نمی شوند و می توانند چندین سال دوام بیاورند.

آیا تزریق ژل بینی دائمی است؟

فیلر بینی برای چه افرادی مناسب است؟

ممکن است فقط زمانی برای پرکننده بینی مناسب باشید که قوز، برآمدگی، افتادگی بینی یا عدم تقارن بینی داشته باشید. این نوع درمان به عنوان یک استتار برای مشکلات سطحی جزئی تا متوسط ​​عمل می کند و مشکلات سایز یا مشکلات عملکردی داخل بینی را اصلاح نمی کند.

  • فیلرهای بینی ممکن است برای افرادی که به دنبال یک درمان موقت هستند مناسب باشد، برخلاف جراحی بینی که دائمی است، زیرا پرکننده های بینی نتایج موقتی را ارائه می دهند. این اثرات معمولا بین 6 ماه تا 2 سال، بسته به نوع پرکننده مورد استفاده، باقی می مانند.
  • فیلرها برای افرادی با نقص های کوچک یا عدم تقارن در بینی مناسب هستند و می توانند به صاف کردن چین و چروک ها، بلند کردن نوک، صاف کردن پل یا بهبود تقارن کلی کمک کنند.
  • پرکننده بینی یک روش کم تهاجمی است که نیازی به بیهوشی عمومی یا استراحت طولانی مدت ندارد. این شامل کمترین ناراحتی است و دوره نقاهت کوتاه تری نسبت به جایگزین های جراحی دارد.

در مورد جراحی بینی نیمه فانتزی بیشتر بدانید

چه کسانی نباید از فیلرهای بینی استفاده کنند؟

البته، پزشک شما تصمیم می‌گیرد که آیا باید از پرکننده‌های بینی استفاده کنید، اما در حالی که پرکننده‌های بینی عموماً بی‌خطر تلقی می‌شوند، افراد خاصی هستند که باید از آنها اجتناب کنند یا مراقب آنها باشند.

بی‌خطری پرکننده‌های بینی در دوران بارداری یا شیردهی ثابت نشده است، بنابراین به طور کلی توصیه می‌شود از این روش‌ها در طول زمان خودداری کنید.

اگر عفونت فعال یا بیماری پوستی در داخل یا اطراف بینی مانند ویروس هرپس سیمپلکس (زخم شانکر) یا روزاسه دارید، توصیه می شود قبل از معاینه صبر کنید تا بیماری فروکش کند.

اگر اختلال انعقاد خون دارید یا از داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین یا وارفارین استفاده می کنید، ممکن است در معرض خطر عوارض بیشتری قرار داشته باشید.

برخی از افراد ممکن است به مواد مورد استفاده در پرکننده های پوستی حساسیت یا آلرژی داشته باشند.

پرکننده‌های بینی می‌توانند تغییرات ظریفی در شکل و ظاهر بینی ایجاد کنند، اما نمی‌توانند نتایجی مشابه جراحی زیبایی بینی داشته باشند. اگر انتظارات غیر واقعی دارید یا می خواهید تغییرات قابل توجهی در بینی خود ایجاد کنید، جراحی پلاستیک گزینه بهتری است. البته تصمیم نهایی با پزشک آنلاین است که با شما صحبت می کند و بهترین راه را پس از دیدن تصویر بینی شما به شما می گوید.

مزایا و معایب پرکننده بینی چیست؟

به برخی ادامه دهید مزایا و معایب ژل بینی ذکر شده است.

مزایای پرکننده بینی

1. پرکننده های بینی یک جایگزین غیر جراحی برای جراحی بینی سنتی است که شامل جراحی و بیهوشی است. این بدان معنی است که هیچ برش، بخیه یا دوره نقاهت طولانی وجود ندارد.
2. این روش معمولاً در مدت زمان کوتاهی، اغلب 15 تا 30 دقیقه، بسته به پیچیدگی درمان تکمیل می شود.
3. بر خلاف جراحی بینی که ممکن است هفته ها یا ماه ها طول بکشد تا نتایج به طور کامل ظاهر شوند، فیلرها نتایج فوری را ارائه می دهند. بلافاصله بعد از عمل می توانید تغییرات شکل بینی را مشاهده کنید.
4. یکی از مزایای فیلرهای بینی برگشت پذیر بودن آنهاست. اگر از نتایج راضی نیستید، پرکننده های مبتنی بر اسید هیالورونیک را می توان با استفاده از آنزیمی به نام هیالورونیداز حل کرد.
5. از آنجایی که این یک روش غیر جراحی است، زمان از کار افتادگی مربوط به پرکننده های بینی حداقل است. بیشتر افراد بلافاصله پس از درمان می توانند فعالیت های عادی خود را از سر بگیرند.

چگونه بفهمیم پولیپ بینی داریم؟

معایب پرکننده بینی

1. پرکننده های بینی دائمی نیستند. این اثرات معمولا بین 6 ماه تا 2 سال، بسته به نوع پرکننده مورد استفاده و عوامل فردی، دوام دارند. برای حفظ نتایج مورد نظر، اقدامات اصلاحی منظم مورد نیاز است.
2. اگرچه پرکننده های بینی می توانند برخی از مشکلات زیبایی مانند برآمدگی های جزئی، عدم تقارن یا افتادگی نوک ها را حل کنند، اما ممکن است برای تغییرات ساختاری عمده یا اصلاح مشکلات عملکردی مانند مشکلات تنفسی مناسب نباشند.
3. با این حال، خطرات و عوارض بالقوه مرتبط با پرکننده بینی وجود دارد. این موارد می تواند شامل عفونت، واکنش های آلرژیک، کبودی، تورم، عدم تقارن، یا عوارض عروقی در صورت تزریق ناخواسته پرکننده به رگ خونی باشد.
4. موفقیت فیلرهای بینی تا حد زیادی به مهارت و تجربه پزشک انجام دهنده این روش بستگی دارد. انتخاب یک انژکتور واجد شرایط و با تجربه برای به حداقل رساندن خطر عوارض و دستیابی به نتایج رضایت بخش بسیار مهم است.
5. اگرچه فیلرهای بینی معمولاً مقرون به صرفه تر از جراحی بینی هستند، اما ارزش آن را دارند. قیمت ممکن است بسته به نوع و مقدار فیلر استفاده شده و همچنین تجربه پزشک متفاوت باشد.

هزینه رینوپلاستی چقدر است؟

فیلرهای بینی برای چه بینی هایی مناسب است؟

فیلرهای بینی معمولاً برای اصلاح عیوب جزئی یا ایجاد تغییرات ظریف در ظاهر بینی استفاده می شود. برخی از ویژگی هایی که می توان با تزریق ژل بینی اصلاح کرد عبارتند از:

  • قوز پشتی: پرکننده های بینی می توانند به استتار یا کاهش ظاهر قوز پشتی که برآمدگی روی پل بینی است کمک کنند.
  • پل بینی: از پرکننده بینی می توان برای صاف کردن پل بینی استفاده کرد
  • نوک بینی: اگر نوک بینی آویزان شد، می توان برای بلند شدن و افزایش شکل آن، فیلر تزریق کرد.
  • عدم تقارن بینی: ژل بینی می تواند به اصلاح عدم تقارن های جزئی در بینی کمک کند و آن را متقارن تر نشان دهد.
  • نامنظمی کانتور بینی: در صورت وجود فرورفتگی یا ناهمواری در سطح بینی، می توان از فیلرها برای صاف کردن و ایجاد کانتور یکنواخت تر استفاده کرد.

سوالات متداول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالعه مطالب بیشتر