نمونه های لوگو برای همه انواع کسب و کار: مروری بر 15 مدل رایج


یکی از مهم ترین و موثرترین گام ها برای توسعه هر هلدینگ و جذب مشتری و دستیابی به اهداف تجاری طراحی لوگو می باشد. نمونه لوگوهای انواع کسب و کارها نشان می دهد که چقدر برای برندسازی اهمیت دارند زیرا بخشی از هویت و شناسنامه کسب و کار هستند و خلاقیت، هنر و ساعت ها فکر در طراحی آن ها وارد شده است.
لوگو علامت تجاری هر کسب و کاری است و هیچکس حق کپی برداری از آن را ندارد. این نماد گرافیکی علاوه بر برندسازی، در جلب اعتماد مشتریان، جذب مشتریان جدید و نشان دادن جدیت کسب و کار بسیار کمک کننده است. استفاده از لوگو برای نشان دادن یک کسب و کار منجر به نمایش بین المللی و توسعه آن کسب و کار می شود.

حالا که کمی با با اهمیت لوگوی انواع کسب و کار آشنا شدید، در مقاله زیر با نمونه لوگو انواع کسب و کار آشنا خواهید شد.

لوگو چیست؟

قبل از ارائه نمونه هایی از لوگوی شرکت های مختلف ابتدا باید بدانیم که لوگو چیست. کاراکترهای گرافیکی خاص که برای نشان دادن یک برند خاص استفاده می شوند. لوگوها معمولا پیام های خاصی دارند و هر برند و لوگو معنای خاصی برای مخاطب دارد.

اگر برای کسب و کار خود به یک لوگو نیاز دارید و نمی دانید از کجا شروع کنید، ما در اقیانوس آبی به شما مشاوره رایگان می دهیم:

نمونه هایی از لوگو برای انواع مشاغل: آرم های سفارشی

نمونه لوگوی انواع کسب و کار باید خاص باشد تا در ذهن مخاطب تاثیرگذارتر باشد. لوگوهای خاص دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند، به عنوان مثال:

  • آنها نام تجاری را تداعی می کنند
  • آنها رسالت برند را نشان می دهند
  • از شکل محصول خلاقانه در متن استفاده شده است
  • فونت با توجه به هویت برند انتخاب می شود.

سبک‌های خاص طراحی لوگو در سال 2022، اشکال هندسی اولیه و ساده مانند مربع و دایره، رنگ‌ها و شیب‌های تیره و مینیمال هستند.

بیشتر بخوانید: ساخت برند در 30 روز

به عنوان مثال، در تصویر زیر می‌بینید که چگونه از محصول (آموزش گیتار و موسیقی) و هویت برند (کمک به مردم برای تجهیز خانه‌هایشان) در لوگو استفاده شده است، در حالی که آن را ساده و مینیمال نگه می‌دارد.

طراحی لوگو طراحی

از این تصویر می توان در طراحی برخی از لوگوهای خاص استفاده کرد. معمولا این نوع لوگوها تصاویر زیبایی هستند و برای مخاطب بسیار چشم نواز، زیبا و جذاب هستند. لوگو طراحی را می توان به صورت رنگی یا سیاه و سفید طراحی کرد.
لوگوی نقاشی شده نیز می تواند با صورت باشد. این اثر بسیار ظریف، دقیق و هنرمندانه است و حس زیبا و هنرمندانه ای را به مخاطب القا می کند.

لوگوی خودروها

در میان نمونه های لوگوی انواع کسب و کار، لوگوهای خودرویی بسیار محبوب هستند. در طراحی لوگو خودرو نکات مهمی در نظر گرفته شده است که دانستن این نکات می تواند به درک معنا، مفهوم و پیام این لوگو کمک کند.
آرم خودروها نمادها و نشانه هایی از فرهنگ محلی کشوری است که در آن طراحی و تولید شده است. آنها همچنین از نمادها و نشانه هایی ساخته شده اند که معانی جالبی دارند.
به عنوان مثال، نشان مرسدس بنز ستاره ای با سه پرتو است که هر یک نمایانگر زمین، دریا و آسمان است و لوگو نشان دهنده تسلط مرسدس بنز بر زمین، دریا و آسمان است. یکی دیگر از نمونه های لوگوی خودرو، لوگوی آئودی است که به صورت 4 حلقه در هم تنیده است که نمادی از پیوند ابدی 4 شرکت بزرگ خودروسازی یعنی Horch، Audi، DKW و Wanderer است.

لوگوی قطعات یدکی

برای ایجاد لوگو برای قطعات یدکی، درست مانند مثال لوگو برای مشاغل مختلف، باید انتظارات مشتری از آن کسب و کار را در نظر گرفت. برای جذابیت و معرف کسب و کار، در طراحی لوگوی لوازم یدکی نیز می توانید از شکل وسایل موجود در مغازه الهام بگیرید، باید از رنگ های کم رنگ استفاده کنید تا خسته کننده و شلوغ نباشد. توجه داشته باشید که یک لوگوی منحصر به فرد برای فروشگاه قطعات خودرو شما تاثیر بیشتری نسبت به یک لوگوی کپی خواهد داشت.

آرم آرایشگاه

با توجه به افزایش روزافزون آرایشگاه های زنانه و مردانه، هر آرایشگاه دارای لوگوی خاص خود برای متمایز کردن انواع آرایشگاه ها و معرفی خود به مشتری است. لوگوی آرایشگاه یکی از نمونه لوگوهایی است که باید ظرافت و کیفیت کار آرایشگاه را به مخاطب نشان دهد. حتی ممکن است مسئولیت معرفی خدماتی که در آن آرایشگاه انجام می شود را نیز بر عهده داشته باشند.

نمونه ای از آرم آرایشگاه مردانه

در لوگوی بسیاری از آرایشگاه های مردانه از رنگ هایی مانند سفید، قرمز و آبی استفاده شده است. اگر آرایشگاه شما سبک خاصی از مدل موی مردانه یا کوتاه کردن صورت و ریش را ارائه می دهد، می توانید این نکته را در طراحی لوگوی خود در نظر بگیرید تا مشتری با خدمات شما بیشتر آشنا شود.
برخی از نمادهای رایج مورد استفاده در آرم آرایشگاه مردانه عبارتند از:

  • قیچی و تیغ
  • مردی با ریش
  • سبیل
  • حروف اول آرایشگاه
  • شانه

لوگوی آرایشگاه زنانه

لوگو در آرایشگاه زنانه اهمیت زیادی دارد. با توجه به تعداد زیاد آرایشگاه های زنانه و خدمات متفاوت ارائه شده در هر آرایشگاه، این آرم ها نقش مهمی در ارائه خدمات و جذب مشتری با توجه به خدمات ارائه شده و همچنین حفظ نام آرایشگاه در ذهن مشتریان

بیشتر بخوانید: مدیریت ارتباط با مشتری از صفر تا صد

برای معرفی آرایشگاه خود می توانید نام آرایشگاه خود را وارد کرده و با ایجاد لوگوی یک آرایشگاه زنانه حرفه ای توجه را به خود جلب کنید. هنگام طراحی لوگوی سالن زیبایی می توانید از نمادهایی مانند لوازم آرایشی، پروفایل صورت، مو و رنگ استفاده کنید. رنگ و اندازه فونت نیز در طراحی لوگو سالن زیبایی بسیار مهم است.
اگر آرایشگاه شما خدمات خاصی مانند خدمات مژه، ابرو، ماساژ یا ناخن ارائه می دهد، می توانید از آرم مژه، آرم ابرو و عناصر مشابه استفاده کنید. رعایت این نکات در نمونه لوگوی انواع کسب و کار بسیار مهم است.

هر لوگوی مد

لوگوهای صنعت مد بسیار مهم هستند و بیانگر سبک و ماهیت آن هستند. معمولاً لوگوی معروف ترین برندهای مد و لباس به صورت لوگوی حروف یا لوگوی نمادین طراحی می شود.
همچنین در بین نمونه لوگوهای انواع کسب و کار، فرهنگ یک ملت با پوشاک و برند و نشان آن لباس نیز معرفی شده است. یکی از معروف ترین و زیباترین لوگوها در صنعت مد، لوگوی هوگو باس است. این لوگو یک طرح رسمی بوده و حروف به کار رفته در آن صاف و زاویه دار می باشد. در طراحی آن از رنگ های سیاه و سفید استفاده شده است. این لوگوی خاص بسیار شیک و در عین حال معروف است.

دوخت لوگو

برای طراحی لوگوی خیاطی زنانه بهتر است از ابزارهای خیاطی مانند چرخ خیاطی، نخ و سوزن، دکمه، قیچی و رنگ های زیبا (الهام گرفته از رنگ پارچه ها) استفاده کنید. خیاطی یکی از مشاغلی است که برای ماندگاری در ذهن مخاطب نیاز به روش های تبلیغاتی بیشتری دارد.
فونت و رنگ آن نیز می تواند به زیباتر شدن لوگوهای خیاطی و نمونه های لوگوی تجاری کمک کند. در کنار نماد وسایل خیاطی مانند نخ و سوزن یا چرخ خیاطی می توان از نام مزون یا خیاطی زنانه نیز استفاده کرد و آن را روی زبان گذاشت.

طراحی لوگو لوازم آرایشی و بهداشتی

یکی از نکات مهم در طراحی لوگو آرایشی، استفاده از نام برند در لوگو می باشد. این نام برندسازی را آسان می کند. ابتدا مخاطبان هدف خود را مشخص کنید و سپس مسیر فروش خود را انتخاب کنید، چه می خواهید فروش آنلاین داشته باشید یا در فروشگاه.
با در نظر گرفتن این نکات و استفاده از تایپوگرافی خاص و زیبا، می توانید یک لوگوی آرایشی زیبا ایجاد کنید که به پیشرفت کسب و کار شما کمک می کند و در دنیای رقابتی امروز برجسته می شود. در بین نمونه لوگوهای انواع مشاغل، طراحی لوگو آرایشی دارای رنگ های بیشتر، شاد و روشن تری است. زیرا لوازم آرایشی رنگارنگ هستند.

طراحی لوگو شال و شال

اگر فروشگاه یا فروشگاه اینترنتی دارید که روسری و شال می فروشد، می توانید از نماد موی زیر روسری یا نام برند خود برای طراحی لوگوی آن استفاده کنید. در برندسازی روسری و شال، لوگوی زیبا و حرفه ای نقش بسزایی دارد و می تواند فروش محصول را چندین برابر کند. هدف از نمونه لوگو برای انواع کسب و کارها یکسان است: جذب مخاطب، فروش بیشتر و ساخت یک برند.

راه اندازی شعبه تجارت آنلاین

طراحی لوگو لباس مزون

طراحی لوگو لباس مزون نیز بسیار مهم است و به جذب مشتری کمک می کند. نمونه های لوگو برای همه انواع کسب و کار شباهت هایی دارند. آرم مزون لباس و خیاطی می تواند مشابه باشد و نماد قیچی، چرخ خیاطی و … همچنین در طراحی لوگوی مزون استفاده می شود. البته این به معنای کپی کردن نیست. یک لوگوی طراحی شده، اگرچه خاص است، اما ممکن است نمادهای مشترکی با کسب و کار مرتبط با آن داشته باشد.

طراحی لوگوی معماری

در بین نمونه های لوگوی انواع مشاغل، لوگوهای معماری باید بسیار هنرمندانه و زیبا طراحی شوند زیرا کار آنها طراحی است و با یک لوگوی خوب حرفه ای بودن خود را نشان می دهند. در طراحی لوگوهای معماری می توان از ابزارهای معماری یا حتی ساختمان های قدیمی استفاده کرد.
آنها معمولا از ابزارهایی مانند خط کش، مداد طراحی، کلاه ایمنی و غیره برای طراحی لوگوهای معماری استفاده می کنند. معماری نه تنها یک حرفه بلکه یک هنر است و لوگوی آن باید هنرمندانه و زیبا باشد.

نمونه ای از لوگوی املاک و مستغلات

هنگام طراحی لوگوی املاک و مستغلات باید به نکاتی توجه کرد. با توجه به اینکه کسب و کار املاک هم رهن، اجاره و خرید و فروش ملک است، لوگو می تواند نشان دهنده نوع حرفه باشد. نماد کلید، خانه و پشت بام، ویلاها و خانه های زیبا بسیار چشمگیر است. نام ملک نیز می تواند در لوگو درج شود. بهتر است در طراحی لوگوی املاک مانند لوگوی شرکت های مختلف از رنگ های کمتر و رنگ های خنثی بیشتر استفاده شود.
املاکی که لوگوی خود را دارند، خدمات خود را به مشتریان خود بهتر نشان می دهند و بیشتر شناخته می شوند.

نمونه طراحی لوگو ورزشی

لوگوی ورزشی نیز یکی از انواع آرم است. در طراحی لوگوی ورزشی از نماد ورزش های رزمی، توپی، انفرادی و گروهی استفاده شده است. این نماد بسته به هدف لوگو و تبلیغات ممکن است متفاوت باشد. می تواند نماد ورزش های محبوبی مانند فوتبال، والیبال یا کشتی باشد.
برخی از لوگوهای ورزشی شامل منحنی ها و قوس های زیبا هستند. این لوگوها گاهی اوقات دونده هایی هستند که با خطوط منحنی زیبا طراحی شده اند. خطوط منحنی می توانند نماد ماهیچه ها باشند.

بیشتر بخوانید: چگونه از تبلیغات تامین مالی کنیم؟

طراحی لوگو برای صفحه اینستاگرام

یکی از محبوب ترین رسانه های اجتماعی در دنیای دیجیتال امروزی اینستاگرام است. نمونه لوگوی انواع کسب و کار باید به گونه ای طراحی شود که بتوان از آنها در صفحه اینستاگرام استفاده کرد. زیرا امروزه مهمترین مکان و وسیله تبلیغات برای کسب و کار، بازاریابی اینستاگرامی است. هنگام نمایش خدمات و محصولات خود در صفحه اینستاگرام خود، حتما از لوگوی کسب و کار خود استفاده کنید. این کار کمک زیادی به برندسازی، ایجاد محتوای جذاب، جذب فالوور، مخاطب و مشتری بیشتر می کند.

بیشتر بخوانید: کمپین تبلیغاتی اینستاگرام

لوگو در شبکه های اجتماعی به خصوص اینستاگرام نقش مهم تری دارد. وقتی مخاطب لوگو را در صفحه اینستاگرام می بیند، آن را به خاطر می آورد و برند در ذهن او باقی می ماند. این امر همچنین به رشد بیشتر کسب و کار کمک می کند.

نتیجه

حرف آخر این است که هرگز نباید تاثیر لوگو در فروش و توسعه کسب و کار خود را دست کم بگیرید. با سرمایه گذاری روی لوگو، تبلیغات بیشتری را تضمین می کنید و پولی که خرج می کنید هرگز هدر نمی رود. امیدواریم نمونه لوگوهای شرکت های مختلف ارائه شده در این مقاله بتواند به شما در ایده گرفتن برای لوگوی کسب و کارتان کمک کند.


4.7
3
صداها

به آن امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالعه مطالب بیشتر