هزینه جراحی برای شکستگی بینی چقدر است؟


هزینه جراحی برای شکستگی بینی یکی از مسائلی است که احتمالاً با آن دست و پنجه نرم می کنید. زیرا شکستگی بینی باعث درد و خونریزی از بینی می شود و همچنین ممکن است با تورم و کبودی در اطراف بینی و زیر چشم مواجه شوید و در صورت نیاز به جراحی، هزینه اولین سوالی است که از خود می پرسید. درمان شکستگی بینی ممکن است شامل روش هایی برای تغییر شکل بینی باشد که در برخی موارد نیاز به جراحی دارد و در برخی موارد صرفاً تغییر موقعیت بینی است. برای پرداخت هزینه جراحی شکستگی بینی می توانید از تب رینوپلاستی به صورت اقساطی استفاده کنید و هزینه شکستگی و حتی جراحی زیبایی را به صورت اقساطی بپردازید.

علائم شکستگی بینی

به گزارش mayoclinic.org، علل شایع شکستگی بینی شامل ورزش های تماسی، درگیری های فیزیکی، سقوط و تصادفات وسایل نقلیه موتوری است که منجر به آسیب های صورت می شود.

علائم و نشانه های شکستگی بینی عبارتند از:

 • درد یا حساسیت به لمس، به ویژه هنگامی که بینی را لمس کنید
 • تورم بینی و نواحی اطراف آن
 • خونریزی از بینی شما
 • کبودی اطراف بینی یا چشم
 • بینی کج یا تغییر شکل داده است
 • مشکل در تنفس از طریق بینی
 • ترشحات مخاطی از بینی
 • احساس می کنید یک یا هر دو مجرای بینی شما مسدود شده است

عوارض شکستگی بینی

اگر شکستگی بینی درمان نشود، علاوه بر مشکلات زیبایی می تواند منجر به مشکلات تنفسی یا انسداد بینی شود. عوارض یا آسیب های ناشی از شکستگی بینی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • شکستگی بینی می تواند باعث انحراف تیغه بینی شود. این وضعیت زمانی رخ می دهد که دیواره نازکی که دو طرف بینی شما را از هم جدا می کند (تیغه بینی) جابجا شده و مجرای بینی شما را باریک می کند. داروهایی مانند ضداحتقان ها و آنتی هیستامین ها می توانند به مدیریت انحراف سپتوم کمک کنند. برای اصلاح وضعیت به جراحی نیاز است.
 • گاهی اوقات خون لخته شده در بینی شکسته جمع می شود و باعث ایجاد بیماری به نام هماتوم سپتوم می شود. هماتوم تیغه بینی می تواند یک یا هر دو سوراخ بینی را مسدود کند. برای جلوگیری از آسیب غضروف نیاز به تخلیه سریع و جراحی دارد.
 • اگر شکستگی شما بر اثر ضربه شدیدی مانند تصادف رانندگی ایجاد شده باشد، ممکن است دچار شکستگی غضروف نیز شوید. اگر آسیب شما به اندازه ای شدید باشد که نیاز به درمان جراحی داشته باشد، جراح باید آسیب به استخوان و غضروف را ترمیم کند.
 • اگر ضربه به اندازه ای سخت باشد که بینی شما را بشکند، ممکن است به اندازه کافی سخت باشد که به استخوان های گردن شما آسیب برساند.

روش های شکستگی بینی

در جراحی برای شکستگی بینی ابتدا جراح معاینه کامل بینی شما را انجام می دهد تا میزان شکستگی را ارزیابی کند و تشخیص دهد که آیا جراحی لازم است یا خیر. قبل از شروع عمل، به شما بیهوشی داده می شود تا دردی را احساس نکنید. نوع بیهوشی مورد استفاده می تواند از بی حسی موضعی (بی حس کردن فقط ناحیه بینی) تا بیهوشی عمومی (به خواب رفتن شما) متفاوت باشد.

بسته به شدت شکستگی، جراح برش هایی را در داخل سوراخ های بینی یا گاهی در خارج از بینی ایجاد می کند تا به استخوان ها و غضروف های شکسته دسترسی پیدا کند. سپس استخوان های شکسته و غضروف ها را با دقت در چینش مناسب خود قرار می دهد. اگر سپتوم (پارتیشن بین سوراخ های بینی) کج یا آسیب دیده باشد، جراح ممکن است برای صاف کردن یا ترمیم آن سپتوپلاستی نیز انجام دهد.

پس از انجام تنظیمات لازم، جراح برش ها را با بخیه می بندد. پس از جراحی، شما را به یک منطقه ریکاوری می برند که تا زمانی که اثرات بیهوشی از بین برود، تحت نظر خواهید بود.

گفتگو با یک پزشک آنلاین گوش، حلق و بینی در خانه خود، یکی از بهترین راه ها برای پاسخ به سوالات شما در مورد آن است هزینه جراحی شکستگی بینی و چگونه اتفاق خواهد افتاد.

شکستگی بینی در چند روز بهبود می یابد

حدود 2 هفته بعد از شکستگی کار بازسازی بینی شروع می شود اما اگر غضروف در جای مناسبی قرار نگیرد احتمالا بعد از ترمیم با مشکل تنگی نفس یا کجی بینی مواجه خواهید شد.


هزینه جراحی شکستگی بینی در سال 1402

اگرچه هزینه جراحی بینی در سال 1402 از حدود 7 میلیون تا 50 میلیون تومان متغیر است اما قیمت جراحی شکستگی بینی متفاوت است. هزینه این عمل از حدود 3 میلیون تومان شروع می شود که در صورت مراجعه به بیمارستان های دولتی این مبلغ متغیر و یا حتی رایگان خواهد بود. امکان پرداخت اقساطی هزینه جراحی شکستگی بینی وجود ندارد که در ادامه به آن اشاره شده است.

هزینه جراحی شکستگی بینی در بیمارستان دولتی

انواع جراحی بینی از جمله جراحی شکستگی بینی در بیمارستان دولتی قابل انجام است. اگر تحت پوشش تامین اجتماعی هستید این کار در بیمارستان میلاد به صورت رایگان انجام می شود. اما احتمالاً باید مدت زیادی در صف بمانید. سایر بیمارستان های دولتی که در زمینه شکستگی تخصص دارند نیز این کار را با هزینه کم برای شما انجام می دهند. این قیمت می تواند از 3 میلیون شروع شود و با توجه به هزینه های جانبی و خود بیمارستان تغییر کند.

هزینه های جراحی شکستگی بینی با تامین اجتماعی

در بیمارستان میلاد تهران و سایر بیمارستان های بزرگ تامین اجتماعی می توانید جراحی شکستگی بینی را به صورت رایگان انجام دهید اما ممکن است مجبور شوید مدت زیادی در صف بمانید. هزینه جراحی شکستگی بینی از نظر بیمه هم مبلغ بالایی نخواهد بود و از 2 تا 3 میلیون تومان هزینه خواهد داشت.

پرداخت معوق هزینه جراحی شکستگی بینی

اگر دچار شکستگی بینی هستید و نیاز دارید عمل بله یکی از راه های مناسب برای پرداخت هزینه جراحی استفاده از سرویس پرداخت بینی می باشد که می توانید مبلغ وام دریافتی را تعیین کرده و توسط پزشکان متخصص و در کلینیک های معتبر عمل جراحی شکستگی بینی را انجام دهید. اعتبار این وام تا سقف 50 میلیون تومان است که برای سایر اعمال جراحی و حتی زیبایی قابل استفاده است.

عمل ویدئویی شکستگی بینی

مراقبت های بعد از عمل شکستگی بینی

پس از ساخت جراحی برای شکستگی بینیپیروی از دستورالعمل های مراقبت های بعد از عمل که توسط جراح شما ارائه می شود بسیار مهم است.

 • ممکن است پس از جراحی احساس ناراحتی، درد یا تورم داشته باشید. جراح شما ممکن است مسکن‌های مسکن تجویز کند یا مسکن‌های بدون نسخه را برای مدیریت ناراحتی توصیه کند.
 • در برخی موارد، جراح ممکن است از گچ گیری داخلی یا آتل برای حمایت از بینی در حین بهبودی استفاده کند.
 • برش ها را تمیز و خشک نگه دارید تا خطر عفونت را به حداقل برسانید.
 • مهم است که از هر گونه فعالیت یا موقعیتی که به طور بالقوه می تواند به بینی شفابخش شما آسیب برساند، خودداری کنید.
 • به حداقل رساندن تورم: برای کاهش تورم، می توانید طبق توصیه جراح، کمپرس سرد یا یخ پیچیده شده در حوله را برای مدت کوتاهی روی ناحیه آسیب دیده اعمال کنید.
 • بالا بردن سر هنگام خواب می تواند به کاهش تورم کمک کند.

سوالات متداول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالعه مطالب بیشتر