ویژگی های مدیران موفق چگونه یک مدیر موفق باشیم؟ – یک ذهن جدید


ویژگی های مدیران موفق به راحتی به دست نمی آید. مدیریت شغلی سخت و پرمسئولیت است که برای آن افراد باید صفات و ویژگی های اخلاقی داشته باشند. برخورداری از مهارت‌های مختلف همراه با ثبات اخلاقی، یک مدیر موفق می‌سازد. دقیقاً به همین دلیل است که همه افراد برای مدیریت مناسب نیستند و همه مدیران موفق نیستند.

برخی معتقدند تلاش کارکنان به پیشرفت سازمان کمک می کند. اما اگر مدیر بی توجه باشد و نتواند اوضاع را کنترل کند; تلاش مردم بی نتیجه خواهد ماند. رهبری یک گروه کار ساده ای نیست و نیاز به هوش و پشتکار زیادی دارد. در این مقاله به ویژگی های مدیران موفق و عوامل موثر بر آن ها می پردازیم. برای دریافت مشاوره شغلی کلیک کنید.

ویژگی های مدیران موفق

مدیران باید ویژگی های زیادی داشته باشند که در بسیاری از کتاب ها و مطالب ذکر شده است. اما همه مدیران دارای این ویژگی ها نیستند، یا این ویژگی ها به تنهایی باعث موفقیت فرد نمی شود. یکی از ویژگی های مدیران موفق تلاش مستمر و بی وقفه است. موفقیت قطعا به صبر و انرژی زیادی نیاز دارد. بعضی ها خیلی زود از این کار خسته می شوند و کار را نیمه کاره رها می کنند. اما مدیران موفق پافشاری می کنند و از شکست نمی ترسند. برای آشنایی با عوامل موثر بر رضایت شغلی کلیک کنید.

برخی از ویژگی های مدیران موفق

همانطور که گفته شد، ویژگی های زیادی یک مدیر موفق را می سازد. اما موفقیت بدون تلاش گروهی ممکن نیست و همه باید برای آن تلاش کنند. ویژگی های مدیران موفق دیگران را به تلاش بیشتر تشویق می کند و انگیزه می دهد. در این بخش به برخی از این صفات اشاره خواهیم کرد. برای آشنایی با رفتار کارفرما و عوامل موثر بر روی آن کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرام ذهن جدید کلیک کنید.

ارتباط موثر

قطعا یکی از مهمترین ویژگی های مدیران موفق، ارتباط موثر است. توانایی برقراری ارتباط به سازمان و کارکنان محدود نمی شود. بلکه این گونه افراد با خانواده و اطرافیان خود روابط خوبی دارند. این افراد به روش های مختلف ارتباطی از جمله فضای مجازی و یا حتی زبان بدن آشنایی کامل دارند. آنها می توانند احساسات و عواطف افراد را شناسایی کرده و در مورد آنها صحبت کنند. مدیران کارآمد کارکنان را از بیان خواسته های خود نمی ترسانند و با همه با مهربانی رفتار می کنند. قطعاً باید در کار جدی بود. اما برخی از مدیران آن را با بی ادبی اشتباه گرفته و هر نوع رفتاری را به خود اجازه می دهند.

شفاف سازی

یکی از ویژگی های مدیران موفق، شفافیت و صداقت است. در واقع مدیران باید همه چیز را روشن کنند و به کارمندان خود توضیح دهند. در گذشته این رفتار به ندرت در بین مدیران دیده می شد. اما امروزه اصل بر ارتباط دو طرفه است. به این معنا که کارمندان گزارش‌هایی از عملکرد خود به مدیر خود ارائه می‌کنند. کارفرمایان نیز باید تصمیمات خود را توجیه کنند. پنهان شدن در سازمان یک فعالیت غیرحرفه ای تلقی می شود و حتی منجر به شکست می شود.

خوب گوش کن

بسیاری از مدیران فکر می کنند که مدیریت فقط به یک شکل دستور می دهد یا صحبت می کند. اما ویژگی دیگر مدیران موفق این است که شنونده خوبی هستند. باید به کارمندان گوش داده شود و مدیران باید در اولین قدم به خوبی گوش دهند تا کاستی ها و مشکلات را به درستی شناسایی کنند. گوش دادن به کارمندان و درخواست های آنها باعث می شود بیشتر تلاش کنید و کسب و کار خود را بهبود بخشید. برای اطلاع از مشکلات محل کار کلیک کنید.

یک قدم یکنواخت

پشتکار و تلاش مستمر یکی از ویژگی های مدیران موفق است. برخی از مدیران ناامید می شوند و با کوچکترین شکستی کار را ترک می کنند. این امر بر روحیه کارکنان تأثیر بدی خواهد داشت. برای رسیدن به جایگاه بالاتر، باید استقامت داشته باشید. نه تنها خود مدیران نباید زود حرکت کنند. بلکه باید این روحیه را در کارکنان تقویت کنند. در یک سازمان، افراد روی یکدیگر تأثیر می گذارند و باید انرژی خوبی به یکدیگر بدهند. کارکنان وقتی شاهد بی کفایتی مدیر خود هستند. آنها نیز دست از تلاش برمی دارند.

تشویق و پاداش

ارتقاء و پاداش یکی از عناصر مهم سازمان است که در عملکرد کارکنان نیز بسیار مؤثر است. تحقیقات نشان می دهد که تشویق به کار گروهی تاثیر بیشتری بر رضایت شغلی دارد و آنها را تشویق می کند تا بیشتر کار کنند. پاداش دادن به افراد و قدردانی از آنها یکی از ویژگی های مدیران موفق است. این امر باعث کاهش رقابت ناسالم و افزایش ارتباطات بین کارکنان می شود. در واقع مشوق ها و پاداش ها یک سیستم سنتی در سازمان ها محسوب می شوند. اما همیشه موثر بوده اند.

اعتماد کنید

کارمندان باید بتوانند به مدیر خود اعتماد کنند. قابلیت اطمینان یکی از ویژگی های مدیران موفق است که تاثیر زیادی در روند کار دارد. در واقع اعتماد کارفرما اعضا را از بی انگیزگی محافظت می کند و به آنها اعتماد به نفس می دهد. برخی از مدیران فقط برای ارتقای شغلی به کارمندان خود وعده های دروغین می دهند و هرگز به آنها عمل نمی کنند. این امر قطعا باعث می شود که اعضای گروه نتوانند به مدیر خود اعتماد کنند و حتی در برخی موارد شغل خود را رها کرده و یا به ایجاد هرج و مرج در محیط کار بیاندیشند.

انعطاف و بخشش

مدیران موفق باید انعطاف پذیر باشند و با هر شرایطی سازگار باشند. همه چیز همیشه یکسان نیست و اتفاقات غیرمنتظره ای در محل کار رخ می دهد که افراد باید برای آن آماده باشند. آنها همچنین باید نسبت به زیردستان خود انعطاف و دلسوزی نشان دهند. به عنوان مثال، اگر کارمندان مرتکب اشتباهی شوند، لازم نیست از رئیس خود بترسند و می توانند اشتباه خود را صادقانه بیان کنند یا حتی آن را اصلاح کنند. بخشش یکی از ویژگی های مدیران موفق است که نقش زیادی در بهبود شرایط دارد.

داشتن هوش هیجانی بالا

مدیران نه تنها به ضریب هوشی بالا نیاز دارند. اما داشتن هوش هیجانی نیز برای آنها ضروری است. آنها باید مهارت هایی مانند مهارت های مدیریت خشم، مهارت های حل مسئله و غیره داشته باشند. هوش هیجانی مدیران از فرسودگی شغلی، اضطراب، افسردگی و حتی استعفای کارکنان جلوگیری می کند. مشاوران حوزه می توانند به مدیران کمک کنند و این کیفیت را در آنها افزایش دهند. برای جلوگیری از سوختن کلیک کنید.

آخرین کلمه

ویژگی های مدیران موفق و مهارت های بین فردی آن ها تاثیر عمده ای بر کسب و کار و آینده شغلی کارکنان خواهد داشت. به همین دلیل، هم مدیران و هم کارکنان باید روی سلامت روان و ویژگی های اخلاقی خود کار کنند و آنها را ارتقا دهند. برای این امر مدیران و کارکنان باید همکاری کنند و با کمک یک مشاور حرفه ای در این زمینه به موفقیت برسند. این کارکردها با وجود عوامل دیگر موثر بوده و موجب رشد افراد و حتی کسب و کار خواهد شد.

برای دریافت مشاوره در خصوص ویژگی های مدیران موفق می توانید با شماره تلفن 02191002360 یا تلفن ثابت 9099070354 تماس بگیرید تا در هر ساعت از شبانه روز با بهترین متخصصان مرکز مشاوره روانشناسی مندان نو تماس بگیرید.

سوالات متداول

مهارت های مدیران موفق چیست؟

مدیران باید علاوه بر برخورداری از ویژگی های اخلاقی خاص، از مهارت های لازم برخوردار باشند. برخی از این مهارت ها عبارتند از مهارت های کنترل خشم، مهارت های بین فردی، مهارت حل مسئله و … که در متن به آن ها اشاره کرده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالعه مطالب بیشتر