پنج راه برای ثروتمند شدن


تعریف ثروت

بیایید با بهترین تعریف از ثروت شروع کنیم. ثروت است ” جریان های نقدی از منابع دیگر».

شما ممکن است پول زیادی به دست آورید، اما تنها زمانی ثروتمند هستید که پولتان برای شما کار کند. برای ثروتمند شدن، وظیفه شما سرمایه گذاری پول و سپس استفاده از آن برای کسب درآمد بیشتر است. کلید ایجاد ثروت ساده است.ارزش افزودهآنها می گویند. افراد موفق کسانی هستند که راه هایی برای افزودن ارزش به یک فرد یا تجارت، محصول یا خدمات پیدا می کنند.

اگر میل شما برای ثروتمند شدن واقعا جدی است، پنج راه اصلی برای انجام آن وجود دارد.

کارآفرین شوید

در طول تاریخ ایالات متحده، راه شماره یک به سوی ثروت در بالای لیست و در مرکز اهداف، کارآفرینی و راه اندازی و ایجاد یک کسب و کار موفق بوده است. کارآفرینی شامل همه انواع کسب و کار می شود. از کشاورزی و حمل و نقل گرفته تا املاک و مستغلات و کامپیوتر.

با بازگشت به 200 سال پیش، متوجه می‌شویم که 74 درصد از میلیونرهای خودساخته در ایالات متحده صاحب مشاغل خود بودند. به عنوان مثال، یک فرد ایده یک محصول یا خدمات را به عنوان یک شغل شروع می کند و آن را به یک تجارت تبدیل می کند، آن را از پایه می سازد و در نتیجه ثروتمند می شود. هنری فورد، اندرو کارنگی، جان جاکوب آستور، کورنلیوس و اندرو بیلت، راس پروت، سام والتون، بیل گیتس، مایکل دل و لری الیسون همگی افرادی هستند که با سرمایه و تجارت کم یا بدون سرمایه شروع کردند و کسب و کار موفق خود را ساختند. غیر از آنها، میلیون ها نفر دیگر نیز همین مسیر را طی کرده اند.

> تعریف موفقیت و اصول موفقیت در زندگی

کار خودت را انجام بده و جلو برو

راه دیگر برای ثروتمند شدن این است که مدیر یک شرکت موفق شوید که درآمد بسیار بالایی دارد یا کارمند شرکتی شوید که سهام ارزشمندی دریافت می کند. در مورد آن توضیح خواهم داد. ده درصد از میلیونرهای ایالات متحده مردان و زنانی هستند که به سازمان ها یا شرکت های بسیار بزرگ پیوستند و سال ها برای آنها کار کردند. معمولا این افراد زحمت کشیدند، به سود شرکت کمک کردند و در نتیجه نگه داشتن این پول، میلیونر و ابر میلیونر شدند.

پل آلن مایکروسافت را با نام بابیلون گیتس راه اندازی کرد و زمانی که بیمار شد آن را به طور کامل فروخت و سپس سهم خود را از شرکت گرفت و اکنون یک میلیاردر فوق العاده است. منطقه سیاتل به دلیل داشتن «میلیونرهای بسیار زیاد مایکروسافت» که در دهه 1970 و 1980 برای این شرکت کار می کردند، شناخته شده است. این کارمندان مایکروسافت مستقر در سیاتل، منشی ها و برنامه نویسانی هستند که سهام ارزشمندی به آنها داده شده است. بسیاری از مدیران ارشد فقط در یک سال پاداش و مشارکت در سود دریافت کرده اند که ارزش آن چندین میلیون دلار است. کار کردن در یک شرکت بزرگ که رشد و درآمد خوبی دارد و کارکنان در سود آن سهیم هستند، منبع اصلی ثروت است.

بسیاری از مدیران سال‌ها در شرکتی که در آن کار می‌کنند ماندند، به موقعیت‌های بالا رسیدند، درآمدهای خوبی کسب کردند، سهام دریافت کردند، در سود شرکت شرکت کردند، پاداش دریافت کردند و در نتیجه ماندگاری، با پول خود میلیونر شدند. لی یاکوکا، رئیس هیئت مدیره کرایسلر، اخیراً 26.7 میلیون دلار برای کار یک ساله دریافت کرده است. مایکل ایزنر 150 میلیون دلار جایزه از دیزنی دریافت کرد. اگر فردی بتواند کاری را انجام دهد که مستحق دریافت پول در یک سال باشد، تبدیل شدن به یک میلیونر خودساخته دشوار نیست.

> مطالب مرتبط:چگونه در کار خود پیشرفت کنید؟

در کار خود حرفه ای شوید

میلیونرها عمدتاً شامل افراد حرفه ای مانند پزشکان، دندانپزشکان، وکلا، معماران، مهندسان و سایرین می شوند که دارای مدارک عالی هستند و می توانند مبالغ زیادی را برای خدمات خود دریافت کنند. چنین افرادی مدرک می گیرند، خود را وقف می کنند تا کار خود را به خوبی انجام دهند، به اوج حرفه خود می رسند، درآمد بسیار بالایی کسب می کنند و سپس پول خود را حفظ می کنند. ده درصد از میلیونرهای آمریکایی در این گروه قرار دارند.

فروش را وارد کنید

یکی از حوزه های مهم میلیونرهای خودساخته، مدیران فروش و مشاوران فروش هستند. پنج درصد از میلیونرهای خودساخته در ایالات متحده حرفه ای هستند، مردان و زنان در صدر حرفه فروش. آنها کسب و کار خود را راه اندازی نکرده اند. تعداد کمی از آنها به کالج رفته اند یا مدرک حرفه ای کسب کرده اند. در عوض، آنها در فروش محصول یا خدمات برتر بودند و به همین دلیل پول خوبی به دست آوردند. همچنین، آنها در مدیریت درآمد خود خوب به نظر می رسیدند، آن را عاقلانه سرمایه گذاری کردند، بنابراین پول آنها رشد کرد تا اینکه میلیونر شدند.

دقیقاً 99 درصد از میلیونرهای خودساخته در ایالات متحده از این چهار گروه هستند:

تجارت مستقل

%74

سمت های مدیریت ارشد

%10

پزشکان، وکلا و سایر متخصصان

%10

مدیران و مشاوران

%5

جمع

%99

دیگران

یک درصد نهایی میلیونرهای خودساخته شامل همه افرادی است که از طریق اختراعات، در نمایشگاه های تجاری، از طریق نوشتن کتاب و خواندن ترانه و علاوه بر این، برنده شدن در لاتاری و/یا دریافت از راه های دیگر، پول خود را در بازار سهام به دست آورده اند. متأسفانه از آنجایی که این گروه در بین عموم مردم محبوب است و برای همه افراد قابل ارتباط است، بسیاری از افراد به اشتباه تصور می کنند که این گروه نمونه همه ثروتمندان است. در حالی که حقیقت این است که افراد در این دسته بسیار نادر هستند.

هدف ما در این کتاب این است که به شما بیاموزیم چگونه با راه‌اندازی کسب‌وکار خود و سرمایه‌گذاری هوشمند، به یک «جذاب پول» تبدیل شوید و چگونه در مسیر پیشرفت شغلی فعلی خود قرار بگیرید. در راس حرفه خود و ترکیبی از دو یا چند مورد از این موارد، به استقلال مالی دست یابید. با خواندن این مجموعه، یاد می گیرید که چگونه به دنبال فرصت ها بگردید و تشخیص دهید و چگونه شروع کنید. شما یاد خواهید گرفت که چگونه پول مورد نیاز خود را بدست آورید، چگونه استعدادها و توانایی های خود را به حداکثر برسانید و چگونه دانش مورد نیاز برای موفقیت مالی در زمینه انتخابی خود را به دست آورید. +

> مطالب مرتبط:چگونه به خواسته هایمان برسیم

برایان تریسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالعه مطالب بیشتر