چرا مردان به زن مورد علاقه خود خیانت می کنند؟


شاید باورتان نشود، اما بسیاری از مردانی که خیانت می کنند، عاشق همسرشان هستند و در صورت کشف خیانت، حاضر به جدایی و از هم پاشیدن زندگی شان نیستند. این سوال خانم ها را گیج می کند و باعث می شود عشق شوهرشان را باور نکنند. طبق آمار طلاق در ایران، در دهه هشتاد به بعد طلاق (به دلیل خیانت) افزایش یافته است. وقتی زن/ مردی هر گونه رابطه جنسی یا عاطفی خارج از قواعد و اصول روابط زناشویی داشته باشد، زنا رخ داده است. در ادامه به بررسی دلایل بروز چنین رفتاری از سوی مردان علیرغم علاقه به همسرانشان پرداختیم. اگر با چنین شرایطی مواجه شدید، حتماً از مشاوره کلاهبرداری استفاده کنید.

آیا عشق به همسر قطعا می تواند از خیانت جلوگیری کند؟

علاقه و علاقه به همسر یکی از عوامل مهمی است که برای یک رابطه زناشویی پایدار و دو طرفه مورد نیاز است و نبود آن می تواند این رابطه را در معرض خطرات و ارتعاشات قرار دهد و منجر به بی ثباتی و از بین رفتن ارکان رابطه شود. هر چه میزان علاقه و وابستگی به همسر بیشتر باشد، تعهد فرد نسبت به رابطه با همسرش بیشتر می شود، ثبات رابطه افزایش می یابد و تمایل بیشتری برای ادامه رابطه و ماندن در آن پیدا می کند؛ بنابراین هر چه بیشتر به همسرش علاقه مند شود و به او علاقه مند شود. بدون اینکه انگیزه های درونی دیگری یا فرد بخواهد او را از محدوده تعریف شده و ثابت رابطه فعلی اش بیرون کند.

در همین حال، علیرغم ابراز عشق و علاقه به همسرانشان، دیده می‌شود که مردان خارج از روابط زناشویی خود مرتکب خیانت می‌شوند و با شخص ثالث روابط مخفیانه برقرار می‌کنند – اعم از جنسی و عاطفی. این خیانت ناشی از تعارض میان گفتار و کردار خیانت کننده است که ممکن است نشان دهنده نوعی اختلال و بیماری در رفتار او باشد.

چرا مردان به زن مورد علاقه خود خیانت می کنند؟

دلایل مختلفی می تواند پاسخ مناسبی به این سوال باشد که چرا مردان به زن مورد علاقه خود خیانت می کنند. در زیر به توضیح و بررسی رایج ترین و مهم ترین این دلایل می پردازیم. برای آموزش نحوه برخورد با خیانت مردان کلیک کنید.

سابقه خیانت های قبلی

مردانی که قبلاً به شریک زندگی خود خیانت کرده اند، بیشتر از سایر مردان این رفتار را تکرار می کنند. تحقیقات و گزارش های مربوطه نشان می دهد که اگر فردی در رابطه فعلی خود به شریک زندگی خود خیانت کند، احتمال خیانت به شریک زندگی خود در رابطه آینده 3 برابر بیشتر از کسانی است که تا به حال خیانت کرده اند، آنها سابقه خیانت ندارند.

📌مشکلات روانی و اختلالات شخصیتی

مشاهده شده است که کسانی که از اختلالات شخصیتی خاصی مانند اختلال خودشیفتگی (عشق و علاقه شدید به خود و خود را محور همه رویدادها می دانند) یا شخصیت های ضد اجتماعی و ضداجتماعی رنج می برند، بیشتر به همسر خود خیانت می کنند; حتی اگر علاقه و محبت زیادی به آنها نشان دهند.

افراد با شخصیت خودشیفته اغلب تمام گرایش ها و لذت ها را برای خود می خواهند و توجه و علاقه زیادی به دیگران نشان نمی دهند. بنابراین تمام کارهایی را که انجام می دهند مناسب و درست می دانند و هیچ محدودیتی در انجام آن تصور نمی کنند. به همین دلیل، آنها به راحتی می توانند بدون نگرانی از آسیبی که به شریک زندگی خود وارد می کنند، خیانت کنند. این اختلال نه تنها در مردان، بلکه در زنان نیز می تواند منجر به خیانت همسرشان شود.

انواع دیگر اختلالات شخصیتی و عدم رشد جنبه های روانی در افراد که می تواند احتمال خیانت به همسر را افزایش دهد عبارتند از: احساس ناامنی در رابطه، قطع رابطه صمیمانه و اجتناب از صمیمیت، اختلال شخصیت دوقطبی، عزت نفس پایین و عدم عزت نفس.

📌داشتن انواع اعتیاد

وجود انواع مختلف اعتیاد در هر دو جنس می تواند نقش مهمی در بروز خیانت داشته باشد. اکنون این اعتیاد می تواند انواع مختلفی از جمله اعتیاد به مواد مخدر، الکل، انواع مواد مخدر، رفتارهای پرخطر، قمار یا حتی اعتیاد جنسی را شامل شود. فردی که از هر گونه اعتیاد جنسی رنج می برد، قادر به کنترل امیال، تمایلات و رفتار خود در رابطه با رابطه جنسی نیست و این زیاده روی در فعالیت های جنسی و عدم ارضای نیازهای خود از طرف شریک فعلی، او را به دنبال راه های دیگری برای ارضای این نیازها می کند. از همسرش، او می خواهد این آرزوها و خواسته های نهایی را برآورده کند.

📌وجود صدمات در گذشته (اغلب در دوران کودکی)

گاهی ممکن است اتفاقات ناگواری در گذشته همسرتان رخ داده باشد که به روح و روان و جنبه های مختلف شخصیت او آسیب وارد کرده باشد و این آسیب ها و ایرادات در طول زندگی با او همراه باشد. بسیاری از این افراد که از زخمی طولانی مدت در روح خود رنج می برند، معمولا سعی می کنند آن را از دیگران پنهان کنند.

حتی زمانی که این افراد با شخصی وارد رابطه می شوند و زندگی جدیدی را شروع می کنند، مهم نیست که چقدر از زندگی خود راضی هستند و عشق زیادی به شریک زندگی خود دارند، باز هم این ضربه روحی در اعماق ضمیر ناخودآگاه آنها وجود دارد و به نوعی رفتار و اعمال این افراد را تحت تأثیر قرار می دهد و منجر به خیانت می شود.

راه های کاهش آسیب های روانی مربوط به گذشته

این آسیب‌های روحی که در فرد ایجاد می‌شود می‌تواند ناشی از هر اتفاق ناخوشایندی در گذشته او باشد، مانند آزار جسمی، آزار جنسی، عدم محبت و محبت، نداشتن روابط سالم با والدین و گذر نکردن مراحل جسمی و روحی. رشد دوران کودکی شکل صحیح باشد.

مردان/زنان اغلب این وقایع را بخش‌های تاریک و آسیب‌پذیر شخصیت خود می‌دانند و نمی‌خواهند این تجربیات تلخ را آشکار کنند. با این حال، با مطرح کردن این مسائل و در میان گذاشتن آنها با روان درمانگر یا مشاور و حتی با همسرشان، می توانند به فکر رها کردن و التیام این دردها باشند.

📌کسانی که شاهد خیانت والدین خود بودند

همچنین می توان گفت کودکانی که شاهد خیانت والدین خود بوده اند و یا مورد بی توجهی والدین قرار گرفته اند – از نظر مادی، روانی، عاطفی – احتمال خیانت این کودکان در بزرگسالی به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. آنها معتقدند خیانت امری عادی و در همه زوج ها رایج است.

📌عدم رضایت جنسی و عاطفی

گاهی با وجود علاقه زیاد مردان به همسرشان، به دلیل عدم رضایت جنسی و عاطفی شریک زندگی، به رابطه ای خارج از چارچوب خانواده روی می آورند و این نوع خیانت شکل می گیرد. در واقع در بین مردان، نیازهای جنسی عامل خیانت است که شامل نیازهای عاطفی در زنان می شود. بهبود روابط زن و شوهر می تواند در کاهش بروز خیانت موثر باشد. برای اطلاع از دلیل تنوع جنسی کلیک کنید.

برای جلوگیری از خیانت شوهرم به من چه کنم؟

همانطور که گفتیم ریشه اصلی خیانت اکثر مردان مشکلات روحی و روانی یا کمبودهایی است که در روابط عاطفی یا جنسی با همسر خود دارند. برای ریشه یابی مشکل اصلی و حل آن تنها راه تماس با مشاور روانکاو است که مشاور با بررسی جوانب مختلف زندگی زناشویی و همچنین کندوکاو در گذشته فرد، علت اصلی خیانت را پیدا کرده و پیشنهاد می کند. راه حل های لازم برای بهبود و حل مشکل.

برای عضویت در کانال تلگرام ذهن جدید کلیک کنید.

مطالعات مربوط به خیانت مردان

نتایج تحقیقی که توسط دکتر مجتبی حبیبی اصغر آباد و زهرا حاجی حیدری در مورد علل خیانت زناشویی انجام شده است نشان می دهد که یکی از دلایل اصلی خیانت در مردان عدم رضایت جنسی در روابط زناشویی است که ممکن است از رابطه جنسی نشات گرفته باشد. ارتباط. اختلالات خود فرد یا همسرش. به طور کلی، عدم رضایت جنسی، مردان را به سمت روابط خارج از ازدواج سوق می دهد. برای رفع این مشکل می توان با فرهنگ سازی در جامعه برای مراجعه به سکس درمانی و مشاوره گامی در جهت کاهش خیانت برداشت. برای شروع درمان خیانت کلیک کنید.

عواقب خیانت مردان به زنی که دوستش دارند

خیانت به هر دلیلی؛ این امر عوارضی را برای مرد و شریک زندگی او به دنبال خواهد داشت. خیانت در یک رابطه یکی از بدترین مشکلاتی است که مقابله با آن آسان نخواهد بود. در برخی موارد، زندگی افراد پس از خیانت به کلی تغییر می کند. قبل از تقلب، باید عواقب آن را به دقت در نظر بگیرید. زیرا قطعا نتایج بدی در پی خواهد داشت. برخی از پیامدهای خیانت شامل موارد زیر است.

بی اعتمادی

بروز مشکلات روانی مختلف

عدم علاقه به ازدواج و رابطه

اثرات فیزیکی

احساس تنهایی و ناامیدی

آخرین کلمه

به طور قطع نمی توان گفت که مردان به زنان علاقه دارند. انتقال نمی دهند تقلب به دلایل مختلفی اتفاق می افتد و عوامل زیادی در آن نقش دارند. برای جلوگیری از خیانت، هر دو همسر باید سعی کنند از آن جلوگیری کنند. بنابراین، می توانید از یک روانشناس زن و شوهر یا خانواده کمک بگیرید. همچنین همدلی و همکاری دو طرف در رفع این بحران موثر خواهد بود. همانطور که اشاره شد؛ خیانت یکی از مشکلات جامعه مدرن است که باید حل شود.

برای دریافت مشاوره در مورد دلیل خیانت مردان به زن مورد علاقه خود می توانید با شماره تلفن 02191002360 یا تلفن ثابت 9099070354 تماس بگیرید تا در هر ساعت از شبانه روز با بهترین متخصصان مرکز مشاوره روانشناسی مندان نو تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالعه مطالب بیشتر