چند روز بعد از بوتاکس میتوان صورت را شست؟ ✅ شستن صورت بعد از بوتاکس


تزریق بوتاکس که یک عمل زیبایی به حساب می‌آید و در دوره پرستاری پوست و مو آموزش داده می‌شود. امروزه به دلایل زیادی افراد مختلفی را جذب خود کرده است. تزریق بوتاکس باعث می‌شود تا چین و چروک‌هایی که در ظاهر صورت نمایان می‌شوند را تا حد مطلوبی کاهش دهد. از این رو به عنوان یک راه حل جلوگیری از پیری در مردان و به خوصص زنان به حساب می‌آید. حال زمانی که شما تزریق بوتاکس انجام می‌دهید؛ توسط پزشک توصیه‌هایی مانند شستن صورت بعد از بوتاکس و غیره برای رعایت نکات بعد از عمل گفته می‌شود. بسیاری از سوال‌هایی که برای شما عزیزان بوجود آمده است، این است که چند روز بعد از بوتاکس میتوان صورت را شست؟ چه نکاتی را هنگام شستشو صورت بعد از تزریق بوتاکس باید رعایت کنیم؟ در ادامه قصد داریم تا به این سوالات پاسخ‌های جامع و کاملی را بدهیم.

چند روز بعد از بوتاکس میتوان صورت را شست؟

سوالی که بسیار توسط مراجعه کنندگان پرسیده می‌شود، این است که چند روز بعد از بوتاکس میتوان صورت را شست؟ شستن صورت بعد از بوتاکس را می‌توانید بعد از 24 ساعت یا یک روز انجام دهید. باید بعد از تزریق بوتاکس حداقل تا جایی که امکان دارد 24 ساعت بدون شستشوی صورت را تحمل کنید. حال اگر اتفاقی برای صورت‌تان رخ داده است و چاره ای جز شستن صورت بعد از تزریق بوتاکس نمی‌دانید، می‌توانید با مشورت از پزشک‌تان، بصورت خیلی آرام و آهسته با آب ولرم بدون اینکه فشاری به ماده تزریق شده بوتاکس وارد شود؛ شستشوی صورت‌تان را انجام دهید.

شما می‌توانید برای اینکه دست‌های‌تان با ماده بوتاکس تماسی نداشته باشد، با استفاده از یک اسفنج که با آب خیس شده است، به آرامی بدون کوچک ترین فشاری بر روی صورت‌تان بکشید. در این شرایط باید در نظر داشته باشید که هیچ عنوان نباید بوتاکس تزریق شده در پیشانی یا اطرف چشم‌تان تکان بخورد.

چرا باید شستن صورت بعد از بوتاکس را جدی بگیریم؟

شستن صورت بعد از بوتاکس از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد؛ زیرا زمانی که شما تزریق بوتاکس را درنواحی پیشانی یا دور چشم‌تان انجام می‌دهید، ماده بوتاکس از فشار و دمای متفاوتی نسبت به بدن انسان برخوردار می‌باشد. در واقع برای جلوگیری از عفونت‌های ناشی از تزریق بوتاکس بر روی صورت به شستشوی صورت بپردازید. البته برای شستن صورت بعد از تزریق بوتاکس باید روشی که در ادامه برای‌تان شرح داده ایم، انجام دهید تا به مشکلاتی ناشی از پخش شدن ماده بوتاکس و غیره برنخورید.

شستن صورت بعد از بوتاکس

بنابراین شستن صورت بعد از تزریق بوتاکس از مواردی است که باید آن را جدی بگیرید. حتما قبل از اقدام به شستشوی صورت از روش‌ها و نکاتی که باید رعایت کنید؛ آگاهی لازم را داشته باشید.

عوارض و خطرات شستن نادرست صورت بعد از تزریق بوتاکس

اگر شما تزریق بوتاکس را انجام داده‌اید و قصد دارید تا صورت‌تان را شستشو دهید، باید از روش درست شستشوی صورت بعد از تزریق بوتاکس آگاه باشید. در صورتی که نتوانید به درستی صورت‌تان رو بشویید عوارض و خطراتی را برای شما به همراه خواهد داشت. عوارض و خطرات شستن نادرست صوررت بعد از تزریق بوتاکس شامل:

 • اگر در نواحی چشم‌های‌تان بوتاکس تزریق کرده باشید، هنگام شستشو اگر فشار وارد شود به ماده بوتاکس، ماده به اطراف پلک حرکت کرده و دچار مشکلات ناشی از پلک خواهید شد.
 • اگر بوتاکس تزریق شده شما در نواحی گردن نزدیک به گلو باشد، در صورت شستن غلط می‌تواند موجب مشکلاتی نظیر بلع شوید.
 • حال تصور کنید اگر هنگام شستشوی صورت بعد از بوتاکس از آب گرم استفاده کنید، چه اتفاقاتی رخ می‌دهد. عوارضی مانند مشکلات تنفسی، از حال رفتن، افت فشار و غیره از طریق استفاده آب گرم برای شستشوی صورت بعد از بوتاکس رخ می‌باشد.

چه نکاتی را هنگام شستشو صورت بعد از بوتاکس باید رعایت کنیم؟

یکی از موضوعاتی که برای بسیاری از افراد بعد از تزریق بوتاکس وجود دارد؛ این است که نمی‌دانند بعد از تزریق بوتاکس باید چگونه صورت خود را شستشو دهند. نکاتی که باید هنگام شستشوی صورت رعایت کنید از الزامات جلوگیری از عوارض و خطرات ناشی از شستشوی نامناسب صورت بعد از تزریق بوتاکس می‌باشد.

شستشو صورت بعد از بوتاکس چگونه است؟

حال در ادامه به سوال چه نکاتی را هنگام شستشو صورت بعد از بوتاکس باید رعایت کنیم، جواب می‌دهیم. روش‌ها و نکات مهم برای رعایت شستن صورت بعد از بوتاکس:

 • نرفتن به حمام گرم:
  برای شستن صورت بعد از بوتاکس همیشه باید از آب سرد استفاده کنید. تا 24 ساعت بعد از تزریق بوتاکس به هیچ عنوان نباید از حمام گرم استفاده کنید و صورت‌تان را نباید در آب گرم فرو کنید. از نشستن در داخل وان به صورت طولانی مدت خودداری کنید.
 • شستن و استفاده از مواد ملایم برای محافظت از پوست:
  شستن صورت بعد از بوتاکس را می‌توانید با مرطوب کننده و پاک کننده‌هایی که همیشه استفاده می‌کردید، استفاده کنید. استفاده از این مرطوب کننده هیچ جای نگرانی برای شما ندارد؛ زیرا ممکن است حتی موجب بهبود بیشتر پوست شما بعد از تزریق بوتاکس شود. همچنین می‌توانید برای کبودی‌هایی که ناشی از تزریق بوتاکس پدید آمده‌اند؛ از کرم‌هایی استفاده کنید که مواد تشکیل دهنده آن‌ها ویتامین K داشته باشد.

نکته: هنگام خواندن نماز بعد از تزریق بوتاکس باید به صورت نشسته انجام شود.

روش صحیح شستن صورت بعد بوتاکس

روش صحیح و مناسب شستن صورت بعد از تزریق بوتاکس به این صورت است که:

 1. ابتدا باید از پایین آوردن صورت‌تان به شدت خودداری کنید.
 2. هنگام شستن صورت نباید هیچ فشاری به پوست‌تان وارد شود.
 3. هنگام شستن صورت نباید از آب گرم و ابزار‌های فلزی استفاده شود.
 4. فشار آب نباید پایین باشد تا به مواد بوتاکس تکان نخورد.
 5. هنگام پاک کردن صورت سعی کنید با پنبه صورت‌تان را خشک کنید.

سخن آخر

در پایان متوجه شدید که چند روز بعد از بوتاکس میتوان صورت را شست و همچنین چه نکات و روش‌هایی را باید هنگام شستن صورت بعد از بوتاکس رعایت کنید. همیشه سعی کنید نکات و توصیه‌هایی که توسط پزشک می‌شود را به خوبی متوجه شوید تا از عوارض و خطرات ناشی از تزریق بوتاکس که برای شما وجود دارد در امان بمانید.

سوالات متداول

 1. آیا بعد از تزریق بوتاکس می‌توان نماز خواند؟
  بله می‌توان؛ اما باید به صورت نشسته نماز بخوانید.
 2. چند روز بعد از بوتاکس میتوان صورت را شست؟
  حداقل تا یک روز بعد میتوان صورت را بعد از بوتاکس شست.
 3. چرا نباید بعد از تزریق بوتاکس، صورت‌مان را با آب گرم بشوییم؟
  به دلیل اینکه آب گرم به ماده بوتاکس فشار وارد کرده و دچار کبودی و تورم صورت خواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالعه مطالب بیشتر