چگونه به خود ایمان داشته باشیم


آیا می دانید خطرناک ترین دروغ دنیا چیست؟

دو کلمه ساده: “من نمی توانم.”

این دروغی است که اکثر مردم بارها و بارها می گویند تا خود را متقاعد کنند که خطراتی را که ممکن است باعث ناراحتی آنها شود یا باعث شود آنها نوعی “شکست” درک شده را تجربه کنند، نپذیرند.

اما چیزی که در مورد شکست وجود دارد این است که این فقط درسی است که به شما اطلاعاتی را می دهد که برای انجام یک کار بهتر در دفعه بعد نیاز دارید. و ناراحت بودن به سادگی به این معنی است که شما تجربه جدیدی دارید که به رشد شما نیاز دارد!

به همین دلیل بسیار مهم است که کلمات “من نمی توانم” را رها کنید و به جای آن حقیقت را در آغوش بگیرید: شما می توانید به هر چیزی که بتوانید تصور کنید دست پیدا کنید – اگر به خود باور داشته باشید.

با پرورش خودباوری و ایجاد ذهنیت مثبت اندیشی، اعتماد به نفس لازم را برای گذر از هر موقعیتی که زندگی در مسیر شما قرار می دهد به دست خواهید آورد.

وقتی به خود ایمان داشته باشید، اعتماد به نفس شما به یک پیشگویی خودشکوفایی تبدیل می شود. شما آن شخصی خواهید بود که می توانید ظاهر شوید و نتیجه بگیرید – و قطعاً نتایج بهتری را در هر کاری که انجام می دهید تجربه خواهید کرد!

بنابراین امروز می‌خواهم نظراتی را در مورد اینکه چگونه به خودتان ایمان داشته باشید و gاعتماد به نفس است در توانایی شما برای ریسک کردن، غلبه بر چالش ها و دستیابی به اهداف بلندپروازانه ای که شما را ملزم به گسترش و تسلط بر مهارت های جدید می کند.

وقت آن است که شک و تردید خود را از بین ببرید و توانایی های خود را برای تغییر زندگی خود و ایجاد واقعیت مورد نظر خود کشف کنید!

فواید باور به خود

بیایید به فواید روانشناختی پرورش خودباوری – و ایجاد یک طرز فکر مثبت بپردازیم که به شما امکان می دهد به توانایی خود برای دستیابی به سطح بسیار بالاتری از موفقیت شخصی و حرفه ای ایمان داشته باشید.

اعتماد به نفس کلیدی است

اگر به خودت ایمان نداشته باشی، هیچ کس دیگری باور نخواهد کرد. ممکن است خشن به نظر برسد اما حقیقت دارد.

وقتی پر از شک و تردید نسبت به خود هستید و بیش از حد از رفتار خود انتقاد می کنید، مردم تمایل دارند تصور کنند که شما می دانید در مورد چه چیزی صحبت می کنید.

یا فکر می کنند احتمالاً دلیل خوبی برای داشتن عزت نفس پایین وجود دارد، یا صحبت های منفی و عدم اعتماد به نفس شما را به عنوان دلیلی می خوانند که شما هنوز ذهنیت رشد مورد نیاز برای رسیدن به خود را ایجاد نکرده اید. جایی که می خواهید در زندگی باشید و از آنجایی که آنها می دانند که کار بیشتری برای انجام دادن دارید، کمتر از شما حمایت می کنند تا سریع به جلو حرکت کنید.

واقعیت این است که شما تنها کسی هستید که می توانید اعتماد به نفس ایجاد کنید و نگرش مثبتی را که برای باور به خود و موفقیت در زندگی نیاز دارید، در خود پرورش دهید. و خبر خوب این است که می تواند آسان تر از آن چیزی باشد که فکر می کنید.

تغییرات کوچک در طرز فکر شما می تواند به شما کمک کند عشق به خود و اعتماد به نفس خود را توسعه دهید عزت نفس بالایی کسب کنید شما باید مردم را به چشم انداز خود جذب کنید و غیرقابل توقف شوید!

یک قدم نزدیکتر به موفقیت

وقتی به خود ایمان داشته باشید، برداشتن اولین قدم بزرگ که شما را به هدفتان نزدیکتر می کند، بسیار آسان تر است. و سپس مرحله بعدی. و بعدی!

شک به خود سعی می کند شما را متقاعد کند که قدم بعدی شما باعث زمین خوردن و سقوط شما می شود. اما، اگر احساس اعتماد به نفس می کنید و احساس ارزشمندی بالایی دارید، به احتمال زیاد به قطب نمای درونی خود اعتماد خواهید کرد و ایمان دارید که خود را در جهت اهداف خود هدایت خواهید کرد.

عزت نفس پایین فقط خطر را در آینده خود می بیند در حالی که عزت نفس بالا امکانات بی پایانی را متصور است.

شما را تشویق می کند که به تلاش خود ادامه دهید

حتی زمانی که با چالش‌ها و شکست‌ها مواجه می‌شوید، وقتی سطح بالایی از خودباوری دارید، می‌توانید سریع‌تر به عقب برگردید و راهی برای حل موفقیت‌آمیز موقعیت پیدا کنید تا بتوانید به مسیر همه چیزهای شگفت‌انگیز که می‌خواهید بازگردید. برای انجام دادن در زندگی خود

همچنین برای شما آسان‌تر خواهد بود که افراد را به هدف خود دعوت کنید و حمایت لازم را برای غلبه بر هر مانعی دریافت کنید – زیرا افرادی که می‌توانند به شما کمک کنند، خواهند دید که چقدر عمیقاً به خود ایمان دارید و اطمینان دارید که تلاش‌های آنها برای کمک به شما نخواهد بود. هدر رفته

عواملی که شما را از اعتماد به خودتان باز می دارد

اولین قدم برای غلبه بر اعتماد به نفس پایین و تفکر منفی، شناخت عواملی است که شما را از ایجاد اعتماد به نفس و تفکر مثبتی که باید به خودتان باور داشته باشید باز می دارد.

در اینجا برخی از دلایلی وجود دارد که افراد برای پرورش نگرش مثبت و اعتماد به نفس مورد نیاز برای رسیدن به خط پایان مورد نظر خود تلاش می کنند.

مقایسه کردن خودتان

مقایسه ناگزیر منجر به ناراحتی می شود. ما همیشه متوجه چیزی می شویم که طرف مقابل دارد و ما نداریم و احساس می کنیم که زندگی ما به نوعی “کمتر از” است در نتیجه نداشتن آن چیز.

اما حقیقت این است که وقتی خودتان را با دیگران مقایسه می کنید، تمام حقیقت آنها را نمی بینید!

آنها ممکن است به گونه‌ای در حال مبارزه باشند که شما نمی‌توانید ببینید یا تصور کنید. و حتی اگر آنها در حال رشد هستند، به این معنی نیست که شما نمی توانید. شادی یک بازی حاصل جمع صفر نیست. هر چه شادتر و موفق تر باشید، همه ما شادتر و موفق تر هستیم.

تجربیات گذشته

اغلب اوقات، دلیلی که برای شما سخت است به خودتان باور داشته باشید یا از ویژگی های مثبت خود قدردانی کنید، به خاطر تجربیاتی است که در دوران کودکی داشته اید و به اعتماد به نفس شما آسیب وارد کرده است.

شخصی که به آن اعتماد دارید به شما گفت: “شما کاری که لازم است برای انجام این کار ندارید!” و باعث شد ارزش خودت رو زیر سوال ببری زیرا وقتی افرادی که به آنها اعتماد دارید می گویند “نمی توانید”، شما تمایل دارید آنها را باور کنید.

اگر وقایع گذشته باعث شده است که خودباوری خود را محدود کنید و در مورد ارزش خود افکار منفی بیندیشید، یک راه عالی برای مقابله با این افکار غیرحمایتی، شرکت در یک تمرین ذهنی منظم است.

این می تواند مدیتیشن یا چیزی شبیه ضربه زدن به EFT باشد. یا ممکن است بخواهید با یک متخصص سلامت روان صحبت کنید – بهبود خود و رفاه شما ارزش آن را دارد!

روابط فعلی

شاید شما در رابطه با کسی هستید که تاثیر او باور کردن خود را برای شما سخت می کند. من در مورد آدمی صحبت می کنم که باعث می شود باور کنید آنچه را که برای تغییر زندگیتان برای بهتر شدن لازم است ندارید. به اندازه کافی با چنین کسی بمانید و مطمئن باشید که او را باور خواهید کرد!

بنابراین اگر در تلاش هستید تا خود را باور کنید، به افرادی که با آنها وقت می گذرانید نگاهی دقیق بیندازید. آیا آنها از شما حمایت می کنند و شما را تشویق می کنند که برای ایجاد زندگی خوبی که آرزویش را دارید تلاش می کنید؟ وقتی ابراز تردید می‌کنید، آیا به شما اطمینان می‌دهند که فوق‌العاده هستید و می‌توانید به هر چیزی که در ذهنتان است برسید؟ یا اینکه آنها اعتماد به نفس پایین شما را به روش‌های واضح تشویق می‌کنند، مثلاً به طور مداوم به نقاط ضعف یا اشتباهات گذشته‌تان اشاره می‌کنند؟

اگر احساس می کنید که آنها سعی می کنند شما را عقب نگه دارند و باعث شوند احساس بدی نسبت به خودتان داشته باشید، وقت آن است که دلسوزانه شروع به بررسی چگونگی محدود کردن زمان خود با آنها کنید.

خود خرابکاری

صرف نظر از رفتار دیگران در زندگی ما با ما، شما همیشه بزرگترین دشمن خود هستید! این ممکن است عجیب به نظر برسد اما حقیقت دارد: شما نمی توانید کلمات، افکار و اعمال دیگران را کنترل کنید اما می توانید خودتان را کنترل کنید.

در واقع، شما تنها کسی هستید که می توانید. و زمانی که اصرار دارید تلاش‌های خود را با به تعویق انداختن، غرق در شک و تردید و نادیده گرفتن فرصت‌هایی برای انجام اقداماتی که به شما در پرورش اعتماد به نفس و باور به خودتان کمک می‌کند، خراب کنید، انتخاب می‌کنید (آگاهانه یا ناخودآگاه) خود را کوچک نگه دارید.

ممکن است فکر کنید کاری که انجام می‌دهید محافظت از خود در برابر خطر شکست است، اما تنها کاری که واقعاً انجام می‌دهید این است که از کشف آنچه که توانایی انجام آن را دارید جلوگیری می‌کنید.

4 گام برای باور به خود

https://www.youtube.com/watch?v=7URxQsa5xmk

اکنون که از موانعی که باور بیشتر به خودتان را برای شما سخت کرده است آگاه شده اید، وقت آن است که اقدام کنید. بر آن چالش ها غلبه کنید و شروع به اعمال قدرت خود کنید تا به توانایی خود در دستیابی به اهداف بزرگ خود و ایجاد زندگی مورد علاقه خود اعتماد کنید.

شما همیشه این انتخاب را دارید که شروع به تغییر افکار خود در مسیری جدید کنید و فیلمنامه های درونی خود را بازنویسی کنید تا باور توانایی خود را برای انجام هر کاری که در زندگی می خواهید تقویت کنید.

در اینجا چهار مرحله وجود دارد که می تواند به شما در تحقق آن کمک کند:

1. اعتماد به آن امکان پذیر است

به طور منظم در خود بازتابی مثبت شرکت کنید، جایی که تمام چیزهایی را که در زندگی خود به دست آورده اید فهرست می کنید.

به خود ثابت کنید که شما فردی هستید که قادر به تعیین و رسیدن به اهداف و ریسک کردن و زنده ماندن موفقیت آمیز از آنها هستید.

حتی ممکن است بخواهید یک تمرین خودگویی مثبت را شروع کنید تا ایمان به توانایی های خود را تقویت کنید و عادت کنید که خود را فردی ببینید که رویاهای بزرگی دارد و قدرت آن را دارد. دید جسورانه خود را زنده کنید

2. آن را تجسم کنید: آنچه را که می خواهید ببینید، آنچه را که می بینید دریافت کنید

تجسم منظم به شما این امکان را می دهد که به وضوح نوع آینده ای را که برای آن کار می کنید ببینید. این نه تنها به شما کمک می‌کند مطمئن شوید که همیشه در مسیر درست رو به جلو حرکت می‌کنید، بلکه به شما کمک می‌کند تا اهداف خود را در سرلوحه ذهن خود نگه دارید، حتی زمانی که میلیون‌ها حواس‌پرتی دیگر برای انرژی و توجه شما رقابت می‌کنند.

یکی از راه‌هایی که می‌توانید روی چشم‌اندازتان متمرکز بمانید، ایجاد انگیزه خودتان است تابلوی دید. تابلوی چشم انداز نمایشی گرافیکی از آنچه شما در زندگی می خواهید است.

این می تواند شامل تصاویری از مجلات یا مجلاتی باشد که به صورت آنلاین دانلود کرده اید، و همچنین کلمات و گفته های انگیزشی برای یادآوری ارزش ها، هدف و تجربه دلخواه شما.

آن را در جایی قرار دهید که بتوانید هر روز آن را ببینید تا به خودتان یادآوری بصری قدرتمندی از آینده‌ای بدهید که برای آن تلاش می‌کنید.

3. «انگار» رفتار کنید: 5 سال دیگر خود را کجا می بینید؟

یکی از مؤثرترین راه‌ها برای ایجاد یک ذهنیت موفقیت مثبت این است که طوری رفتار کنید که گویی از قبل از آن دسته افرادی هستید که زندگی‌ای را که رویای آن را دارید خلق کرده‌اید.

از خود بپرسید: اگر قبلاً به آرزوی خود رسیده بودید، چه جور آدمی بودید؟ چه کسی را دوست دارید؟ چه نوع لباسی می پوشید؟ چگونه عمل می کنید؟ با دیگران چگونه رفتار می کنید؟ آیا بخشی از درآمد خود را به کلیسا یا مؤسسات خیریه مورد علاقه خود اختصاص می دهید؟

هر اقدامی که تشخیص دهید، همین الان شروع به مصرف آنها کنید.

با رفتار کردن «گویا»، به فردی تبدیل می‌شوید که می‌تواند موفقیتی را که می‌خواهید ایجاد کند – و این باعث می‌شود ضمیر ناخودآگاه شما راه‌هایی خلاقانه برای دستیابی به اهدافتان پیدا کند.

متوجه هر چیزی می شوید که به موفقیت شما کمک می کند. بهتر از همه، شما شروع به عمل بر اساس این فرصت ها خواهید کرد، زیرا این اطمینان را خواهید داشت که تلاش های شما نتایج عالی به همراه خواهد داشت.

4. در جهت اهداف خود اقدام کنید

من متوجه شده ام اینجا جایی است که بسیاری از مردم گیر می کنند. شما می توانید تمام این اصول را درک کنید، و می توانید اهداف خود را تعیین کنید، موارد تاکیدی خود را بگویید و تجسم های خود را انجام دهید، اما در نهایت هیچ اتفاقی نمی افتد اگر به آنها عمل نکنید.

بزرگترین دلیلی که بیشتر مردم به اهداف خود نمی رسند و به رویاهای خود نمی رسند این است که اقدامی نمی کنند و اولین دلیلی که افراد اقدام نمی کنند ترس است. اما ترس طبیعی است!

شجاعت فقدان ترس نیست، بلکه تمایل به حرکت رو به جلو به سوی ناشناخته ها با وجود ترس است. شما می توانید ترس را تجربه کنید و به هر حال اقدام کنید.

چگونه اون کار را انجام می دهی؟ شما از کوچک شروع می کنید و گام های کوچک قابل دستیابی را در مسیر درست برمی دارید.

به خود اجازه دهید کنجکاو باشید و اگر زمین خوردید و افتادید کمی سست شوید. کافی است دوباره بلند شوید، از درس یاد بگیرید و به راه خود ادامه دهید، با اعتماد به اینکه در ادامه سفر مهارت هایی را که برای رسیدن به مقصد خود نیاز دارید به دست خواهید آورد.

مطالعه موردی: جیک هیلبرون و قدرت بازیگری «انگار»

جیک متوجه شد که مسیری را انتخاب کرده است که با آنچه او واقعاً در زندگی می‌خواست همسو نیست. او تصمیم گرفت یک جهش ایمانی داشته باشد و رویای خود را که سفر به دنیا و کمک به مردم بود، دنبال کند.

بنابراین او سوار هواپیما شد و به گواتمالا رفت و چهار ماه را صرف آموزش زبان انگلیسی به کودکان کرد. او هدف و تحققی را که دنبالش بود پیدا کرد – همه اینها به این دلیل بود که به خودش اجازه داد باور کند که این امکان پذیر است!

https://www.youtube.com/watch?v=iamZEW0x3dM

آیا آماده اید که در نهایت خود را باور کنید؟

شروع کنید و با رایگان من شروع به پیشرفت بزرگ به سمت اهداف خود کنید راهنمای هدف گذاری!

این ابزار به شما کمک می‌کند تا وضوح ارزشمندی را در مورد آنچه واقعاً در زندگی می‌خواهید به دست آورید و شروع به برداشتن گام‌های پیوسته کوچک در جهت تحقق مطلوب‌ترین دیدگاه خود کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالعه مطالب بیشتر