چگونه دارلی نیومن پروژه اشتیاق خود را به یک تجارت تبدیل کرد


دارلی نیومن در 14 سالگی، از نقطه نظر یک کشتی تفریحی اروپایی و تمام زندگی پیش رو، متوجه شد که می خواهد چه کاری انجام دهد: دنیا را ببیند.

او اکنون در سن 44 سالگی میزبان، خالق و تهیه کننده سفر است با دارلی سفر می کند، یک برنامه تلویزیونی نامزد دریافت جایزه امی که از شبکه PBS و دیگر شبکه ها پخش می شود. فصل دهم آن اوایل امسال منتشر شد. او می‌گوید: «من اشتیاق پیدا کردم و آن را به یک تجارت تبدیل کردم. من احساس می‌کنم کاری که انجام می‌دهم واقعاً به مردم کمک می‌کند تا درباره فرهنگ‌ها و تاریخ در سراسر جهان بیاموزند و جهان را به روشی جدید و روشن‌تر ببینند.»

از پروژه اشتیاق تا پیگیری تمام وقت

نمایش او ممکن است در حال حاضر موفقیت آمیز باشد، اما او سخت کار کرد و با اندکی شروع به کار کرد تا رویای خود را از روی زمین تحقق بخشد.

نیومن توضیح می دهد: «آنها آن را «بوت استرپینگ» می نامند. به جای قرض گرفتن برای شروع اولین نمایشش، اسب سواری، او راه هایی برای تامین مالی آن پیدا کرد. او می‌گوید: «من یک مزاحم اولیه بودم. در یک مقطع زمانی، او در سه شغل مختلف، به عنوان یک شخص روابط عمومی، یک تولید کننده آزاد و یک نویسنده آزاد در پروژه های مختلف کار می کرد. او با ایفای نقش های متعدد در پول خود صرفه جویی کرد – کاری که هنوز هم به عنوان مجری، خالق و تهیه کننده انجام می دهد.

نیومن می گوید: «من واقعاً باید تمام جنبه های تولید را یاد می گرفتم. او اکنون یک ویراستار دارد، اما همیشه اینطور نبود. او می‌گوید: «سال‌ها من سردبیر بودم. من در ابتدا پولی نداشتم که به شخص دیگری پول بدهم، بنابراین می‌خواستم آن را ویرایش کنم، زیرا واقعاً می‌خواستم نمایش اجرا شود.»

اسب سواری در سال 2006 به عنوان مجموعه ای از ویدیوهای کوتاه که نیومن قبل از محبوبیت ویدیوهای آنلاین در وب سایت خود منتشر کرد، شروع شد. بر اساس این کلیپ ها، توریسم ایرلند با حمایت مالی یک قسمت آزمایشی موافقت کرد که سپس توانست آن را با مفهوم بازسازی آن در سراسر جهان به PBS ببرد. PBS آن را انتخاب کرد و این سریال سه جایزه امی روز را برد.

استفاده از تجربیات و بازخورد برای محور

نیومن از خلق نمایش لذت می برد تا اینکه یک تجربه ترسناک در حین فیلمبرداری باعث شد که او به حرکت بعدی خود فکر کند.

نیومن می‌گوید: «من در بوتسوانا، آفریقا بودم و زمانی که سوار اسب بودم، توسط یک فیل مورد حمله قرار گرفتم. در آن زمان، او گفت که سواری‌ها «هیجان‌انگیز شده‌اند، مثل اینکه من سوار بر یک اسب مسابقه‌ای فراری در کاستاریکا یا در بلیز، در جنگل هنگام غروب آفتاب بودم».

همانطور که او در مورد نمایش و اینکه آیا می تواند ادامه دهد، منعکس می کرد، متوجه شد که در حالی که مردم اغلب می گفتند این نمایشی درباره اسب است، اما به نیومن، واقعاً درباره ماجراجویی است. بنابراین، اگر اصلاً در مورد اسب ها نبود چه؟

او با استفاده از روش های بوت استرپینگ خود، کات را تکرار کرد اسب سواری محتوا، آن را عنوان کرد با دارلی سفر می کند و آن را در AOL ارسال کرد. نظراتی که دریافت کرد به او گفت که این کار ارزش پیگیری دارد. برای تامین مالی قسمت آزمایشی، او در مسابقه ای به نام سفر به جنوب شرکت کرد و سازمان های آنجا تصمیم گرفتند از قسمت های اولیه حمایت کنند. او بعداً به PBS بازگشت و با پخش سریال موافقت کرد. یک بار دیگر، کمی نبوغ، یک پروژه پرشور را به یک تجارت پایدار تبدیل کرده بود.

غریزه سرمایه‌گذاری روی خودش به روش‌های مختلفی جواب داده است. یکی از تصمیمات تجاری زیرکانه او حفظ حقوق مالکیت بود که به او نه تنها کنترل خلاقانه کامل، بلکه آزادی بسته بندی مجدد و توزیع محتوای خود را به میل خود و فروش نمایش خود به رسانه های مختلف مانند Amazon Prime، Wondrium و Create TV نیز داد. .

دارلی نیومن در مورد تأثیرگذاری

اما نتیجه برای نیومن بسیار عمیق تر از این است. این به اولین باری برمی گردد که او در 14 سالگی به دریا نگاه کرد – اتفاقاً در تعطیلات با یکی از دوستانش – و در مورد آینده خود رویاپردازی کرد. تا به امروز، بهترین بخش کار او برقراری ارتباط با افراد دیگر در سراسر جهان است.

او می‌گوید: «شما می‌توانید درک کنید که دیگران چگونه زندگی می‌کنند، مبارزاتی که با آن‌ها روبرو هستند و شادی‌هایی که دارند. این به او کمک کرد تا افق های خود را گسترش دهد، که به گفته خودش او را به فرد بهتر و شادتری تبدیل کرده است: “من همیشه از منطقه راحتی خود خارج می شوم، و این به طور طبیعی در ماجراجویی های سفر من اتفاق می افتد.”

او همچنین معتقد است نمایش او بر دیگران تأثیر گذاشته است. او می‌گوید: «اثر کمانه‌ای وجود دارد. سایر جوامع ممکن است داستان (فردی) را تماشا کنند و یاد بگیرند و بفهمند که چگونه می توانند جامعه خود را بهتر کنند. به این ترتیب، او امیدوار است، “این مانند جامعه سازی است” – در مقیاس جهانی.

این مقاله در ابتدا در ژوئیه / آگوست 2023 ظاهر شد موضوع از موفقیت مجله. عکس از ©چاد دیویس/ سفر با دارلی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالعه مطالب بیشتر