چگونه چاکرای کف دست را فعال کنیم (5 راه برای تقویت چاکرای کف دست)


انرژی همیشه به عنوان توانایی انجام کار تعریف شده است. در بدن ما هم همینطور است. انرژی جریان دارد و به ما قدرت می دهد. اما نه به شکل فیزیکی که بتوان آن را دید، بلکه در بدن غیر فیزیکی ما. به عقیده هندوها، انسان هفت بدن دارد که تنها یکی از آنها جسمانی است. در اجسام روحانی رشته هایی مانند رگ های خونی در همه قسمت ها پراکنده است که شاخه اصلی آن نخاع است. این رشته ها حامل انرژی هستند و انرژی کیهانی را به تمام قسمت های بدن منتقل می کنند. منافذی که بین بدن ما و محیط تبادل انرژی می کنند چاکرا نامیده می شوند. چاکراها به دو دسته اصلی و فرعی تقسیم می شوند. چاکرای کف دست یکی از چاکراهای ثانویه و مهم است. امروز چطور فعال کردن چاکرای کف دست به موضوع مهمی تبدیل شده است.

چاکرای کف دست

چاکرای کف دست ثانویه است، اما این بدان معنا نیست که اهمیت کمتری دارد. بلکه این چاکرا بسیار مهم و قدرتمند است. شاید جالب باشد بدانید که دست ما محل چندین چاکرا از انگشتان تا کف دست است و مهمترین این چاکراها چاکرایی است که در کف هر دو دست ما وجود دارد. اندازه این چاکراها بین چهار تا شش سانتی متر است. چاکرای کف دستدر مقایسه با چاکراهای میکرو، نسبتاً بزرگ است. اما در مقایسه با چاکراهای اصلی، چاکرای کوچکی است. این چاکرا بسته به فعالیت می تواند بزرگ یا کوچک باشد.

مقاله توصیه می شود چاکرا درمانی چیست؟ ادامه مطلب

چگونه چاکرای کف دست را فعال کنیم

دنیای امروز دنیای روابط و شاید مهمترین هدف برای آن است فعال کردن چاکرای کف دست بهبود ارتباط با دیگران و محیط. راه های زیادی برای فعال کردن چاکرای کف دست وجود دارد. اولین راه حل عبادت روزانه است. عبادت در فعال شدن چاکراها و دریافت انرژی مثبت از کائنات تاثیر بسزایی دارد. اگر اهل ورزش هستید، می توانید از ورزش هایی مانند یوگا، تای چی یا چی گونگ کمک بگیرید. راه دیگر برای تجسم، لمس اشیاء دارای برجستگی است. ارتفاع به معنای برآمدگی ها یا فرورفتگی های ظریف است. چیزی مانند متن بریل یا سکه. دست زدن به پرهای پرندگان نیز کمک کننده خواهد بود.

یک تکنیک دیگر فعال کردن چاکرای کف دست این مدیتیشن است. در این تکنیک معمولا سطح انرژی بالاتنه افزایش می یابد. انجام فعالیت های هنری نیز یکی از راه های دید شماست. منظور ما هنرهایی است که با احساس سروکار دارند. مانند بازی، مجسمه سازی و غیره.

مقاله توصیه می شود چاکرای ریشه کجاست؟ ادامه مطلب

کاربرد چاکرای کف دست

حس لامسه یکی از حواس پنج گانه ای است که با کمک دستان ما به وجود می آید. به این معنی که با لمس اجسام و محیط اطرافمان خواسته یا ناخواسته با آنها تبادل انرژی می کنیم. شاید این را شنیده باشید چاکرای کف دست دست چپ وظیفه دریافت و چاکرای راست وظیفه انتقال انرژی را بر عهده دارد، اما برخی می گویند اگر چپ دست باشید، چاکرای چپ شما انرژی را به اطراف منتقل می کند.

از طرفی دست دادن هنگام ملاقات چهره به چهره یکی از اصول آداب معاشرت محسوب می شود. با این حال چاکرای کف دست شما قطعا احساسات و انرژی خود را به طرف مقابل می دهید یا از طرف مقابل دریافت می کنید. بنابراین، اگر می خواهید با دیگران ارتباط مثبت و موثری داشته باشید، حتما فکر کنید باز کردن چاکرای کف دست خودتان آن را انجام دهید!

مقاله توصیه می شود فعال کردن چاکراهای بدن ادامه مطلب

باز کردن چاکرای کف دست

اگر چاکراهای شما باز باشد، انرژی آزادانه و به درستی در بدن شما گردش می کند و بر سیستم غدد درون ریز و عصبی شما تأثیر می گذارد و در نتیجه به سلامت شما کمک می کند. افکار و احساسات منفی، سبک زندگی اشتباه و غیره. می تواند بر جریان انرژی تأثیر بگذارد و باعث بیماری شود. فقط به یاد داشته باشید که در باز کردن چاکرای دست معتدل باشید. بی رویه باز کردن چاکرای کف دست این می تواند تعادل انرژی را در بدن شما به همان اندازه که آن را خاموش کند، مختل کند. اگر خلاق هستید، برای ایده‌های جدید باز هستید و توانایی یکسانی در دریافت و ارسال انرژی دارید، چاکرای کف دست شما به همان اندازه باز است. اما اگر بیمار هستید و به شفا اعتقاد ندارید، در نظر دیگران بخیل هستید یا دوست ندارید از دیگران کمک بگیرید، چاکرای کف دست را باز و فعال کنید. از طرفی خارش کف دست و پوسته پوسته شدن پوست، ساییدگی و کشیدگی اشیا از علائم بیش فعالی است. چاکرای کف دست خوب.

تقویت چاکرای کف دست

دستان خود را به سوی آسمان بلند کنید و خدا را شکر کنید. در این حالت شما آگاهانه از چاکرای دست خود نور و انرژی مثبت دریافت کرده و آن را تقویت می کنید. ذهن خود را از افکار منفی پاک کنید و به خدا اعتماد کنید. دوستدار طبیعت باشید به کوه، جنگل و دشت بروید. برگ های گیاه را لمس کنید و هر چقدر که می خواهید بازی کنید. چشمان خود را ببندید و به طبیعت گوش دهید. این اقدامات علاوه بر تقویت حس لامسه و در نتیجه تقویت چاکرا در کف دست، به شما امکان می دهد انرژی ناب طبیعت را دریافت کنید.

یک راه ساده این است که انگشتان دست و کف دست را ماساژ دهید و به آرامی روی آنها ضربه بزنید. با این حال، می توانید نیروی مغناطیسی بین دستان خود را نیز تمرین کنید. روی زانوهای خود در مکانی ساکت بنشینید و چشمان خود را ببندید. دست های خود را روی هم ماساژ دهید و با فاصله 20 تا 30 سانتی متری از هم قرار دهید.

پس از چند بار تکرار، فوکوس خود را بین دستان خود حرکت دهید تا نبض را در انگشتان خود احساس کنید، اکنون باید بتوانید نیروی مغناطیسی را بین دستان خود احساس کنید، اکنون تمرکز کنید و این نیرو را به صورت یک کره گرد احساس کنید. نگاه کنید و سعی کنید آن را از طریق کف دست وارد بدن خود کنید. به تقویت چاکرای کف دستاین تمرین را یک یا دو بار در روز انجام دهید.

مقاله توصیه می شود چاکرا چیست؟ ادامه مطلب

آخرین کلمه

در دنیای امروز، مردم برای فرار از تنش عصبی تحمیل شده توسط زندگی ماشینی می روند. انرژی کیهانی و کائنات پناهنده شده است. گاهی اغراق در این موضوع باعث بروز مشکلاتی در زندگی آنها شده است. توصیه ما به شما این است که اگر احساس می کنید همه چیز در زندگی شما عادی است، به این معنی است که چاکرای بدن شما بدون نیاز به فعالیت خاصی در تعادل است. پس در راه باش!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالعه مطالب بیشتر