✅ برای کاشت ابرو از کجا مو برمیدارن؟


عمل کاشت ابرو یکی از روش‌های بسیار حساس و ظریف جهت بهبود رویش موها در ناحیه ابرو می‌باشد. عمل کاشت ابرو باید به طوری انجام شود، که هنگام رشد موهای تازه کاشته شده در ابرو، جهت و زاویه درستی نسبت به ظاهر صورت باشد. در دوره کاشت ابرو تکنیک‌های کاشت ابرو و چینش موها به طور تخصصی آموزش داده می‌شود. باتوجه به اهمیت بالای عمل کاشت ابرو، برای کاشت ابرو از کجا مو برمیدارن و آیا عوارضی به همراه دارد؟ در ادامه قصد داریم تا به بانک مو بعد از کاشت ابرو، جوش‌های بعد از کاشت ابرو و درمان آکنه‌ها بپردازیم.

برای کاشت ابرو از کجا مو برمیدارن؟

سوالی که برای بسیاری از متقاضیان قبل از عمل کاشت ابرو پیش می‌آید، این است که برای کاشت ابرو از کجا مو برمیدارن ؟ برای کاشت ابرو از قسمت بانک مو استفاده می‌شود. بانک مو به دلیل اینکه یک منطقه خوب و قدرتمند از نظر ریشه و فولیکول مو می‌باشد، به عنوان یک محل اهدا کننده مو شناخته شده است. با ایجاد یک برش کوچک در ناحیه بانک مو، تعداد فولیکول‌های مورد نظر را برداشته و در قسمت ابرو به صورت جداگانه کاشته می‌شوند.

آیا بانک مو بعد از کاشت ابرو دچار ریزش مو می‌شود؟

باتوجه به نوار برداشتی از بانک مو جهت کاشت ابرو که در عرض 1 سانتی‌متر و طول 14 الی 15 سانتی‌متر می‌باشد، بانک مو بعد از کاشت ابرو به هیچ عنوان دچار ریزش مو نخواهد شد. شکافی که برای کاشت ابرو در بانک مو ایجاد شده است، طبق خاصیت کشسانی پوست سر، آن قسمت از موهای برداشته شده را پوشش می‌دهد. بنابراین بعد از برداشت مو هیچ نگرانی در خصوص ریزش مو یا پدیدار شدن ناحیه برش شده در پشت سر را نداشته باشید.

زمان ترمیم بانک مو بعد از کاشت ابرو

زمان ترمیم بانک مو بعد از کاشت ابرو به دو مرحله تقسیم می‌شود:

 • مرحله اولیه: در مرحله اول باید 3 الی 4 روز صبر کرد، در 4 روز ابتدایی دو طرف پوست با یکدیگر ارتباط سلولی می‌گیرند.
 • مرحله ثانویه: مرحله ثانویه 10 تا 14 روز طول می‌انجامد و اساسا در روز 14 بخیه‌هایی که در بانک مو ایجاد شده‌اند، کشیده می‌شوند.

ویژگی‌های بانک مو برای کاشت ابرو چیست؟

هنگامی که برای کاشت ابرو تصمیم می‌گیرید ابتدا، توسط پزشک بانک موی شما مورد بررسی قرار می‌گیرد. بعد از بررسی، پزشک به شما خواهد گفت که آیا می‌توان از پشت سر شما به عنوان بانک مو استفاده شود یا خیر. ویژگی‌های بانک مو برای کاشت ابرو عبارتند از:

 • سلامت مو: دچار مو خوره، شکستگی و غیره نباشد.
 • ضخامت مو: ضخامت مو هرچه بیشتر باشد، یعنی ریشه قدتمندی خواهد داشت.
 • رنگ مو: هرچه رنگ مو سفیدتر باشد، احتمال موفقیت کاشت ابرو کمتر خواهد بود.
 • پوست سالم: عدم وجود هرگونه بیماری‌های پوستی یا زخم.

یک بانک موی سالم می‌تواند نزدیک به 1200 تا 1300 مو اهدا کند.

کدام قسمت‌ها برای اهدای مو در کاشت ابرو مناسب نمی‌باشند؟

بانک مو مناسب برای کاشت ابرو

بانک مو به عنوان یک قسمت ایمن جهت اهدای مو می‌باشد و برداشت از ناحیه‌های اطراف بانک مو عقلانی نمی‌باشد. زیرا ویژگی‌هایی که بانک مو دارد را شامل نمی‌شوند. برای مثال قسمت‌های زیر برای برداشت مو جهت کاشت ابرو مناسب نمی‌باشند:

 • ناحیه شقیقه‌ها
 • ناحیه جلوی سر
 • ناحیه وسط سر
 • ریش
 • موهای بدن
 • ناحیه‌های فوقانی بدن

این نواحی از نظر موفقیت عمل، نداشتن ظاهری طبیعی، رشد مناسب، جهت رشد موهای کاشته شده در ابرو و عوارضی بعد از چند روز به همراه دارند، مناسب نمی‌باشند.

دلایل وجود دلمه و جوش‌ها بعد از کاشت ابرو

یکی از عوارضی که بسیار شایع می‌باشد و بعد از کاشت ابرو در ناحیه فولیکول‌های تازه کاشته بوجود می‌آیند، آکنه یا جوش‌ها می‌باشند. این جوش به 3 دلیل آشکار می‌شوند:

 1. بسته شدن منافظ پوست: هنگامی که منافظ پوست بسته می‌شوند و غدد موادی که به سطح پوست ترشح می‌کند، به دلیل بسته بودن منافظ، مواد بر سطح پوست تجمع می‌شوند. سلول‌های پوستی با مواد تماس برقرار می‌کنند و به اصطلاح التهاب رخ می‌دهد و در اثر التهاب جوش بوجود می‌آیند. این آکنه‌ها یا دلمه‌ها در دو الی سه هفته وجود دارند، به دلیل اینکه متقاضی نمی‌تواند از شوینده‌های مخصوص جهت شستشو ابرو استفاده کند.
 2. باکتری‌ها: به دلیل فعالیت بیش از حد باکتری‌ها بر سطح پوست، دچار بوجود آمدن آکنه می‌شوند. خاصیتی که بر سطح پوست بعد از عمل کاشت ابرو بوجود می‌آید، این امکان را به باکتری‌ها می‌دهد تا بیش از‌اندازه تکثیر شوند. در صورت تکثیر بیش از حد دچار التهاب پوستی در ناحیه ابرو خواهند شد.
 3. فعالیت غدد چربی (Sebaceous gland): به دلیل افزایش فعالیت غدد چربی، دچار ترشح بیش از چربی می‌شود در نتیجه منجر به بسته شدن منافظ پوست می‌شود.

یکی دیگر از عواملی که بسیار نادر می‌باشد، اما در بوجود آمدن آکنه‌ها بعد از کاشت ابرو تاثیر گذارند، روند رشد فولیکول‌ها می‌باشد. زمانی که منافظ پوست بسته شده‌اند؛ فولیکول‌های تازه کاشته در ناحیه ابرو به صورت کاملا طبیعی دچار ریزش می‌شوند تا فرصتی به رشد تارهای جدید داده شود. سپس هنگامی که فولیکول‌ها قصد دارند تا از سد محکمی به نام پوست گذر کنند، در زیر پوست گیر می‌کنند. در این حین غدد‌های چربی که در زیر پوست وجود دارند، باعث التهاب می‌شوند و در نهایت فرد دچار جوش یا آکنه‌های زیر پوستی می‌شود.

درمان جوش‌های بعد از کاشت ابرو

درمان جوش‌ در ناحیه کاشت ابرو

در صورتی که بعد از کاشت ابرو، جوش‌های زیاد و مکرری در ناحیه ابرو زدید؛ باید برای کاهش و محدود کردن این جوش‌ها اقدام کنید و به پزشک پوست و مو مراجعه کنید. درمان جوش‌های بعد از کاشت ابرو عبارتند از:

 • محلول‌های موضعی: مانند محلول کلیندامایسین (Clindamycin) که خاصیت آنتی بیوتیک و الکلی که دارد باعث متوقف شدن رشد باکتری‌ها در سطح پوست خواهد شد.
 • داروهای خوراکی: مانند سفالکسین (cephalexin) که با مصرف قرص آن، می‌توان به ترمیم جوش‌های موجود در ناحیه ابرو کمک کرد.
 • پماد‌های موضعی: مانند پماد موپیروسین (Mupirocin) باعث می‌شود میزان فعالیت باکتری‌ها کاهش یابد.

ممکن در برخی از موارد بسیار نادر، جوش‌های بعد از کاشت ابرو افراد، ترمیم نشوند. در این صورت باید جوش‌ها یا آکنه‌ها توسط متخصص پوست و مو، جراحی شود. هنگامی که آکنه‌ها در نواحی ابروی تان پدیدار شدند، به هیچ عنوان دست کاری و فشار ندهید، زیرا این کار باعث افزایش التهاب می‌شود و ممکن است جای زخم جوش‌ها باقی بمانند.

سخن آخر

همانطور که در این مطلب به موضوع برای کاشت ابرو از کجا مو برمیدارن ، پرداخته شد؛ متوجه شدید که سلامتی بانک مو از اهیمت ویژه‌ای جهت عمل کاشت ابرو یا مو برخوردار است. بانک مو یک منطقه ایمن و کارآمد جهت برداشت فولیکول‌های مو می‌باشد و به عنوان منبع مو محسوب می‌شود. بنابراین قبل از کاشت ابرو ابتدا به پزشک پوست و مو جهت بررسی وضعیت بانک مو سرتان مراجعه کنید.

سوالات متداول در مورد برای کاشت ابرو از کجا مو برمیدارن

 1. برای کاشت ابرو از کجا مو برمیدارن ؟
  برای کاشت ابرو از بانک مو، مو برداشته می‌شود.
 2. آیا امکان برداشت مو از نواحی دیگر به غیر بانک مو امکان پذیر است؟
  بله، اما توسط متخصصان پوست و مو به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.
 3. سه عامل اصلی بوجود آمدن آکنه بعد از کاشت ابرو چیست؟
  بسته شدن منافظ پوستی
  باکتری‌ها
  غدد چربی
 4. جوش‌های بعد از کاشت ابرو آیا دائمی هستند؟
  خیر، جوش‌های بعد از کاشت ابرو بعد از گذشت 7 الی 10 روز شروع به ترمیم شدن، می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالعه مطالب بیشتر