✅ بهترین سن برای عمل بلفاروپلاستی چقدر می‌باشد؟ ✅


سوالی که در میان افراد زیباجو مطرح است بهترین سن برای عمل بلفاروپلاستی چقدر است؟ چشم یکی از معیار‌های مهم که بر زیبایی هر انسانی تاثیر می‌گذارد، تلقی می‌شود. به این خاطر افراد در سنین مختلف به دنبال انجام عمل زیبایی مانند عمل بلفاروپلاستی می‌باشند. باید به این نکته توجه داشت تنها در سنین خاصی، عمل بلفاروپلاستی برای زیبایی چشم انجام می‌شود. همچنین شما می‌توانید برای دیدن دوره آموزش بلفاروپلاستی مراجعه کنید. پیشنهاد می‌شود حتما قبل از انجام عمل بلفاروپلاستی این مقاله را تا انتها بخوانید. مواردی که قرار است به آن‌ها پرداخته شود، سن مناسب برای عمل بلفاروپلاستی، مدت زمان ماندگاری عمل و بهترین سن در عمل بلفاروپلاستی چقدر می‌باشد؟

سوالی که در میان متقاضیان بسیار مطرح می‌باشد، این است که بهترین سن برای عمل بلفاروپلاستی و یا سن مناسب عمل بلفاروپلاستی چقدر است؟ بهتر است بدانید در خصوص عمل بلفاروپلاستی به طور دقیق نمی‌توان سن مناسب را مشخص کرد. افرادی که به دنبال عمل زیبایی پلک چشم، برطرف کردن افتادگی پلک‌ها و یا پف پلک‌ها هستند؛ عموما در رده سنی 30 سال می‌باشند. افرادی که تصمیم می‌گیرند برای عمل بلفاروپلاستی یا زیبایی پلک چشم، معمولا به دلیل مشکلات ارثی می‌باشد و یا مشکلاتی که از دید خود به چشم می‌آیند؛ این تصمیم‌ها بیشتر مواقع در سنین پایین گرفته می‌شود.

عمل بلفاروپلاستی

بنابراین می‌توان گفت جهت عمل بلفاروپلاستی، در سن مناسب، 35 سال می‌باشد. به علت اینکه اصولا در سن 35 سالگی، تغییراتی در پلک چشم نظیر افتادگی،پف و غیره رخ می‌دهد. همیشه در مورد این مسائل استثناء وجود دارد؛ مانند مشکلات ارثی، مشکل بینایی که در سنین کم رخ می‌دهد و افراد در سنین کم با صلاح‌دید پزشک دست به انجام عمل بلفاروپلاستی می‌زنند.

عمل بلفاروپلاستی در سن کم

به طور کلی عمل بلفاروپلاستی زمانی رخ می‌دهد که علائمی مانند زیر به وجود بیایند:

 • افتادگی پوست پلک
 • چین و چروک اطراف چشم
 • پف اطراف چشم
 • گودی زیر چشم
 • چربی اضافه در اطراف چشم

با توجه به این موارد ممکن است فردی که دارای سلامت فردی می‌باشد با علائم افزایش سن، علائم پیری و غیره، روی پلک‌های فرد پدیدار شود.در نتیجه به طور کلی نمی‌توان حداقل سن را برای عمل بلفاروپلاستی مشخص کرد.

عمل بلفاروپلاستی در واقع بستگی به نوع مشکلی که فرد دچار شده است دارد. به عنوان مثال عمل بلفاروپلاستی ممکن است برای افراد در سن بیشتر از 80 سال رخ دهد. از طرفی حتی برای افراد کمتر از 20 سال نیز رخ دهد. افرادی که در سن کم تصمیم به عمل بلفاروپلاستی می‌گیرند به دلیل مشکلات مادرزادی که دارند است. همچنین اتفاقاتی ناشی از پیری زودرس، عمل بلفاروپلاستی را به همراه دارد.

بهترین سن برای عمل بلفاروپلاستی چقدر است؟

یکی از سوالاتی توسط والدین پرسیده می‌شود، بهترین سن برای عمل بلفاروپلاستی چه زمانی می‌باشد؟ این سوال زمانی رخ می‌دهد که به افرادی که سن پایین تری دارند به خصوص در دختران. برای مثال فرزند شما به دلیل مشکلاتی ناشی از پیری زودرس در سنین پایین، افتادگی پلک به صورت مادرزادی و در مواقع بیشتر خود افراد هستند که از دید خود مشکلاتی در پلک‌شان می‌بینند. بسیاری از دختران با دیدن اطرافیان خود که عمل بلفروپلاستی انجام داده‌اند و زیبایی صورت‌شان چند برابر شده است؛ این حس را به آن‌ها انتقال می‌دهد که حداقل یک بار هم که شده عمل بلفاروپلاستی را تجربه کنند.

از طرفی والدین به دنبال بهترین سن برای عمل بلفاروپلاستی می‌باشند. از طرفی دوست ندارند بعد از عمل بلفاروپلاستی مشکلی برای پلک یا سلامت فرزندشان رخ دهند. به نوعی می‌توان گفت که دانستن بهترین سن برای عمل بلفاروپلاستی می‌تواند در تصمیم گیری تاثیر به سزایی داشته باشد. به طور کلی می‌توان گفت:

 • بهترین سن برای عمل بلفاروپلاستی درافراد مسن: 40 تا 45 سال
 • بهترین سن برای عمل بلفاروپلاستی درافراد جوان‌تر: 20 تا 30 سال

ماندگاری عمل بلفاروپلاستی چقدر است؟

حال که متوجه شدید بهترین سن برای عمل بلفاروپلاستی چه زمانی می‌باشد؛ بهتر است از مدت زمان ماندگاری عمل بلفاروپلاستی آگاه باشید. به نظر شما آیا عمل بلفاروپلاستی دائمی است یا موقتی؟ در مورد موقتی یا دائمی بودن عمل بلفاروپلاستی می‌توان به مشکل و طریقه انجام عمل توسط پزشک استناد کرد. اما از آنچه که می‌توان مطمئن بود این است که ماندگاری عمل بلفاروپلاستی بسیار طولانی می‌باشد.

ماندگاری بلفاروپلاستی

معمولا این روش درمانی اغلب با بی حسی موضعی توسط پزشک انجام می‌شود و یا پزشک با ایجاد بخیه‌های ماهرانه و برش‌هایی بسیار ضعیف با ترفندهای جراحی پلاستیک روی پلک بیمار، می‌تواند تمامی چربی‌های تجمع یافته در اطاف چشم را کاملا خارج کند.

نکته: کیسه‌هایی که حاوی چربی در زیر چشم وجود دارند بعد از عمل بلفاروپلاستی، دیگر ایجاد نخواهند شد.

هزینه عمل بلفاروپلاستی چقدر می‌باشد؟

هزینه عمل بلفاروپلاستی را نمی‌توان کاملا به طور دقیق بیان کرد زیرا هر کلینیک زیبایی معیارهای سنجش خودش را دارد؛ در بسیاری از مواقع، جلسات قبل از مشاوره هزینه‌ها عمل به طور حدودی گفته می‌شود؛ ولی ممکن است در حین عمل با تجویز داروهای دیگر و خدمات، هزینه عمل دچار تغییرات شود. اما هزینه عمل بلفاروپلاستی به عوامل زیر بستگی دارد:

 • خدمات کلینیک
 • مهارت پزشک
 • محل قرارگیری کلینیک زیبایی
 • نوع بیماری پلک

سخن آخر

در این مطلب به بررسی بهترین سن برای عمل بلفاروپلاستی همچنین کمترین سن، ماندگاری عمل بلفاروپلاستی پرداختیم. دانستیم که عوامل مختلفی وجود دارند که می‌توانند هزینه و سن افراد در عمل بلفاروپلاستی را مشخص کند. شخصی ممکن است با دستور پزشک در سن 18 سالگی عمل کند یا شخص دیگری در سن 80 سال به بالا. در نتیجه بهتر است همیشه برای انجام هرکاری ابتدا ضروری بودن عمل را برای خود مشخص کنید؛ سپس با مشورت گرفتن از پزشک، عمل بلفاروپلاستی را انجام دهید.

سوالات متداول

 1. مدت زمان ماندگاری عمل بلفاروپلاستی چقدر است؟
  ماندگاری این عمل بسیار طولانی مدت می‌باشد؛ نتایج آن را میتوانید بعد از 7 تا 10 سال مشاهده کنید.
 2. عمل بلفاروپلاستی در سن کم امکان پذیر است؟
  بهتر است در سنین پایین با دستور پزشک صورت گردد.
 3. بهترین سن برای عمل بلفاروپلاستی چقدر است؟
  بهتر است عمل بلفاروپلاستی در سنین 35 به بالا صورت گردد.
 4. دلایل افتادگی پلک در سنین پایین چی می‌باشد؟
  در سنین پایین به عواملی مثل مشکلات مادرزادی، مشکلات بینایی و پیری زودرس می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالعه مطالب بیشتر