✅ درد کاشت مو چند روز طول میکشد؟| درمان درد کاشت مو ✅


درد کاشت مو برای کسانی که قصد دارند عمل کاشت مو انجام دهند، به یکی از دغدغه‌های ذهنی تبدیل شده است. عموما داشتن موهایی پرپشت و با بانک موی قوی به صورت ناخداگاه بر روی اعتماد به نفس افراد تاثیرگذار می‌گذارد. برخی از افراد به دلیل طاسی سر و ریزش موی شدیدی که دچار شده‌اند به دنبال عمل کاشت مو می‌باشند. پیشنهاد می‌شوند برای عمل پیوند مو از افراد متخصصی که در دوره کاشت مو شرکت کرده‌اند و تجربه کافی در این زمینه دارند؛ مشورت کنید. اما سوالی که پیش می‌آید این است که درد کاشت مو چند روز طول میکشد؟ آیا درد کاشت مو عذاب آور است؟ درد آمپول بی حس برای کاشت مو دردناک است؟ درمانی برای درد کاشت مو وجود دارد؟ در ادامه قصد داریم تا به پاسخ این سوالات بپردازیم.

درد کاشت مو چند روز طول میکشد؟

سوالی که بسیاری از افراد قبل از عمل کاشت یا هنگام مشاوره می‌پرسند؛ درد کاشت مو چند روز طول میکشد؟ دردی که بعد از کاشت مو وجود دارد پس از از بین رفتن بی حسی موضعی به وجود می‌آید. حتی ممکن است برخی از این بریدگی‌های کوچک را احساس کنید. بعد از گذشت اولین روز از عمل پیوند مو، بدترین دردی که ممکن است فرد با توجه به شرایط جسمی و روش عملی که داشته است؛ از بین رفته باشد و شما احساس راحتی کنید.

با توجه به نتایج در تعداد کمی از بیماران که عمل کاشت مو چندین ساعت طول کشیده بود، درد خفیفی را احساس کرده‌اند و برای 1 تا 2 هفته این درد ادامه داشته‌ است. اگر درد شما پس از کاشت مو مداوم بود، باید به پزشک مراجعه کنید یا جراح خود مراجعه کنید. درد ممکن است با مدت زمان بیشتری از بین برود، اما در برخی موارد، درد ممکن است به دلیل مشکل دیگری باشد.

بنابراین پاسخ سوال درد کاشت مو چند روز طول میکشد؟ درد کاشت مو به طور میانگین و با توجه به شرایط جسمانی افراد و روش کاشت مو چیزی بین یک الی دو هفته طول خواهد کشید.

درد کاشت مو چقدر است؟

اگر شما تا به حال به دندانپزشکی مراجعه کرده باشید، می‌دانید که هنگام ترمیم یا عصب کشی دندان از بی حسی استفاده می‌شود تا بیمار درد ناشی از عصب یا دستگاه را احساس نکند. در عمل پیوند مو نیز به این صورت می‌باشد تا متقاضی با خیالی آسوده و نداشتن استرس، به عمل کاشت مو ادامه دهد.

حال که متوجه شدید درد کاشت مو چند روز طول میکشد، به نظر شما درد کاشت مو چقدر است؟ دردی که هنگام عمل کاشت مو وجود دارد، می‌توان گفت نزدیک به صفر است؛ زیرا هنگام عمل پزشکان برای اینکه متقاضی درد کمتری حس کند، از دارویی که بر قسمت دریافت کننده مو سر تزریق می‌شود، برای رفع درد کاشت مو استفاده می‌کنند.

مقدار درد آمپول بی حسی کاشت مو چقدر است؟

آمپول بی حسی کاشت مو

از آنجایی که کاشت مو با تزریق آمپول بی حسی موضعی انجام می‌شود، تقریبا هیچ دردی در طول عمل احساس نمی‌‌شود. با این حال، ممکن است حدود یک روز پس از کاشت، زمانی که اثر بی حسی موضعی از بین می‌رود، درد خفیفی احساس شود. دردی که احساس خواهید کرد با مسکن‌هایی که پزشک به شما می‌دهد به حداقل می‌رساند.

علاوه‌بر این، قرمزی، درد و ناراحتی در ناحیه پیوند ممکن است تا چند روز پس از عمل احساس شود. لازم به ذکر است که اکثر بیماران در دوره پس از کاشت نیازی به مسکن نداشتند. هنگامی که این روش شروع می‌شود، ممکن است در حین انجام تزریق آمپول بی حسی موضعی کمی احساس درد کنید. میزان دردی که احساس خواهید کرد بسیار ناچیز و حتی ممکن است چیزی حس نکنید.

درد پشت سر بعد از کاشت مو

در برخی از افراد بعد از گذشت چند روز ممکن است درد پشت سر بعد از کاشت مو را حس کنند. دردی که پشت سر بعد از کاشت مو وجود دارد می‌تواند از عواملی مثل:

 • عدم رعایت بهداشت هنگام شسشتو مو
 • وجود زخم‌های عمقی به دلیل برداشت فولیکول مو از پشت سر
 • خاراندن زخم و برش‌های کوچک در پشت سر

خاراندن پشت سر می‌تواند یکی از عوامل مهمی می‌باشد که موجب به وجود آمدن درد پشت سر می‌شود. در بیشتر افراد درد پشت سر خفیف و زود گذر می‌باشد، اما وجود درد شدید در پشت سر یکی از عوامل نادر می‌باشد که در این صورت باید به پزشک هرچه سریع‌تر مراجعه کنید. در صورتی که خارش پشت سر بعد از عمل را نتوانستید تحمل کنید، می‌توانید از محلول‌های زیر برای رفع خارش، استفاده کنید.

 • اسپری آب شور
 • مصرف آنتی هیستامین
 • شامپوی دارویی
 • محلول استروئیدی پوست سر

درمان درد کاشت مو

مشاوره و درمان درد کاشت مو توسط پزشک

از آنجایی که پس از کاشت مو، در محل پیوند و همچنین درد در ناحیه اهداکننده احساس درد می‌کنید، جراحان پوست و مو داروهای مختلفی را در برنامه مراقبت‌های بعدی شما برای کمک به کاهش درد پس از کاشت مو برای شما تجویز می‌کنند. از همین رو برای درمان درد کاشت مو بیشتر پزشکان بعد از عمل به شما موارد لازمه را توصیه و در صورت نیاز در نسخه‌تان تجویز خواهند کرد. برای درمان درد کاشت مو موارد زیر را می‌توانید استفاده کنید:

 1. داروهای ضد درد
 2. آنتی بیوتیک‌ها
 3. ضد التهاب
 4. داروهایی برای تحریک رشد مو

مرگ در اثر کاشت مو

شایعه که موجب ترس و نگرانی برای افرادی که قصد داشتند عمل کاشت مو انجام دهند، مرگ در اثر کاشت مو بوده است. این شایعه توسط پزشکان و متخصصان پوست و مو رد شده است و دیگر جای نگرانی وجود ندارد. امروزه با توجه به پیشرفت علم و ساخته شدن دستگاه‌های جدید پیشرفته و کشف روش‌های جدید در زمینه عمل‌های زیبایی دیگر کمتر کسی در خطر مرگ قرار می‌گیرد. عمل پیوند مو یکی از کم خطر‌ترین عمل‌ها که با حداقل‌ترین درد و خون ریزی انجام می‌شود.

در واقع مرگ در اثر کاشت مو جزو عوارض کاشت مو نمی‌باشد. بنابراین به شایعه‌ها توجه نکنید؛ شما می‌توانید با مراجعه به بهترین کلینک‌های زیبایی و یا پرس و جو از کسانی که کاشت مو انجام داده‌اند، جواب به سوال‌هایی که دارید؛ برسید.

سخن آخر

همانطور که در این مطلب خواندید، به جواب سوال درد کاشت مو چند روز طول میکشد؟ رسیدید. درد کاشت مو در اکثر مواقع که میان متقاضیان مشاهده شده است بسیار خفیف و ناچیز می‌باشد. روش و فرایند عمل، همچنین رعایت توصیه‌هایی که بعد از پیوند مو به شما می‌شود، در درد بعد از کاشت موی شما بسیار تاثیر گذار خواهد بود. بنابراین سعی کنید تا با توصیه‌های پزشکی و رعایت موارد ذکر شده، درد و عوارض کاشت موی سرتان را به حداقل برسانید.

سوالات متداول

 1. آیا کاشت مو درد دارد؟
  تنها هنگام تزریق آمپول بی حسی برای کاشت مو، کمترین درد ممکن را حس خواهید کرد.
 2. زخم کاشت مو چند روز طول می‌کشد؟
  زخم کاشت مو با توجه به سن و سلامت افراد، به طور میانگین بین 7 تا 10 روز طول می‌کشد.
 3. درد کاشت مو چند روز طول میکشد؟
  درد خفیفی که بعد از کاشت مو وجود دارد؛ بین 7 تا 14 روز طول میکشد.
 4. آیا مرگ در اثر کاشت مو واقعی است؟
  خیر، مرگ در اثر کاشت مو یک شایعه عمومی است و توسط متخصصان پوست و مو رد شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالعه مطالب بیشتر