1400 کسب و کار اینترنتی پول ساز


مرحله دوم

ایده های کسب و کار اینترنتی

تا اینجا با انواع کسب و کار اینترنتی آشنا شدیم و سپس با انواع ایده های کسب و کار اینترنتی آشنا شدیم.

1- ایده هایی برای فروش محصولات فیزیکی

همانطور که در بالا ذکر شد، شما یا تولید کننده و توزیع کننده کالا هستید یا صرفاً یک نماینده فروش. برای این کار نیازی به یک ایده فانتزی ندارید. به سادگی محصولات خود را با ایجاد یک فروشگاه آنلاین بفروشید.

2- ایده فروش محصولات مجازی

ایده راه اندازی کسب و کار اینترنتی بر اساس فروش محصولات مجازی. این یک ایده جذاب برای فروش انواع فایل های دیجیتالی است که برای آنها نیازی به سیستم تحویل فیزیکی ندارید.

فروش نرم افزار ویندوز، اپل و اندروید و …، فروش آنتی ویروس، محصولات آموزشی و آموزشی قابل دانلود مانند فایل های تصویری و صوتی محصولات مجازی می باشد.

در این نوع کسب و کار اینترنتی، مشتریان به راحتی تصمیم به خرید می گیرند. زیرا فاصله خرید تا تحویل کالا حدود چند دقیقه است.

سایت هایی مثل فرادرس، استاد سلام و …. از این نوع سایت ها هستند. با سایت های فروش کتاب الکترونیکی مانند کتاب سبز و کتابناک. سایت هایی که کتاب های صوتی را به صورت نوار می فروشند.

در ویدیوی زیر 8 ایده کسب و کار اینترنتی برای فروش محصولات دیجیتال و مجازی را برای شما آماده کرده ایم. پس دیدن را از دست ندهید!

3- ایده هایی برای فروش خدمات

در این قسمت شما را با چند ایده برای فروش خدمات آشنا می کنیم و سپس به شما هدیه ای ویژه می دهیم.

1-3- مشاوره اینترنتی

ایده کسب درآمد از اینترنت با مشاوره. آیا در زمینه خاصی تخصص دارید؟ اگر پاسخ شما مثبت است، پس می توانید از این ایده کسب درآمد کنید و با سرمایه اندک یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنید. در سایت های مشاور یاب (مانند Elo Counselor) ثبت نام کنید و نرخ هر دقیقه خود را برای کسانی که با شما تماس می گیرند تا با شما صحبت کنند تعیین کنید.

2-3- طراحی گرافیکی

ایده راه اندازی یک کسب و کار با سرمایه کم این است که اگر مهارت های گرافیکی دارید، باید بدانید که بسیاری از مشتریان به دنبال لوگو، طراحان گرافیک و آثار هنری برای کسب و کار خود هستند. برای راه اندازی کسب و کار خود و گسترش پایگاه مشتریان خود به دنبال سایت هایی مانند Designo باشید.

3-3- اختراع

در گذشته مخترع بودن هدفی دست نیافتنی بود و مردم گاهی از این اصطلاح برای توجیه روانی بودن استفاده می کردند. اما دیگر نه! با پلتفرم هایی مانند مرکز ایده و اختراعات کسب و کار ایران، می توان سرمایه های مالی را برای ایده ها و اختراعات تضمین کرد. مزیت این مدل این است که اگر پول مورد نیاز شما تضمین شود و از نظر مالی مورد حمایت قرار بگیرید، نشان دهنده موفقیت شما در شناخت بازار است. اگر ایده شما پذیرفته نشد، به این معنی است که باید به عقب برگردید و دوباره برنامه ریزی کنید.

3-4- خدمات استخدامی

شما می توانید شرکت خود را راه اندازی کنید و خدمات استخدامی را به شرکت های دیگر ارائه دهید. شما فقط به اطلاعات خوب برای جویندگان کار نیاز دارید. کافی است کارجو را به شرکتی معرفی کنید و از این راه کسب درآمد کنید.

4- ایده های تولید محتوا

یکی از ایده های عالی کار در خانه می تواند تولید محتوا باشد. چه در حال نوشتن یک تبلیغ، یک مقاله یا یک کتاب الکترونیکی باشید، محتوا باید توسط شخصی نوشته شود. یکی از مکان هایی که تولید محتوا بیشترین تقاضا را دارد، بخش شبکه های اجتماعی است.

تولید محتوا فرآیندی ارزان است، زیرا تنها چیزی که نیاز دارید یک کامپیوتر و یک اتصال اینترنت پرسرعت و همچنین یک برنامه گرافیکی خاص (یا سایر نیازهای نرم افزاری) است که ممکن است نیاز به هزینه راه اندازی داشته باشد. با این حال، به غیر از اینها، تنها چیزی که باید برای تولید محتوا صرف کنید، زمان است. شما می توانید از خدماتی مانند ویکی محتوا برای بازاریابی خود و ایجاد دایره مشتریان خود استفاده کنید.

1-4- آموزش و مربیگری

توجه مربیان مشتاق: این ایده کسب و کار اینترنتی به هزینه بسیار کمی از نظر ایجاد یک محیط آموزشی مجازی یا محیط آموزشی نیاز دارد. در ابتدای فرآیند راه اندازی، علاوه بر اینترنت پرسرعت، به زمان و تلاش نیاز دارید. به طور کلی هزینه های ایجاد و راه اندازی سرویس آموزش مجازی بسیار پایین است. اگر تحصیلات دارید، این ایده کسب و کار اینترنتی کم سرمایه را امتحان کنید.

2-4- مشاور اینترنتی

یادگیری چیزهای مرتبط با کامپیوتر همیشه مورد تقاضا است. بنابراین، یکی از راه‌های کمک به این مشکل، تهیه آموزش‌هایی بر اساس برنامه‌های کامپیوتری خاص (یا چندگانه) است که جزئیات نحوه استفاده از آن برنامه و تکمیل پروژه را در اختیار استاد قرار می‌دهد.

به همین دلیل است که بهترین راه برای کاهش هزینه اولیه این ایده این است که هم اپلیکیشن و هم اپلیکیشن های مرتبط را داشته باشید تا بتوانید یک فیلم آموزشی یا نحوه ساخت آن را تهیه کنید.

همچنین اگر می‌خواهید وب‌سایتی را به این کسب‌وکار اختصاص دهید که تمام فعالیت‌های انجام شده در آن قابل دسترسی و پیگیری باشد، باید هزینه راه‌اندازی وب‌سایت را در هزینه‌های اولیه راه‌اندازی خود لحاظ کنید. در نهایت، در این زمینه، خدمات اینترنت/تلفن نیز بسیار کمک کننده خواهد بود.

3-4- اخبار

یک ایده عالی با سرمایه کم اما سودآور، راه اندازی یک مجله خبری است. شما باید مهارت های تولید محتوا داشته باشید و شروع به تولید محتوا کنید. محتوای جذاب در مورد سلامت، ورزش، خانواده، کودکان و موارد دیگر ایجاد کنید.

این سایت ها به سرعت رشد می کنند و می توانند رتبه های خوبی کسب کنند. حتما از خود می پرسید که درآمد این سایت کجاست؟ این سایت ها از تبلیغات درآمدی باورنکردنی دارند.

از این دسته سایت هایی مانند تبیان، آسمونی، برلینا و … هستند.

3-4- ایجاد انجمن و انجمن تخصصی

یکی دیگر از ایده های تولید محتوا، ایجاد یک انجمن یا انجمن اختصاصی است. این انجمن ها همچنین جذابیت اجتماعی بالایی دارند و می توانند به سرعت رشد کنند. همچنین می توانید انجمن های سلامت، ورزش، خانواده و کودکان را راه اندازی کنید. درآمد این سایت ها نیز از طریق تبلیغات است. نمونه موفق این انجمن ها سایت نی نی است.

5- ایده های مبتنی بر مهارت و تجربه

در اینجا می توانید یک کسب و کار اینترنتی را بر اساس مهارت، دانش، تجربه و تخصص خود راه اندازی کنید. ایده های مختلفی وجود دارد که از طریق آنها می توانید بر اساس مهارت و تجربه خود به صورت آنلاین درآمد کسب کنید. در اینجا برخی از این ایده ها وجود دارد.

5-1- مشاوره سئو

با افزایش تب اینترنت، نیاز به مشاور سئو بیشتر شد. هر صاحب وب سایتی به دنبال یک مشاور سئو خوب برای بهینه سازی وب سایت خود در موتور جستجو است.

5-2- ایده کسب و کار برای ایجاد تبلیغات

اگر ذهن شما خلاق باشد، می توانید به یک غول تبلیغاتی تبدیل شوید. شرکت ها اغلب به دنبال فردی هستند که بتواند خلاق باشد و به تبلیغات آنها ارزش بیافزاید.

5-3- انیماتور

امروزه تجارت انیمیشن و بازی با سرعت یک هواپیما در حال رشد است. اگر دانش ساخت کارتون و انیمیشن را داشته باشید می توانید در این دنیا موفق شوید.

5-4- بازاریابی شبکه ای

امروزه شرکت های بازاریابی چند سطحی فرصت های تجاری خوبی را فراهم می کنند. اگر در زمینه بازاریابی و فروش متخصص هستید، می توانید این تجارت را با هزینه بسیار کم راه اندازی کنید.

5-5- مدیریت شبکه های اجتماعی

ارتباط با مردم یک هنر است. برخی در این هنر خوب هستند، برخی عالی و برخی…..! شما می دانید منظورم چیست.

ارتباط با مشتریان چیزی است که بسیاری از کسب و کارها برای آن وقت ندارند.

خبر خوب این است که علیرغم اینکه وقت کافی برای تعامل با مشتریان ندارند، به شخصی برای مدیریت این بخش از کسب و کارشان نیاز دارند و هزینه آن را پرداخت خواهند کرد.

مهارت های ارتباطی خوب و به روز بودن در رسانه های اجتماعی مانند اینستاگرام، اسنپ چت، واین، پریسکوپ و غیره. بسیار مهم هستند.

شما باید بدانید که هر پلتفرم برای چه گروهی از افراد جذاب است و چگونه باید در هر یک از این جوامع ارتباطی حضور داشته باشید.

6-5- مترجم

مانند سازندگان محتوا، خدمات ترجمه (حداقل در این بخش) نیازمند ترجمه متن از یک زبان به یک زبان کاملاً متفاوت است.

در حالی که این مهارت اساساً مستلزم تسلط به چندین زبان است، هزینه های اولیه راه اندازی شامل هزینه های اینترنت/تلفن و همچنین هزینه های سفر می شود.

علاوه بر این، هزینه های بازاریابی می تواند برای هزینه های راه اندازی نیز اعمال شود. فقط این را به خاطر داشته باشید: اگر به هیچ زبانی مسلط نیستید، به هیچ وجه این شغل را نگیرید.

فکر نکنید که بتوانید با ابزاری مانند «ترنسلیت گوگل» آن را درست انجام دهید. اگرچه مترجم گوگل منحصر به فرد است، اما همیشه کار خود را به خوبی انجام نمی دهد.

5-7- خدمات استخدامی

شما می توانید شرکت خود را راه اندازی کنید و خدمات استخدامی را به شرکت های دیگر ارائه دهید. شما فقط به اطلاعات خوب برای جویندگان کار نیاز دارید. کافی است کارجو را به شرکتی معرفی کنید و از این راه کسب درآمد کنید.

5-8- خدمات رسانه های اجتماعی

امروزه رسانه های اجتماعی نقش بسیار زیادی در تجارت ایفا می کنند. بسیاری از شرکت ها به دنبال ارائه دهنده خدمات رسانه های اجتماعی هستند.

شما می توانید شرکت خود را راه اندازی کنید که نوشتن مخفیانه برای مشاغل انجام می دهد. و محتوا را در وبلاگ ها، صفحات لینکدین و فیس بوک و حساب های توییتر آپلود کنید. سایه نویسی: نوشتن

5-9- دستیار کسب و کار مجازی

استفاده از سرویسی مانند دستیار مجازی Punisha به شما این امکان را می دهد که کمکی برای دیگران باشید. شما مشخصات شخصی خود را با وظایفی که در آن مهارت دارید در این سایت قرار می دهید و افراد می توانند شما را برای انجام آن وظایف خاص استخدام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالعه مطالب بیشتر