4 برنامه ایمنی رانندگی برای ایمن نگه داشتن نوجوان شما


آمار غیرقابل انکار است: رانندگان نوجوان برای خود و دیگران خطرناک هستند. بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، تصادفات رانندگی یکی از علل اصلی مرگ و میر نوجوانان است – 2800 نفر در سال 2020 و حدود 227000 مجروح. در مرگ و میر در هر مایل، این میزان تقریباً سه برابر میزان رانندگان 20 ساله و بالاتر بود. بی تجربگی، حواس پرتی و رانندگی در شب از جمله عوامل اصلی تصادفات هستند.

تصادفات را نمی توان از بین برد، اما اقداماتی وجود دارد که والدین می توانند برای بهبود ایمنی فرزندان خود انجام دهند. بسیاری از خودروها مجهز به سرعت کم هستند، وقتی خیلی به ماشین مقابل نزدیک می شوید، مسیرتان را تصحیح می کنند اگر به لاین دیگری رفتید و به شما می گویند که آیا کسی در نقطه کور شماست. این ویژگی ها برای همه کار می کند، نه فقط برای نوجوانان. چندین تولیدکننده عملکردهایی دارند که به طور خاص ایمنی نوجوانان را در برخی از مدل ها هدف قرار می دهند.

اما آیا اکثر والدین این را می دانند؟ این مشکوک است. موسسه بیمه ایمنی بزرگراه ها (IIHS) دریافت که فروشندگان و تولیدکنندگان می توانند نحوه توضیح و ارتقای سیستم ها را بهبود بخشند. IIHS نشان داد که شورلت بهتر از بقیه کار می کند. ویژگی ایمنی راننده نوجوان Chevy که در چندین مدل موجود است، به والدین این امکان را می‌دهد که ماشین را طوری برنامه‌ریزی کنند که تا زمانی که کمربند ایمنی بسته نشده است از سوار شدن به رانندگی خودداری کند، حداکثر سرعت را تعیین کند و محدودیتی برای میزان صدای رادیو یا استریم دستگاه تعیین کند. این ویژگی یک «کارت گزارش راننده نوجوان» را تولید می‌کند، که سازنده می‌گوید ممکن است شامل «مسافت طی شده، حداکثر سرعت، هشدارهای سرعت بیش از حد، تعداد دفعاتی که پدال گاز کف شده است و زمانی که سیستم‌های ایمنی خاصی مانند کنترل کشش فعال شده‌اند» باشد.

علاوه بر ویژگی‌های درون خودروها، برنامه‌های ایمنی رانندگی بی‌شماری نیز وجود دارد، یا حداقل رفتار رانندگی نوجوانان را گزارش کنید (هم ایمن و هم ناایمن). مانند دوربین‌های پرستار بچه‌ها، این برنامه‌ها به والدین اجازه می‌دهند تا بدانند وقتی در آنجا نیستند چه اتفاقی می‌افتد. برخی از برنامه‌ها گزارش‌هایی تولید می‌کنند که عملکرد راننده را بر اساس سرعت، شتاب، ترمز و موارد دیگر اندازه‌گیری می‌کنند. والدین می توانند از آن اطلاعات به دلخواه خود استفاده کنند.

4 برنامه ایمنی رانندگی برای شما و نوجوانتان

Life360

بسیاری از این برنامه ها همان زمینه اصلی را پوشش می دهند. به نظر می رسد این محبوب ترین، حداقل در گروه همسالان من باشد. با میلیون‌ها بارگیری، بیش از رانندگی را پوشش می‌دهد: تشخیص تصادف، ارسال اضطراری، کمک‌های کنار جاده‌ای، خلاصه رانندگی خانوادگی و گزارش‌های رانندگی فردی را ارائه می‌دهد.

RoadReady

RoadReady توانایی خود را برای ردیابی زمان رانندگی ارتقا می دهد. ما در میسوری زندگی می کنیم، که رانندگان نوجوان باید مجوزهای خود را به مدت شش ماه داشته باشند و قبل از گرفتن گواهینامه، به آستانه زمانی در کل زمان رانندگی و رانندگی در شب برسند. دولت اثبات نمی کند که دخترم به این محدودیت ها رسیده است، اما این باعث نمی شود که من کمتر به آنها ضربه بزنم. RoadReady یک راه ساده برای پیگیری ارائه می دهد.

رانندگی ایمن خانواده TrueMotion

این برنامه به همه رانندگان، نه فقط نوجوانان، امتیازی بر اساس نحوه رانندگی آنها (جلوگیری از حواس پرتی، رعایت محدودیت سرعت و غیره) می دهد. هنگامی که والدین نیز از آن استفاده می کنند، این کار از ناله راننده نوجوان خلاص می شود که منصفانه نیست که آنها و هیچ کس دیگری مورد بررسی قرار گیرند. این همچنین امکان رقابت دوستانه را فراهم می کند، زیرا والدین و نوجوانان می توانند امتیازات خود را با هم مقایسه کنند و برای بهبود آنها تلاش کنند. صادقانه بگویم، در تجزیه و تحلیل رفتار خودم در زمینه آموزش رانندگی به دخترم، آموخته‌ام که می‌توانم از یک دوره آموزشی استفاده کنم.

DriveSmart

این برنامه به طور خودکار تماس های دریافتی را به پست صوتی هدایت می کند، اعلان های مربوط به متن های دریافتی را بی صدا می کند و پاسخی را ارسال می کند که کاربر در دسترس نیست. مانند بسیاری از ویژگی های دیگر در این برنامه ها، این برای نوجوانان طراحی شده است اما برای هر راننده ای ارزشمند است. آیا هیچ کدام از اینها کمکی می کند؟ در مطالعه ای در مورد ویژگی های ایمنی خودرو و فناوری های خاص نوجوانان، IIHS نتیجه گرفت: «با فرض اینکه این فناوری ها به طور جهانی مورد استفاده قرار می گیرند و کاملاً مؤثر هستند، محققان به این نتیجه رسیدند که با هم می توانند از 41 درصد از تصادفات مربوط به رانندگان نوجوان جلوگیری یا کاهش دهند. 47 درصد از جراحات رانندگان نوجوان و 78 درصد از مرگ و میر نوجوانان راننده».

مت کراسمن یک نویسنده 20 ساله نسکار است که اخیراً به دختر نوجوان خود، ماریا، رانندگی را آموزش داده است. کراسمن با راهنمایی های رانندگی از نام های مشهوری مانند جف گوردون و جیمی جانسون، ماریا را در مورد قوانین جاده آماده کرد و متوجه شد که آنها برای هدایت شغلی نیز قابل استفاده هستند. او این بازتاب ها را در مقاله خود، “4 درس رانندگی از افراد حرفه ای که به شغل شما کمک می کند” و همچنین برنامه های ایمنی رانندگی که در اینجا ذکر شده است را به اشتراک می گذارد تا به دیگران کمک کند تا از راه های ایمن نگه داشتن رانندگان نوجوان مطلع شوند.

مت کراسمن نویسنده ای ساکن سنت لوئیس است. او در مورد ورزش، سفر، ماجراجویی و پیشرفت حرفه ای می نویسد. به او ایمیل بزنید (ایمیل محافظت شده)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالعه مطالب بیشتر