4 بهترین برنامه بازنشستگی برای افراد خوداشتغال


پس انداز و برنامه ریزی برای بازنشستگی به عنوان یک فرد خوداشتغال می تواند دشوارتر از دیگران باشد. کارمندان شرکت اغلب به یک حساب پس‌انداز بازنشستگی 401 (k) یا سایر حساب‌های پس‌انداز بازنشستگی دسترسی دارند که به آنها امکان می‌دهد به طور خودکار از هر چک پرداختی مشارکت کنند. در همین حال، افراد خوداشتغال باید پس انداز بازنشستگی خود را به دست خود بگیرند.

برای افرادی که خوداشتغال هستند، یافتن بهترین برنامه بازنشستگی که مزایای مالیاتی را در حال حاضر و آینده ارائه می دهد، می تواند زمان و تلاش لازم را داشته باشد. گزینه های طرح متعددی در دسترس است، و مهم است که قبل از انجام تعهد، گزینه ها و تحقیق خود را به دقت بررسی کنید. در حالی که می تواند دلهره آور باشد، یافتن برنامه مناسب متناسب با نیازهای شما می تواند به شما کمک کند تا در زمان مناسب برای بازنشستگی آماده باشید.

طرح بازنشستگی خوداشتغالی چه تفاوتی با 401(k) دارد؟

ممکن است با طرح های 401 (k) و کسر خودکار حقوق و دستمزد در یک کارفرمای سنتی آشنا باشید. با این حال، گزینه های موجود زمانی که شما خوداشتغالی هستید متفاوت است. تفاوت های کلیدی بین طرح استاندارد و طرح بازنشستگی خوداشتغالی وجود دارد. با این حال، بسیاری از آنها دارای مزایای مالیاتی مشابه و محدودیت‌های مشارکت هستند، که درک فرآیند را کمی آسان‌تر می‌کند.

در حالی که هر نوع حساب دارای محدودیت‌های مشارکت، مزایا و معایب متفاوتی است، همه آن‌ها می‌توانند به شما کمک کنند مانند طرح 401(k) با حمایت کارفرما برای آینده آماده شوید.

ممکن است ارزش داشته باشد که با یک برنامه ریز مالی معتبر صحبت کنید تا به شما کمک کند تا بهترین برنامه را برای کسب و کار خود پیدا کنید. کار با یک برنامه ریز فقط هزینه یا ساعتی را در نظر بگیرید تا به شما در ایجاد یک برنامه کمک کند. فقط مطمئن شوید که آن شخص یک امانتدار است تا مطمئن شوید که راه حل هایی را به نفع شما ارائه می دهد.

کدام برنامه بازنشستگی برای افراد خوداشتغال بهتر است؟

برخی از بهترین حساب‌های بازنشستگی برای کسانی که خوداشتغال هستند، به شما امکان دسترسی به مزایای مالیاتی مختلف و محدودیت‌های مشارکت را می‌دهد که به شما کمک می‌کند به اندازه کافی برای آینده پس‌انداز کنید.

در زیر چهار مورد از محبوب ترین گزینه هایی که باید در نظر گرفته شوند آورده شده است.

1. SIMPLE IRA

یک IRA ساده یا همان اساوینگ منانگیزه مچسباندن Plیک برای Employees، به کارمندان و کارفرمایان شرکت های کوچک اجازه می دهد تا در بازنشستگی یک کارمند مشارکت کنند. IRA های ساده برای مشاغل کوچک، معمولاً با 100 کارمند یا کمتر، از جمله افراد خوداشتغال، در دسترس هستند.

تحت یک IRA ساده، کارفرما باید هر سال سهمی را بپردازد، یا سهمی معادل حداکثر 3 درصد از غرامت کارمند یا سهمی 2 درصدی که برای هر کارمند غیرانتخابی است. کارمندان می‌توانند در این حساب مشارکت کنند، اما لازم نیست. بر اساس بند غیرانتخابی، حتی اگر یک کارمند واجد شرایط به SIMPLE IRA کمک نکند، کارفرما همچنان باید درصدی بر اساس سقف حقوق سالانه 330000 دلار در سال 2023 کمک کند.

سهم کارفرما در سالی که پرداخت می شود، مشمول کسر مالیات می شود. کارفرمایان می توانند مشارکت ها را به عنوان هزینه های تجاری کسر کنند. سهم کاهش حقوق کارکنان مشمول کسر مالیات نیست.

محدودیت مشارکت: 15,500 دلار در سال 2023 و 3,500 دلار اضافی اگر بالای 50 سال دارید به عنوان یک کمک جبرانی. اگر شما نیز طرحی دارید که توسط کارفرما حمایت می شود، کل مشارکت های کاهش حقوق شما در سال 2023 در تمام برنامه های بازنشستگی محدودیتی معادل 22500 دلار دارد.

طرفداران: راه اندازی و استفاده از IRA SIMPLE آسان است. به علاوه، هم کارفرمایان و هم کارمندان واجد شرایط مشارکت در این طرح هستند. برای استارت آپ ها و کسب و کارهای کوچکی که 401(k) سنتی ندارند، بهترین کار را دارد.

منفی: این نوع IRA انعطاف ناپذیر است و دارای محدودیت های سهم کمتری نسبت به سایر برنامه های بازنشستگی است.

2. فقط 401 (k).

یک Solo 401 (k) گاهی اوقات یک شرکت کننده 401 (k)، فردی 401 (k) یا Solo-k نیز نامیده می شود. این یک طرح سنتی 401 (k) است که صاحب کسب و کار (و همسرشان) بدون کارمند را پوشش می دهد. این قوانین همان برنامه های سنتی 401 (k) را دارد و می تواند یکی از بهترین طرح های پس انداز بازنشستگی برای افراد خوداشتغال باشد زیرا دارای محدودیت سهم بالایی است.

کمک ها قبل از مالیات انجام می شود. توزیع هایی که بعد از 59½ سالگی انجام می شود، مانند 401(k) سنتی مشمول مالیات هستند. شرکت‌کنندگان باید حداقل توزیع‌های لازم (RMD) را از سن 73 سالگی دریافت کنند. ممکن است مجبور شوند برای هر برداشت زودهنگام، 10 درصد جریمه به همراه مالیات بپردازند. شرکت‌کنندگان می‌توانند سایر حساب‌های بازنشستگی، مانند SEP IRA و حساب‌های سنتی 401(k) را به یک Solo 401(k) اضافه کنند.

Solo 401(k)s را نیز می‌توان به‌عنوان حساب‌های Roth راه‌اندازی کرد و از پول پس از مالیات برای مشارکت استفاده کرد. این بدان معنی است که برداشت ها معمولاً در دوران بازنشستگی بدون مالیات هستند. این می تواند گزینه مفیدی برای افرادی باشد که انتظار دارند در دوران بازنشستگی بازنشستگی بالاتری نسبت به الان دارند.

اگر دارایی های حساب بیش از 250000 دلار باشد، یک مالک Solo 401 (k) باید گزارش سالانه ای را با IRS ارسال کند که ممکن است خسته کننده باشد.

محدودیت مشارکت: 100% غرامت شما تا 22500 دلار در سال به عنوان کارمند، به علاوه تا 25٪ از درآمد کسب شده به عنوان کارفرما، تا 66000 دلار در کل. افراد بالای 50 سال می‌توانند 7500 دلار اضافی در کمک‌های تکمیلی برای مجموع 73500 دلار سالانه کمک کنند.

طرفداران: افراد خوداشتغال می توانند هم به عنوان کارمند و هم به عنوان کارفرما در این طرح بازنشستگی مشارکت کنند و به آنها اجازه پس انداز بدهند. بسیار بیشتر از سایر حساب ها.

منفی: فقط افراد خوداشتغال و همسرانشان می توانند به Solo 401(k) کمک کنند. الزامات نگهداری حساب می تواند پیچیده باشد.

3. SEP IRA (بازنشستگی ساده کارمند)

بازنشستگی کارمند ساده یا SEP IRA می تواند یکی از بهترین برنامه های بازنشستگی برای افراد خوداشتغال باشد. IRA های SEP IRA های سنتی هستند و از قوانین سرمایه گذاری، توزیع و جابجایی یکسان پیروی می کنند، اما محدودیت های مشارکت بالاتر است. به طور کلی راه اندازی آنها نسبت به Solo 401(k) آسان تر است و هیچ الزامی برای گزارش دهی به IRS ندارند.

SEP IRA به افراد خوداشتغال اجازه می دهد تا مبلغ زیادی را برای بازنشستگی با کمک های کسر مالیات پس انداز کنند. با این حال، مانند سایر برنامه های بازنشستگی، هیچ کمکی برای سنین 50 سال و بالاتر وجود ندارد.

یک هشدار برای افراد خوداشتغال که کارمندی دارند: در مورد باز کردن SEP IRA با دقت فکر کنید. طبق قوانین این طرح، هر گونه کمکی که به حساب کارفرما وارد می شود باید به طور یکسان برای همه کارکنان به عنوان درصدی از حقوق آنها مطابقت داده شود. به عنوان مثال، اگر 10٪ از حقوق کارفرما به SEP IRA می رسد، 10٪ از حقوق یک کارمند واجد شرایط باید به SEP IRA برای برنامه آن سال کمک شود.

محدودیت مشارکت: 25٪ از غرامت یک کارمند یا تا 66000 دلار در سال 2023، هر کدام کمتر باشد. سقف حقوق 330000 دلار برای محاسبه مشارکت استفاده می شود.

طرفداران: راه اندازی و نگهداری SEP IRA آسان است و هزینه های اداری کمتری نسبت به سایر برنامه ها دارد. همچنین به شما این امکان را می‌دهد که میزان کمک را در هر سال تغییر دهید، که اگر جریان نقدی کم باشد، می‌تواند مفید باشد.

منفی: یک کارفرما باید به طور مساوی به همه کارکنان واجد شرایط بر اساس درصدی از دستمزد کمک کند که می تواند گران شود. فقط کارفرمایان می توانند به SEP کمک کنند. کارمندان واجد شرایط نیستند

4. حساب بازنشستگی انفرادی سنتی یا روث (IRA)

IRA سنتی یا Roth یکی از ساده ترین راه ها برای افراد خوداشتغال برای پس انداز برای بازنشستگی است. IRA های سنتی به افراد اجازه می دهند مانند 401(k) سنتی، مشارکت های پیش از مالیات را انجام دهند. این می تواند به نفع کسانی باشد که انتظار دارند هنگام بازنشستگی در گروه مالیاتی پایین تری قرار گیرند. کمک‌های مالی به یک IRA سنتی با مالیات به تعویق می‌افتد، به این معنی که شرکت‌کننده مالیات بر پول برداشت شده در دوران بازنشستگی می‌پردازد. IRA های سنتی بسیاری از قوانین مشابه 401 (k) را دارند، از جمله گرفتن RMD از سن 73 سالگی، بنابراین حتما قبل از ثبت نام، الزامات را بخوانید و درک کنید.

با Roth IRA، شرکت‌کننده مالیات بر پولی که از قبل پرداخت می‌کند، پرداخت می‌کند، اما این پول بدون مالیات رشد می‌کند. تا زمانی که برخی از الزامات اساسی برآورده شود – مانند برداشت وجه بعد از سن 59 و نیم سالگی و داشتن حساب IRA برای بیش از پنج سال، شرکت‌کننده مجبور نیست روی اصل یا سودی که هنگام برداشت پول به دست آورده است، مالیات بپردازد. Roth IRA دارای محدودیت های درآمدی است که میزان مشارکت افراد را کاهش می دهد. این محدودیت‌های درآمدی می‌تواند مانع از واجد شرایط شدن کسی برای مشارکت در Roth IRA شود.

محدودیت مشارکت: مجموعاً 6500 دلار در سال 2023 در تمام حساب های IRA متعلق به یک فرد یا حداکثر 7500 دلار برای افراد 50 ساله و بالاتر.

طرفداران: IRA های سنتی و Roth برنامه های بازنشستگی محبوب با مزایای مالیاتی متفاوت هستند. دارندگان IRA می توانند مشارکت کنند حتی اگر طرحی با حمایت کارفرما نیز داشته باشند. با این حال، کسر مالیات سنتی IRA ممکن است بر اساس مشارکت های طرح حمایت شده توسط کارفرما محدود شود.

منفی: IRA ها محدودیت مشارکت نسبتا پایینی دارند. هر حساب همچنین دارای محدودیت های درآمدی برای افراد پردرآمد است، بنابراین اگر بیش از آستانه IRS درآمد داشته باشید، ممکن است واجد شرایط مشارکت نباشید.

خط پایین برنامه های بازنشستگی خوداشتغالی

انتخاب یک حساب بازنشستگی برای کمک به برنامه ریزی برای آینده می تواند زمان و توجه داشته باشد. در حالی که گزینه‌های زیادی در دسترس هستند، اگر فقط خودتان و احتمالاً همسرتان را استخدام کنید، یک Solo 401 (k) یا SEP IRA می‌تواند عالی باشد. کار با یک برنامه ریز مالی با تجربه و کارشناس بازنشستگی می تواند به شما کمک کند تا بهترین تصمیم را برای شرایط خود بگیرید.

درک اینکه کدام برنامه بازنشستگی برای افراد خوداشتغال بهترین است ممکن است بسیار دشوار باشد، اما منتظر پس انداز برای بازنشستگی نباشید. هرچه بیشتر بتوانید در حال حاضر و در طول سال های کاری خود کمک کنید، آمادگی بیشتری برای آینده خواهید داشت.

عکس از Pressmaster/Shutterstock

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالعه مطالب بیشتر