6 نکته برای استفاده از مرخصی زایمان در زمان خوداشتغالی


زمانی که الکس فراست، روزنامه‌نگار آزاد و نویسنده بازاریابی محتوا، متوجه شد که باردار است، به خوبی آماده مرخصی زایمان شد. از این گذشته، او قبلاً چهار فرزند زیر 8 سال داشت، بنابراین سالها تجربه انجام این کار را داشت. به محض اینکه متوجه شد فرزند پنجم خود را باردار است، شروع به پس انداز کرد.

او می‌گوید: «من حساب کردم تا مشخص کنم ماهانه چقدر باید پس‌انداز کنم تا مرخصی بگیرم، و هر ماه پول کنار بگذارم. من همچنین برای کمک به صرفه جویی بیشتر در دوران بارداری کارهای بیشتری انجام دادم.

پس از زایمان، فراست برخی از مسئولیت های خود را به دستیارش واگذار کرد که شامل کمک به ایمیل، صورتحساب و پروژه های تحقیقاتی بود. او همچنین پیامی خارج از دفتر ارسال کرد که دستورالعمل‌های مشخصی را به سردبیران، نویسندگان تبلیغاتی و مشتریان بالقوه جدید می‌داد تا بدانند در غیاب او چه اقداماتی را انجام دهند. فراست متعهد است که یک ماه مرخصی بگیرد، اما قصد دارد در ماه دوم به کار خود بازگردد.

او توضیح می‌دهد: «من بر اساس احساسم و وضعیت کودکم در آن زمان هستم.

6 نکته برای گرفتن مرخصی زایمان در زمان خوداشتغالی

فراست یکی از بسیاری از زنانی است که باید در نظر داشته باشند که چگونه می توانند از مرخصی زایمان در حالی که خوداشتغالی هستند استفاده کنند. به طور معمول، فقط کارگران تمام وقت مرخصی خانوادگی با حقوق دریافت می کنند. تنها تعداد انگشت شماری از ایالت ها برنامه مرخصی خانوادگی فعال و با حقوق را برای پیمانکاران مستقل نیز دارند.

به همین دلیل است که فریلنسرها باید راه‌هایی را بیابند که از طریق آن می‌توانند از مرخصی زایمان استفاده کنند بدون اینکه بر کسب‌وکارشان تأثیر بگذارد و در عین حال اطمینان حاصل کنند که می‌توانند با نوزادان خود پیوند برقرار کنند.

اگر یک پیمانکار مستقل هستید که امیدوار است از مرخصی زایمان استفاده کنید، در اینجا چند ایده برای موفقیت در زندگی تجاری و شخصی خود در این دوران تاریخی وجود دارد.

1. پس انداز کنید

هنگامی که متوجه می شوند باردار هستند، برخی از فریلنسرها – مانند فراست – شروع به کنار گذاشتن پول و جذب مشتریان اضافی در دوران بارداری خود می کنند تا حساب های پس انداز خود را تا حد امکان ایجاد کنند.

به گفته جینا ناکس، مدیر عامل و مربی مالی در کوچینگ جینا ناکس، هیچ مقدار مشخصی وجود ندارد که فریلنسرها باید پس انداز کنند. با این حال، او گفت مهم است که مطمئن شوید که می توانید هزینه های خود را تامین کنید.

«آیا می‌توانید پس‌انداز یا سرمایه‌گذاری کنید تا سه ماه (یا چند ماه) از این هزینه‌ها (تحت پوشش) داشته باشید؟» او می گوید. “این به شما کمک می کند تا بدون استرس از مرخصی زایمان استفاده کنید.”

2. به منابع دولتی نگاه کنید

کالیفرنیا، نیوجرسی، نیویورک، رود آیلند، کانکتیکات، کلرادو، دلاور، مریلند، ماساچوست، اورگان و واشنگتن از جمله ایالت هایی هستند که نوعی مرخصی با حقوق خانوادگی یا زایمان ارائه می دهند. در کالیفرنیا، پیمانکاران می توانند برای برنامه پوشش انتخابی بیمه ناتوانی (DIEC) درخواست دهند. طبق وب سایت ایالتی، «DI برای شرکت کنندگان واجد شرایط DIEC زمانی که قادر به کار نیستند و دستمزدشان را به دلیل بیماری، جراحت، بارداری یا زایمان غیر مرتبط با کار خود از دست می دهند، مزایایی را ارائه می دهد.»

در واشنگتن، پیمانکاران مستقل واجد شرایط دریافت 1000 دلار در هفته به مدت حداکثر 12 هفته هستند – اما شما باید آن را انتخاب کنید. وب‌سایت مرخصی خانوادگی و پزشکی با حقوق واشنگتن می‌گوید: «اگر پوشش را انتخاب کنید، به 12 هفته مرخصی با حقوق در سال برای مراقبت از خود یا یکی از اعضای خانواده دسترسی خواهید داشت – یا 16 هفته برای مرخصی پزشکی و خانوادگی پس از زایمان، یا 18 هفته اگر عوارض مرتبط با بارداری یا زایمان را تجربه کنید.»

ناکس از فریلنسرها می خواهد قبل از اینکه تصمیم به تلاش برای بچه دار شدن بگیرند، در مورد برنامه های دولتی تحقیق کنند.

او می‌گوید: «مطمئن شوید که به ناتوانی کوتاه‌مدت با کمک دولت پرداخت می‌کنید. “این چیزی نیست که بتوانید در دوران بارداری شروع کنید، اما باید قبل از آن فکر کنید.”

3. یک جریان درآمد غیرفعال راه اندازی کنید

ماریا آلتوف، یک فریلنسر شش رقمی که به مربی طراحی گرافیک تبدیل شد، نمی‌خواست کسب و کار خود را در حالی که به مدت پنج ماه در مرخصی زایمان بود متوقف کند. بنابراین، او طرحی را تنظیم کرد: زمانی که خارج از دفتر بود با انجام بازاریابی وابسته به طور خودکار درآمد کسب می کرد.

آلتوف در یک برنامه وابسته برای دوره آنلاین همتایان شرکت کرد و مطمئن شد که تمام ایمیل‌های مورد نیاز برای ارسال و پست‌های رسانه‌های اجتماعی را که باید از قبل ارسال می‌کرد، برنامه‌ریزی کند.

او توضیح می‌دهد: «وقتی به مرخصی می‌رفتم، می‌توانستم بدون بلند کردن انگشت، فروش‌های وابسته انجام دهم.

4. کار را از قبل کامل کنید

اگر با یک مشتری در حال نگهدارنده هستید، می توانید کارهایی را که موعد آن زمانی است که در مرخصی زایمان هستید در حالی که هنوز باردار هستید تکمیل کنید. این همان کاری است که Kayla Sloan، یک دستیار مجازی مستقل، زمانی که ماه‌ها از دفتر خارج می‌شد و از دو فرزندش مراقبت می‌کرد، انجام داد.

او می‌گوید: «من تا حد امکان از قبل کار کردم و فیلم‌های آموزشی زیادی فیلمبرداری کردم تا به (مشتریانم) یا سایر اعضای تیم کمک کنم تا بتوانند وظایف و وظایف من را در زمانی که خارج از دفتر بودم، پوشش دهند. “مشتریان من خوشحال بودند که در طول مرخصی زایمانم به نگهدارنده معمولی من پرداخت می کنند، به خصوص که من قبل از ترک دفتر کار اضافی را زودتر از موعد انجام دادم.”

5. با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید

مهمتر از همه، شما باید با مشتریان خود در مورد آنچه در حال وقوع است شفاف باشید. تا آخرین لحظه منتظر نمانید تا به آنها بگویید که با مرخصی والدین بیرون خواهید رفت. در عوض، در اسرع وقت به آنها اطلاع دهید.

اسلون می گوید: “به خوبی و زود با هم ارتباط برقرار کنید تا هم انتظارات شما و هم انتظارات مشتریان از نظر وظایف کاری و مالی/شرایط قرارداد و پرداخت ها شناخته و درک شود.”

فراست از دیگر پیمانکاران مستقل خود می خواهد که خط ارتباطی را نیز باز نگه دارند.

او می‌گوید: «مشتریان معمولاً بیشتر از آنچه فکر می‌کنید درک می‌کنند و سازگارتر هستند، اگر از همان ابتدا باز و ارتباط برقرار کنید. به عنوان مثال، من با دو مشتری جدید در هفته‌های آخر بارداریم مصاحبه کردم و از آنها مطمئن شدم، زیرا آنها برای من مناسب بودند و در مورد بارداری و مرخصی‌ام بسیار پیشاپیش بودند.»

6. کمک پیدا کنید

در نظر بگیرید که یک دستیار استخدام کنید یا از یک فریلنسر دیگر بخواهید تا زمانی که در مرخصی زایمان هستید، شما را پوشش دهد. فراست یک دستیار دارد که در زمان غیبتش ارتباطات و فاکتورها را مدیریت می کند. او همچنین برخی از کارهای خود را به دوستان خود در صنعت خود منتقل می کند.

او می‌گوید: «من از دوست روزنامه‌نگارم در این مرخصی و آخرین آن برای کمک به هر سردبیری که در غیاب من نیاز به نویسنده داشت، استفاده کرده‌ام. این قرارداد هر دو بار به خوبی پیش رفت، زیرا می‌توانستم به دوستم اعتماد کنم که مشتریانم را پس از بازگشتم پس بدهد و همچنین در صورت نیاز در زمان بیرون رفتن، کار بزرگی انجام دهد.»

هنگام آماده شدن برای مرخصی زایمان در حالی که خوداشتغالی هستید، به یاد داشته باشید که نگران نباشید. در عوض، تا آنجا که می توانید از قبل برنامه ریزی کنید و روی آنچه که در این مدت اهمیت دارد تمرکز کنید: مراقبت از نوزاد و همچنین خودتان.

فراست می افزاید: «وقتی برگردی، کار وجود خواهد داشت. “هر کسی که نیست به هر حال ارزش نگه داشتنش را نداشت.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالعه مطالب بیشتر